DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 13 z 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
 #937394  autor: aquick
 07 lip 2017, 23:17
A tak trochę poza wątkiem ciekawi mnie czy polskie numery w roamingu za granicą też tak mają :-)

Wpisuję słowo "pogoda" w google przez Operę Mini korzystając z neta Vodafone CZ w roamingu T-Mobile PL - mam prawidłową lokalizację - powiat Września (GPS wyłączony)

Obrazek

Wystarczy wybrać pierwszą z brzegu stronę - akurat tutaj z Interii, by po wczytywaniu po chwili zawsze otrzymać z automatu aktualną pogodę dla Małej Strany - dzielnicy Pragi
mimo lokalizacji Września - z jakieś 400km od tego miejsca :-)

Obrazek
Obrazek

Jesteś we Wrześni - ponad 200km od najbliższej granicy i chcesz dodać kod z promocji Play na woah.com w roamingu w Polsce? Niestety, strona dostępna... m.in. tylko w Polsce

Obrazek

A może masz wykupione pakiety w IPLA i chcesz z nich korzystać w roamingu w Polsce? Niestety, masz tylko do dyspozycji 4 dostępne kanały za granicą, w tym Polsat 1 oficjalnie niedostępny z terenu Polski :-) jak widać może być dostępny, no i ceny z automatu w Euro :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

i to wszystko we Wrześni koło Poznania :-) pozdrawiam

Obrazek
 #937654  autor: Przemix
 09 lip 2017, 10:44
to wszystko zależy jak strony internetowe rozpoznają twoją lokalizację. Jeśli po IP to jesteś w Czechach, jeśli po gps to we Wrześni, i jeszcze używasz opery mini której cały ruch przy kompresji przechodzi przez serwery bóg wie gdzie i też strony potrafią rozpoznać adres serwera jako twoją lokalizację. Wyszukiwanie w google może czerpać lokalizacje z innego urządzenia na którym jesteś zalogowany kontem google i ma włączony gps. A bez gpsu też działa lokalizacja - jeśli kiedykolwiek w miałeś włączony gps w tym miejscu, to telefon z androidem przyporządkowuje współrzędne gps do adresów ruterów które wykryje po wifi, nie musisz mieć nawet haseł do nich. Potem bez gpsa telefon szuka sieci wifi, sprawdza w internecie tabele gps i ma przybliżoną lokalizację. To jest wbudowane w androidy i iphony i działa domyślnie, przez co masz lokalizaje na mapie momentalnie, do czasu zlapania fixa za parenaście sekund.
 #937764  autor: aquick
 09 lip 2017, 22:36
Dzięki Przemix za informacje ;-)

z ciekawości zrobiłem test na Google Chrome bez udziału opery - wyszukiwanie "pogoda" w google zgadza się - powiat Września a reszta to czary :-)

np.
korzystając z fb w Kaliszu - lokalizacja Brno na Morawach
korzystając z fb koło Wrześni - lokalizacja Most w Czechach

byłem dzisiaj cały dzień w Kaliszu, gdzie korzystałem z GPS z aktywnym połączeniem internetowym na czeskim numerze i tylko z niego łączyłem się z siecią, nr Play siedział w 2G bez połączenia, dzisiaj poza Kaliszem nie używałem GPS, prawie zawsze mam go wyłączonego

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szkoda, że dostałem tylko 2GB neta gratis na lato, gdybym dostał od Vodafone gratis 10GB tak jak 2 lata temu oferowali na Boże Narodzenie to wykupiłbym ten pakiet w Euro w Ipli i zobaczył jak to leci w roamingu. A tak zostało mi jeszcze 900MB z groszami, ponad 1GB od piątku zużyłem na filmy itd. :-)

Obrazek

Numer zalogowany cały czas w T-Mobile PL 3G

Obrazek
 #938485  autor: reboot
 13 lip 2017, 11:48
Zgłosiłem 25 czerwca błąd związany z brakiem możliwości zalogowania się w Czechach do sieci Vodafone oraz O2. Jedyna sieć, do jakiej byłem wpuszczany to T-M CZ (logiczne, bo mam T-M PL).

3 tygodnie zajęło im rozwiązanie ww. problemu i dowiedziałem się, że... w sumie nic nie wiem, bo Dział Techniczny stwierdził, że preferowaną siecią w Czechach dla klientów T-M jest... T-M :) i 0 konkretów na temat problemu z logowaniem do VDF/O2.

