DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #929666  autor: konsul
 05 cze 2017, 19:41
Ostatnio robi się coraz głośniej o Xiaomi, dużo ludzi poleca. Przymierzam się do zakupu czegoś od tego producenta.
Co sądzicie ogólnie o telefonach chińskiej firmy? Polecacie? Z jakich modeli korzystacie?
 #929844  autor: Rysiob
 06 cze 2017, 17:20
Ja wybrałem Redmi 4X w mocniejszej wersji z 3 GB RAM i 32 GB flash (ostatnio pojawiła się też konfiguracja 4GB+64GB) w kolorze czarnym. Miałem już m.in. Samsunga S2, do którego zawsze odnoszę swoje smartfony. I tak: Xiaomi wykonane jest tak, że w życiu bym nie powiedział, że kosztuje tyle, ile kosztuje. Metalowe plecki, fajne szlify, szkło 2,5D - wygląd to mocna strona. Niepodświetlane przyciski ekranowe akurat mi pasują, w Samsungu mnie denerwowały i zawsze je wyłączałem. Aparat jest gorszy od Samsunga, ale tylko trochę. Dużo światła, umiejętne dobory trybów scenerii i stabilna ręka pozwalają zrobić ładne zdjęcia. Jest OK za te pieniążki. Duża bateria (4100mAh), może procesor nie jest potężny, ale energooszczędny i w połączeniu z RAM-em dają płynną pracę.

No i to, co jedni kochają, inni nienawidzą - MIUI. Mocno przerobiony Android, bardzo spójny, estetyczny i praktyczny. To, co najważniejsze masz od razu po wyjęciu z pudełka, duże możliwości personalizacji (motywy, które możesz miksować). Dla mnie duży plus.

Lata spędziłem na zmianie ROM-ów, modyfikacjach. Teraz nie odczuwam takiej potrzeby. Trochę jak z iPhone'm, którego jakbym miał kasę, bez wahania bym kupił. iOS jest może specyficzny, ale działa tak jak powinien działać system w smartfonie. Xiaomi daje nam bardzo duży komfort korzystania ze smartfona za bardzo rozsądne pieniądze.

Ja polecam :)
 #930390  autor: kmiieciik
 09 cze 2017, 10:37
ja tylko słyszałem, że xiaomi to tańsza wersja iphona. wydaje mi się, że póki co jest taki tani tylko dlatego,że nie jest tak popularny na polskim rynku
 #931538  autor: Woytaszke
 15 cze 2017, 08:43
Ja zastanawiałem się nad zakupem xiaomi redmi note 3 pro (ostatecznie przegrał z Lenovo P2), ale masa moich znajomych w Anglii poleca, a jak oglądałem w sklepie, korzystało się naprawdę dobrze :)

Kmiieciik, tańszy bo z Chin, ludzie w fabrykach za miskę z ryżem itp. to cena spada od razu... W Anglii i Niemczech znajdziesz za tą samą cenę, więc to nie kwestia popularności
 #931603  autor: marxxx
 15 cze 2017, 12:34
Woytaszke pisze: Kmiieciik, tańszy bo z Chin, ludzie w fabrykach za miskę z ryżem itp. to cena spada od razu... W Anglii i Niemczech znajdziesz za tą samą cenę, więc to nie kwestia popularności
W zeszłym roku średnia płaca w chinach była o 15% niższa niż w Plsce. w Tym roku preciętny chińczyk zarobi więcej od przeciętnego polaka !!
 #943058  autor: szunaj
 02 sie 2017, 19:05
Podłączę się do tematu, na Sferis.pl jest ten telefon ale w opisie jest coś takiego;"Produkt występuje w dystrybucji Europejskiej oraz posiada serwis na terenie Polski, smartfon nie obsługuje pasma LTE B20" czy znaczy że LTE u nas nie pójdzie?

