DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #886855  autor: Vieslav
 11 wrz 2016, 12:06
Czy jest kopyto - nie wiem, ale na pewno jest ostre parcie na reklamę. U mnie na osiedlu stanęła niedawno buda Orange (taki podwójny kiosk ruchu), gdzie można podpisać umowę. Tylko jest jeden szczegół: w każdym bloku jest lokalny operator który oferuje 100mb/s za 45zł, a dopłacając 5zł dokładają tv. Oprócz tego w każdym bloku jest UPC, a w większości Netia i jeszcze jeden lokalny op. Światłowód wśród tych ofert wygląda słabo.
 #887179  autor: pferd
 13 wrz 2016, 20:17
Macie rację, Orange zamiast wydawać kasę na agresywną reklamę zajęła by się inwestycjami tam gdzie są białe plamy, u mnie w Rzeszowie weszli jakiś czas temu, oczywiście w bloki, gdzie jest już dawno kilku dostawców, z lepszymi cenami, znajomy z który mieszka w takim bloku, mówił, że nikt nie jest zainteresowany zmianą, więc koszty Orange poniósł, a zysk zerowy, u mnie na osiedlu domków jednorodzinnych są tylko stare kable miedziane, po tepsie, mam vdsla, oczywiście minimalke: 21Mb/s, jakby tu orange weszło ze światłowodem, to mieli by dużą ilość abonentów, ale nie, uparci są i mają nas gdzieś,
W tamtym tygodniu patrze a na słupach ciągną switlowody, okazuje się, że po cichutu, bez nachalniej reklamy, weszło ost tyczyn, oferują : 50/5 za 40zł 100/10 za 60zł 500/20 za 99zł pingi 2 - 3ms :)
Teraz ja i moi sąsiedzi czekamy tylko na koniec umowy z neostradą, i znów Orange dało ciała, za parę lat pociąga swoje kable, ale wtedy to już będzie za późno...
 #887182  autor: kovalskybobi
 13 wrz 2016, 20:48
a ja za miesiąc wybiorę Orange swiatłowód, bo starczy już monopolu kablówki na moim osiedlu w Częstochowie. Do tego mokazja zwrot 350 zł lub bon na 300 z media markt albo też tablet za darmo od Orange
 #888233  autor: makivara
 21 wrz 2016, 18:05
Prośba do posiadających w Warszawie FTTH Orange o tracert na adres np. 108.61.112.111
Czym obecnie Orange wychodzi do Niemiec i Holandii ?

Mam obecnie 120Mbps UPC po koncentryku - nie mam zastrzeżeń co do awaryjności i stabilności no poza lipnymi trasami, a co za tymi idzie opóźnieniami na zagraniczne serwery.
UPC do Niemiec idzie Telią niestety.
Ma jedną zaletę na moim osiedlu mało ludzi dzięki temu w zasadzie stałe IP mam tak długo jak routera na kilka dni nie odłączę.

Jak wyglada obecnie cache youtube w Orange - nadal buforuje czy ogarnęli ten temat wreszcie.
Rozważam zmianę providera.

http://gsm.poznan.pl
https://imgur.com/a/tskv2RV
 #891876  autor: Nikita_Bennet
 17 paź 2016, 18:21
a mnie zastanawia jedno.
Czy biorąc orange światłowód dla nowej lokalizacji jest na to szansa?
W obecnej neo do 20Mbit jest od 8-10 lat i działa dobrze.
Pytanie teoretyczne bo możliwe że trza będzie się przenieść 100metrów dalej a więc i położyć nowe kable do budynku.
 #938608  autor: gmpl74
 13 lip 2017, 19:50
Od kilku dni w moim budynku dostępny jest światłowód Orange, przejrzałem ofertę, porozmawiałem na czacie z konsultantem i oferta wygląda słabo. Orange proponuje mi 100Mb/s za 69pln, podczas gdy lokalna kablówka ma w ofercie 100Mb/s za 42pln, a 300Mb/s za 55pln, w Netii 100Mb/s oferują od 39.90, ale niestety zostali w tyle z inwestycją, czy komuś udało się wynegocjować lepszą ofertę od Orange na światło?
 #938767  autor: Vieslav
 14 lip 2017, 17:46
gmpl74 pisze:oferta wygląda słabo. Orange proponuje mi 100Mb/s za 69pln, podczas gdy lokalna kablówka ma w ofercie 100Mb/s za 42pln
Światełko Orange opłaca się, jeśli bierzesz jeszcze jakąś usługę i robisz z tego Orange Love. I tak np. komórka no-limit + światłowód 100mb/s = 69zł.
 #938794  autor: gmpl74
 14 lip 2017, 21:30
Vieslav pisze:Światełko Orange opłaca się, jeśli bierzesz jeszcze jakąś usługę i robisz z tego Orange Love. I tak np. komórka no-limit + światłowód 100mb/s = 69zł.
W takiej konfiguracji tak, ale mam już 3 numery po 30pln no limit i nie miałbym gdzie upchnąć 4-go :-D trudno się mówi, trzeba będzie zerknąć na ofertę konkurencji :-)
 #943272  autor: kaspeed
 03 sie 2017, 19:47
Orange W Bełchatowie na 3osiedlach oferuje Światło.Sieć przejeli od MNI TELECOM.( HYPERIONSA w Upadłości)Ceny dla klientów byłego Hyperiona bardzo konkurencyjne. :lol: Bez zmian ceny jak dla nowych.Siec przejeli fuksem.Bez żadnej inwestycji.( Hyperion wisiał im hajs)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943474  autor: Vieslav
 05 sie 2017, 13:17
gmpl74 pisze:W takiej konfiguracji tak, ale mam już 3 numery po 30pln no limit i nie miałbym gdzie upchnąć 4-go
To jeden opłaca ci się przenieść. Po odliczeniu ceny samego internetu wychodzi 9,99zł albo 19,99zł za komórkę nolimit. Osobiście nie przenoszę drugiego numeru do Love bo nie odpowiada mi ilość GB.
Tak BTW to widzę, że Orange w Lublinie ostro działa ze światłowodem. Mimo, że konkurencja jest ogromna (lokalni operatorzy od dawna mają duże prędkości i niskie ceny, UPC/Multimedia jest prawie wszędzie a od niedawna Netia kładzie światełko oferując 900mb/s), to po wprowadzeniu Orange Love widzę coraz więcej Funboxów w eterze, nawet na moim osiedlu, gdzie w każdym bloku jest co najmniej 4 opów.
Szkoda tylko, że nie podłączają domków oraz terenów podmiejskich, tylko same bloki w dużych miastach.