SMS od T-M:
Zgloszenie zostalo rozwiazane. Sugerujemy zalogowanie do operatora T-Mobile Czechy. Pozdrawiamy
Obsługa klienta na najwyższym poziomie :)

WKS
 #938568  autor: reboot
 13 lip 2017, 15:30
Szkoda tylko, że nie mają prawa blokować innych opów, jednocześnie podając na swojej stronie internetowej, że w Czechach jest do wyboru TM, VDF i O2.

WKS
 #938726  autor: -Gosc-
 14 lip 2017, 13:46
Jak byłem ostatnio w Czechach to karta Orange prepaid logowała sie tylko do O2 i T-mobile.cz
Do Vodafone nie dało rady pomimo kilku prób.
Teraz pojadę z nowym plushem to sprawdzę jakie czeskie sieci go zalogują.
Generalnie mozna spodziewać się że koncerniaki będą miały priorytet do logowania w koncerniakach;-) w temacie RLAH.
 #938727  autor: -Gosc-
 14 lip 2017, 13:48
reboot pisze:Dział Techniczny stwierdził, że preferowaną siecią w Czechach dla klientów T-M jest... T-M
To akurat jest logiczne. Jak wyżej, pieniądze zostają w grupie. O to chodzi.
 #938748  autor: adziu82
 14 lip 2017, 16:15
W Play, kiedy jestem w DE z automatu loguje do E-Plus, wymusic moge o2. Vodafon nie da wejsc, a T-M zablokowane.
Orange loguje do kazdej, z tym, ze Vodafone najtrudniej. Ale najlepszy ping i predkosci w T-M, wiec siedze na nim.

Druga sprawa, troche dziwne, ale Network Signal Info pokazuje mi LTE o2 ( o z malej ) ale w pasku u gory inna apka pokazuje mi E-Plus.
Jak przejde na 3G to pokazuje mi O2 ( o z duzej ) a na pasku u gory E-Plus.
Tydzien temu bylo ok. Czyli jak o2 na pasku to i w Network Signal Info.

RawStyle
 #938785  autor: marcinek243
 14 lip 2017, 20:38
adziu82 pisze:W Play, kiedy jestem w DE z automatu loguje do E-Plus, wymusic moge o2. Vodafon nie da wejsc, a T-M zablokowane.
Orange loguje do kazdej, z tym, ze Vodafone najtrudniej. Ale najlepszy ping i predkosci w T-M, wiec siedze na nim.

Druga sprawa, troche dziwne, ale Network Signal Info pokazuje mi LTE o2 ( o z malej ) ale w pasku u gory inna apka pokazuje mi E-Plus.
Jak przejde na 3G to pokazuje mi O2 ( o z duzej ) a na pasku u gory E-Plus.
Tydzien temu bylo ok. Czyli jak o2 na pasku to i w Network Signal Info.
Z tym e-plusem to jedna wielka farsa. Przejęte przez o2 pare ładnych lat temu a nadaje nadal.
Dwa że widać cięcia. W lutym miałem jeszcze wjazd do vodafone.

E-plus i o2 najcieniej stoją z zasięgiem to i pewnie cena najniższa.
 #938789  autor: habish
 14 lip 2017, 20:55
W poprzedni weekend byłem w Niemczech.
Plus abonament.
Myślałem że dla Plusa priorytetowy będzie Vodafone ale nic z tego, ciągle wybierało Telekom.
W Bremie Telekom zapchany na maksa, przy przełączeniu ręcznie na Vodafone miałem ponad 20 Mbps.
 #938802  autor: aquick
 14 lip 2017, 22:18
Ciekawostka z Czech:

dostałem dodatkowo kolejne 2GB gratis neta w roamingu na wakacje (łącznie 4GB gratis) i wykupiłem pakiet Ipla World oglądając Polsat 1 dostępny za granicą tylko.

Przez infrastrukturę Orange jest najlepszy transfer i prawie 0 buforowania, za kwadrans lecą Kiepscy na Polsat 1, więc mam zamiar ich obejrzeć będąc zalogowanym w Orange i dalej przetestować.

