DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #949615  autor: paris1234
 08 wrz 2017, 11:49
Cześć,
W moim regionie pojawił się światłowód od Orange, 300mb/s. Korzysta ktoś z Was już ze światłowodu? Faktycznie można polegać na prędkości i jakości tego łącza? Rozważam wzięcie internetu w Orange, najlepiej z pakietem telewizyjnym z HBO, i zastanawiam się czy warto skorzystać z tego światłowodu skoro cena jest taka sama jak za normalne łącze.
 #949772  autor: Vieslav
 08 wrz 2017, 23:31
W tym tygodniu zrezygnowałem z usług lokalnego operatora na rzecz światłowodu Orange. Biorąc Orange Love internet+komórka wychodzi mi taniej niż płaciłem do tej pory za internet + telefon, a prędkość 3x większa. Zdecydowałem się na opcje 300 mb/s.
Wykonanie instalacji w mieszkaniu przebiegło bardzo sprawnie. Przed przystąpieniem do pracy technik wszystko uzgodnił: jak ma przebiegać światłowód oraz w którym miejscu będzie "gniazdko"/przyłącze.
Co do prędkości: jest tyle, co w umowie. Ma być 300 mb/s i jest 300 mb/s. Ping bardzo mały. Jeszcze w nic nie grałem, ale z takim pingiem zapowiada się świetnie. Speedtest jest u mnie w podpisie. Póki co jestem zadowolony.
 #951227  autor: maciejnet
 18 wrz 2017, 20:37
Potwierdzam dobre parametry usługi jeśli chodzi o ping. Niestety w godzinach szczytu prędkość potrafi spać, choć na speedteście zawsze stabilne 300/30 mbit.
Obrazek
 #951228  autor: anita8503
 18 wrz 2017, 20:44
Czy można tu na forum gdzieś poczytać o ofertach jakie można wynegocjować przy podpisywaniu umowy? @Vieslav pochwalisz się ile teraz płacisz?
 #951352  autor: Vieslav
 19 wrz 2017, 16:01
maciejnet pisze:Niestety w godzinach szczytu prędkość potrafi spać
Nie zauważyłem. być może przy 300mb/s ciężko mi zamknąć łącze żeby to zauważyć.
anita8503 pisze:Czy można tu na forum gdzieś poczytać o ofertach jakie można wynegocjować przy podpisywaniu umowy?
TUTAJ masz ofertę.
anita8503 pisze:@Vieslav pochwalisz się ile teraz płacisz?
Brałem światłowód w pakiecie Orange Love z telefonem komórkowym. Płacę 89,99zł za komórkę bez limitu i światłowód 300mb/s. Dla porównania do tej pory płaciłem za komórkę ~50zł a za internet 100mb/s - 42zł (cena uśredniona ponieważ miałem kilka miesięcy za złotówkę).
 #952015  autor: maciejnet
 21 wrz 2017, 21:16
Vieslav pisze: Nie zauważyłem. być może przy 300mb/s ciężko mi zamknąć łącze żeby to zauważyć.
Spróbuj nieco dłużej potestować łącze i puścić pobieranie blików z dowolnego serwera/ów
Niestety Orange ogranicza prędkość pobierania. Upload jest bez zarzutu. Gdy zbliża się wieczór ciężko wysycić łącze pobierając z wielu źródeł. Gdzieś coś magicznie obniża prędkość.
Wrzucam kilka fotek z routera Samknows który bada całą dobę łącze.
Download w ostatniego tygodnia.
Obrazek
Download z ostatnich 2-ch dni.
Obrazek
Upload z ostatniego tygodnia.
Obrazek
 #952068  autor: maniek357
 22 wrz 2017, 09:33
Dlaczego twierdzisz, że to Orange ogranicza ? Polecenie "tracert" i zobacz przez ile węzłów przechodzi ruch zanim dotrze do celu. Wystarczy, że którykolwiek nie wyrobi i prędkość Ci spadnie. Orange nie jest odpowiedzialne za wszystko.
 #953055  autor: marcinkoleksl
 27 wrz 2017, 14:36
Słuchajcie, jak to jest z ta umową na 24 miesiące... Podpisuje Umowę w środku miesiąca, to za pierwszy miesiąc niepełny i pełny ile płacę za światłowód?
Na mojej ulicy może dotrą w tym roku z tym ustrojstwem.
 #953135  autor: bed
 27 wrz 2017, 23:37
Zapewne proporcjonalnie do czasu jaki pozostał do końca pierwszego niepełnego miesiąca i za pełen kolejny okres rozliczeniowy.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #953492  autor: szyman12
 30 wrz 2017, 13:55
Cześć
Na mojej ulicy montowany jest Światłowód i wrzucone ulotki, że "już jestem w super zasięgu". Czy gdybym wziął samą ofertę na Internet, bez pakietu Love, to dorzucane są mi jakieś ekstra opłaty, coś w stylu "Opłata za utrzymanie łącza"?
 #953499  autor: marcinkoleksl
 30 wrz 2017, 15:29
Nic nie jest doliczane, ceny masz takie, jak w ofercie na stronie www orange.
 #958666  autor: ryszar04
 31 paź 2017, 09:46
A czy istniej w Orange jakaś opcja ,,dociągniecia" światłowodu jeżeli ulicę dalej już jest dostępny?
 #959021  autor: Vieslav
 02 lis 2017, 11:21
Musisz pytać. Być może ulica jest też objęta planem podłączenia. Najlepiej jakiegoś technika, ponieważ to, co mówią na infolinii zupełnie nie pokrywa się z tym, co wiedzą technicy.
 #959101  autor: marcinkoleksl
 02 lis 2017, 20:09
Technika ciężko dorwać, odwiedź po prostu najbliższy salon Orange lub przejdź się do bloków, gdzie już światłowód jest. Powinny tam być ulotki z nr tel do mobilnego sprzedawcy. Oni są zorientowani, co i mniej więcej gdzie będzie montowane. Niestety Orange robi pierw blokowiska, dopiero potem kamienice, a na końcu jakieś domki jednorodzinne... Ja też czekam, wg właśnie info od mobilnego, mam mieć światłowód do końca listopada.
 #973055  autor: maria10roma
 20 sty 2018, 13:41
Wiem, ze to nie ten watek, ale nie moge znalezc info. Czy skladajac wypowiedzenie na internet stacjonarny Orange swiatlowod 300, mozna z DUK otrzymac lepsze warunki niz to co na stronie www ?
 #975212  autor: jabluszko
 31 sty 2018, 15:53
Ja tez sie wachalam miedzy firmami zanim podpisalam umowe. Przestudiowalam firmy i padlo na upc, prędkość aż do 500 Mb/s i niska cena.. maz zawsze tylek mi truł o światłowody wiec w koncu ma :D do tego televizja horizon go.. wiec i dzieciaki usatysfakcjonowane :D


