DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #916986  autor: szyman12
 20 mar 2017, 21:21
Cześć

Potrzebuje nawigację samochodową dla mojego ojca. Ja tam zawsze korzystałem z Google Maps, więc nie wiem jak to jest ze zwykłymi nawigacjami. Z tego co widzę to za nawigację znanych producentów typu TomTom, Navitel z dożywotnią aktualizacją map trzeba liczyć się z kosztami od 500 zł w górę. Zastanawiam się też czy nie kupić jakiegoś smartphone`a za około 200-300 zł (lub wymienić digitalizer w Nexusie 4 :P) i wsadzić tam Aero2 albo Freemium z VM i żeby korzystał sobie z Google Maps albo Here.

Więc jako że nie miałem do czynienia z taką tradycyjną nawigacją za bardzo to które rozwiązanie byście polecali?
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 22:05 przez szyman12, łącznie zmieniany 1 raz.
 #916991  autor: Remington
 20 mar 2017, 21:44
Ja dokładnie od 9 lat mam do tego dedykowanego smartfona (modele oczywiście zmieniałem) z wgranym Naviexpertem. GM tylko jako backup, np. za granicą. Sprawdza się kapitalnie.
 #930407  autor: userTOR
 09 cze 2017, 12:50
Używam nawigacji (niestety) na Windows CE.
Mówię niestety, bo najpewniej CE ma to się ma ku zmierzchowi.
Ale to i dobra strona, bo na Androidzie działa stabilniej.
Tak więc trzeba się rozglądać za inna platformą - np. tablet 7" z modułem internetowym (na SIM), powinno być urządzeniem na dłużej.
https://www.banggood.com/Original-Box-B ... s=category
https://www.banggood.com/Binai-X7-3G-8G ... s=category
https://www.banggood.com/Lenovo-TAB3-7- ... s=category
https://www.banggood.com/IRulu-X1a-Quad ... s=category
Jeśli na 2G, to te wszystkie będą działać a jeśli powyżej, to trzeba zwracać uwagę na obsługiwane pasma
To wychodzi duuużo taniej niż smartfon

Polecam AutoMapę i do tego SIM np. w LycaMobile z internetem 100MB za 2 zł/m-c.
Na 2G wszystko hula jak się patrzy

100MB powinno raczej wystarczyć a jeśli mało, to za 3 zł jest 300 MB
Osobiście (tylko do nawigacji) nie zużyłem więcej niż ok. 50 MB/m-c

Mozna też i bez modułu internetowego i wówczas korzystać z internetu przez wifi - z telefonu, lub routera mobilnego

Przestrzegam przed foulPlay.
 #930733  autor: gamewolf
 11 cze 2017, 11:25
Ja korzystam od wielu lat z Automapy, ale jest to opcja płatna. Tak czy inaczej zdecydowanie polecam korzystanie z nawigacji na smartfonie. Wybór aplikacji na androida jest ogromny, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie ;)
 #931066  autor: forum_tg
 12 cze 2017, 19:42
moge polecić Automapę. rewelacyjne mapy, zwiedziłem z nią wiele krajów - nie zależnie czy jadąc autem, czy na miejscu wypożyczając samochód.
Co do dokładności adresów administracyjnych w PL wg mojej oceny najlepsza.
 #931067  autor: -Gosc-
 12 cze 2017, 19:59
TomekX3 pisze:Ja używam google maps, nie trzeba ich aktualizaować jak map w nawigacji ;)
Owszem trzeba aktualizować google maps. Testowałem, jak ktoś cudów nie wymaga zupełnie wystarczające.
 #931894  autor: Jagoda1
 16 cze 2017, 09:00
Również używam Google Maps, ale jeśli podróż dotyczyłaby zagranicy,to postawiłabym już na nawigację.
 #932272  autor: djmat2
 17 cze 2017, 16:59
Small_Kitten pisze:ja się na tych rzeczach nie znam i w sumie, nawet nie są mi potrzebne.
Kompletnie nie jestem wstanie pojąć takiego podejścia. Rozumiem, że coś nie jest teraz potrzebne, ale nie wiadomo co będzie w przyszłości. Tak ciężko to zrozumieć?

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.
 #994825  autor: lukasso
 22 maja 2018, 13:02
Z jednej strony nawigacje samochodowe są wygodne - urządzenie służące stricte do naprowadzania kierowcy jak ma jechać, z wyświetlaczem większy od tego w smartfonie. Można ją przykleić do szyby za pomocą przyssawki i zerkać w razie potrzeby. Technologia jednak poszła do przodu i w zasadzie smartfony nadrobiły to czego nie miały wcześniej - aplikacji nawigujących z głosowymi powiadomieniami. Czy chodzi już tylko o wielkość wyświetlacza?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 13:25 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano- link w opisie. Treść poprawna więc zostaje, a miejsce do wklejania linków jest w Linkowni w HydePark.