Na polskim nr też mam dostęp do pakietu Ipla World, ale bez dostępu do Polsat 1 (Polsat one - tak go zapowiadają).

Ciekawostka nr 2 - Polsat 1 to taki zwykły polsat, tylko programy są zapowiadane w 2 czasach - środkowoeuropejski i środkowoamerykański jednocześnie.

Dodatkowo Vodafone od 27 lipca obniża cenę za MB w roamingu w strefie 2 do 7,7Kc za MB (ok. 1,3zl) dla wszystkich abo i karta :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #938803  autor: reboot
 14 lip 2017, 22:19
-Gosc- pisze:
reboot pisze:Dział Techniczny stwierdził, że preferowaną siecią w Czechach dla klientów T-M jest... T-M
To akurat jest logiczne. Jak wyżej, pieniądze zostają w grupie. O to chodzi.
Tylko, że moje pytanie brzmiało - co było powodem zakazu logowania do VDF i O2.
Dlaczego próba ręcznej zmiany sieci na VDF/O2 kończyła się komunikatem w stylu "niedozwolone"?
-Gosc- pisze:Generalnie mozna spodziewać się że koncerniaki będą miały priorytet do logowania w koncerniakach;-) w temacie RLAH.
Nie przeczę, że automatyczny wybór sieci ma priorytet, ale ja pytałem ich o to, czemu TYLKO do TM mogę się zalogować, a dwie pozostałe sieci mam zablokowane.
adziu82 pisze:Vodafon nie da wejsc, a T-M zablokowane.
Co się kłóci z zapisem w ich pdf - https://www.play.pl/resources/pdf/Lista_krajow.pdf gdzie sa wymienieni wszyscy 4 operatorzy

WKS
 #938826  autor: aquick
 14 lip 2017, 23:37
Poniższe moje screeny mają charakter tylko i wyłącznie ukazujący test roamingu sieci Vodafone CZ w sieci Orange PL.

Już po teście :-)

Karta Vodafone CZ zalogowana w 3G Orange PL

Lokalizacja - powiat Września w Wielkopolsce

transmisja online Polsat 1 z Ipla w jakości 240 od 22:20 do 22:47 - ilość zużytych MB - 105MB

przez 27 minut transmisji ani razu nie wystąpiło buforowanie materiału

po zakończeniu transmisji przeprowadziłem speedtest w sieci Orange PL
(serwer Orange w Łodzi)

(sorry za jakość, ale robiłem zdjęcia 2 telefonem, ponieważ na screenach wychodziła ciemna plama)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #938944  autor: manyaky
 15 lip 2017, 20:37
Sprawdziłem roaming w OFnK na Węgrzech.

Karta bez problemów logowała się do wszystkich dostępnych sieci, w tym jednej na LTE.

Prędkości - niestety - jak na jedno kopyto, zlejkowane.

DL do 6Mb/s, UP w granicach 1-6Mb/s. Ping w granicach 110-130. Telefon iPhone 6, speedtest do hostów na Węgrzech.

Mimo wszystko z sieci mobilnej da się bardzo komfortowo korzystać, bez żadnych lagów.

Zobaczę w tym tygodniu Niemcy, ale nie wydaje mi się, żeby były dalej jakiekolwiek kłopoty.

Czy ktoś miał problem z prędkościami (<1Mb) w ostatnim tygodniu, dwóch?

PS Co ciekawe - nie da się sprawdzić w żaden sposób pozostałej ilości danych do zużycia. Myślicie, że dalej nie zrobili odpowiedniego billingu i nie ma limitu danych (poza pakiet krajowy)? Komuś naliczyło już opłaty za korzystanie?
 #938955  autor: dacian
 15 lip 2017, 21:19
Ja natomiast kilka dni temu bylem w Ostawie, Czechy, karta +

Logowala sie do: Vodafone CZ i o2 CZ, tmobile nie wpuszczal karty plusa

Vodafone i o2 w lte.

Szybkosc nie byla w zaden sposob wedlug mnie ograniczna, 40mb
Lepsze wyniki mialem w Vodafone
 #939111  autor: kaspeed
 16 lip 2017, 22:00
No to ja w Orange na aboament miałem lejek 6mega maks.Niezaleznie od Sieci T czy O2....Wsio po LTE spr zrzuce foto zapy dam na forum

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 13 z 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18