Jedna opinia mnie zaniepokoiła: "Bardzo dobry telefon. Bateria jak zwykle w xiaomi super wytrzymała, po wgraniu xiaomi.eu telefon zyskuje pełnie mocy i wydajności.''


https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-r ... bk-p498645
 #943310  autor: Zeusek
 04 sie 2017, 09:46
LTE pójdzie w Polsce, brak B20 czyli 800Mhz jest odczuwalny głównie na terenach wiejskich.
Plus korzysta intensywnie z 800Mhz, inne sieci też dosyć rozbudowują to pasmo.
Na stronie http://beta.btsearch.pl możesz sprawdzić jakie nadajniki masz w okolicy i z jakimi pasmami (mapka pokazuje pozwolenia a nie uruchomione nadajniki).

Tą opinię nie sugeruj się, na telefonu Xiaomi jest dostępne oprogramowanie alternatywne i o nim jest mowa w opinii ale nic nie musisz zmieniać jak nie chcesz. Jedni chwalą alternatywne oprogramowanie a inni nie, osobiście siedzę na oryginalnym i nie czuje potrzeby zmian oprogramowania.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 10:13 przez Zeusek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #943315  autor: MaciejM
 04 sie 2017, 10:00
LTE pójdzie w Polsce, brak B20 czyli 800Mhz jest odczuwalny głównie na terenach wiejskich.
Bajki. Od ponad roku B20 jest wykorzystywanynie nie tylko na wsi ale i w miastach. Obecnie nawet bardzo.
 #943327  autor: szunaj
 04 sie 2017, 10:51
Dzięki. Troszkę poczytałem i jednak się nie zdecyduję.
 #943333  autor: Ruben
 04 sie 2017, 11:17
Przecież jest dużo ofert Xiaomi z B20 czyli z dystrybucji europejskiej, również z serwisem na terenie Polski. Używam Redmi 4X 3GB/32GB i jak dla mnie wystarczający a za 600pln nic o podobnych parametrach nie kupię. Jakość wykonania naprawdę dobra.
Korzystam z oryginalnego oprogramowania i nie widzę specjalnie minusów. Niektórzy tutaj pisali, że w HD Voice jest przesterowanie i zbyt głośny dźwięk ale u mnie tego nie dostrzegam.
 #943338  autor: marcin19883
 04 sie 2017, 11:54
Większość Xiaomi na rynek EU posiada b20 Lte. Ja mam redmi note 4X i działa ok
 #944998  autor: Ruben
 14 sie 2017, 09:36
Jak to jest z tym LTE w Xiaomi w wersjach EU, wiadomo, że B20 (800MHz) obsługują a jak jest z B8 (900MHz)? Na dzisiaj nie ma to znaczenia ale wiadomo, że Polkomtel kombinuje żeby po wygaśnięciu Sferii 800MHz, odpalić LTE900 i wtedy B8 nabiera znaczenia, przynajmniej dla abonentów Plusa i MVNO działających na Plusie.
Śledząc aukcje internetowe dla Xiamomi redmi 4X i redmi note 4X, to podawane tam parametry techniczne są sprzeczne w jednym opisie, w jednym miejscu nie obsługuje B8 a kilka wierszy niżej już obsługuje.
Dysponujecie rzetelnymi informacjami w tym zakresie?
 #945007  autor: Eragon
 14 sie 2017, 10:42
@Ruben

B8 w Redmi 4X jest na 1000000%

Trudniej było mi wybadać RN4X, ale oto wnioski:
RN4X ze snapem w Polsce - nie ma tego
RN4 ze snapem w Polsce - ma to
RN4X z MTK w Chinach - Ma to

:smt006
 #945027  autor: Ruben
 14 sie 2017, 12:15
@Eragon, dziękuję.
Można wiedzieć skąd czerpiesz wiedzę na temat specyfikacji ;) Nie podważam informacji tylko z ciekawości pytam.
 #945030  autor: Eragon
 14 sie 2017, 12:22
Hm...
No z Internetu, no nie? ^^
Oficjalna strona Xiaomi.

:smt006