DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #916439  autor: wlodarek1
 17 mar 2017, 16:18
Proszę o porady w takiej sprawie ; jeszcze z tydzień temu bateria w mojej motce wytrzymywała spokojnie 2 dni z okładem .

W kilku ostatnich dniach ładuję ją już niemal codziennie , choć intensywność używania smartfona nie zmieniła się .

Nie zainstalowałem jakichś zasobożernych aplikacji .

Pod koniec lutego do zainstalowanego azjatyckiego romu , doinstalowałem wszystko to co jest niezbędne do zadziałania diody LED .

Czyli mam ; azjatycki rom ,z łamany bootloader , twrp , superSU , dodatkowy kernel ,podmienione 2 pliki niezbędne do ożywienia diody LED i program LIGHT FLOW . Swoją moto x play kupiłem w lipcu zeszłego roku . Co więc może być przyczyną że bateria trzyma od tygodnia o połowę krócej niż wcześniej ?

Wyłączyłem te kilka azjatyckich układów klawiatury , by nie aktualizowały się .....



Dzięki za wszelkie porady
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 13:29 przez wlodarek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Było ; siemens C 25 , siemens C 65 , motorola C 168 , SE T280I , Samsung D900I. SE HAZEL , PRESTIGIO 4500 , NOKIA 520 , LG G3S .
Teraz jest MOTO X PLAY
 #916673  autor: Niezgodna7
 19 mar 2017, 11:35
Popatrz ile % ciągnie cpu w spoczynku, popatrz czy ekran zasypia, a może bateria już jest stara..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #916696  autor: wlodarek1
 19 mar 2017, 13:27
Motkę x play kupiłem 29 lipca zeszłego roku .
8 miesięcy - więc chyba nie jest stara ....
A jak sprawdzić na ile % działa CPU w stanie spoczynku :?:
Mi się wydaje że problemy z baterią zaczęły się gdy wgrywałem testowe wersję andka 7.1.1
tworzone na "xda-developers" W tej chwili jestem znów na stockowym ROM-ie [choć azjatyckim , nie europejskim ] , ale bootloader jest złamany , twrp zainstalowane ...

Było ; siemens C 25 , siemens C 65 , motorola C 168 , SE T280I , Samsung D900I. SE HAZEL , PRESTIGIO 4500 , NOKIA 520 , LG G3S .
Teraz jest MOTO X PLAY
 #916741  autor: Niezgodna7
 19 mar 2017, 17:05
eee... to jak Ty wgrywasz romy, aktualizacje - to i tak masz większą wiedzę niż ja....
PS.
Rok to już może być dużo dla baterii, zależy od, ,,katowania” i, ,,katującej” (ładowarka)
:-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #918857  autor: wlodarek1
 02 kwie 2017, 12:59
Wgrałem z powrótem stockowy , choć azjatycki ROM .
Już jest lepiej ; w ciągu nocy ubywa 3 % baterii zamiast 8 % .
Chyba więc te eksperymentalne ROM-Y Z xda-developers są bardziej bateriożerne :|

Było ; siemens C 25 , siemens C 65 , motorola C 168 , SE T280I , Samsung D900I. SE HAZEL , PRESTIGIO 4500 , NOKIA 520 , LG G3S .
Teraz jest MOTO X PLAY