wymoderowano. Morvius
 #975221  autor: marcin19883
 31 sty 2018, 16:26
Szkoda, że nie ma lepszego uploadu, ale i tak lepszy od Orange
 #989795  autor: adziu82
 20 kwie 2018, 06:22
Panowie, pociągnę temat światłowodu.
POPC wiem co to już jest, ale jeżeli w mojej miejscowości jeden budynek ( szkoła ) ma opis, że PLANOWANA ROZBUDOWA POPC, a światłowód od prawie trzech lat leży i jest nieużywany, to czy mam to rozumieć tak - w końcu ktoś się zainteresował i już można na ,,dniach " skorzystać z super szybkiego internetu plus może tv ?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

RawStyle
 #989839  autor: Mar9999
 20 kwie 2018, 11:10
@adziu82
Może twój post powinien znaleźć się w kategorii sieci stacjonarnej?
A co do POPC, to światłowód jest tylko jednym z elementów. Należy zainstalować odpowiednie urządzenie dostępowe IP DSLAM dla sieci miedzianej lub GPON dla FTTH, a potem wybudować do lokali sieć miedzianą lub optyczną FTTH. Następnie włączyć to urządzenie w górę sieci i być może będą potrzebne kolejne inwestycje.Ten proces inwestycyjny trwa nie tylko ze względu na czas na uzyskanie wielu różnych zgód, ale też czas fizycznej budowy i nie jest to miesiąc czy dwa. Zazwyczaj minimum pół roku, jak wszystko świetnie idzie, a rzadko świetnie idzie, skoro budowa BTS, który jest mniejszą inwestycją i nie tak rozległą jak budowa sieci dostępowej trwa od kilku miesięcy do czasem kilku lat, to w przypadku infrastruktury dla sieci stacjonarnej może wyglądać dużo gorzej. POPC ma swoje terminy, bo fundusze idą z ministerstwa i UE, więc rozliczenie musi nastąpić w określonym czasie, ale nawet gdy szybko wybudują wcale nie znaczy, że szybko uruchomią.
 #989841  autor: adziu82
 20 kwie 2018, 11:13
Dzięki za odpowiedź.
Ktoś rzucił hasło ,, światłowód" ale pewnie miał na myśli, doprowadzenie do nadajnika.
Ja myślałem, że ogólnodostępny, więc pytałem.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

RawStyle