DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #909498  autor: komitecemo
 05 lut 2017, 18:57
posiadam Samsunga galaxy J5 8gb

Pamiec lacznie 8b
"Dostepne miejsce 430mb"

pamiec systemowa 3,47
uzywane 3.73gb
buforowane dane 302mb
rozne pliki 80


Po zainstalowaniu kilku, kilkunastu aplikacji telefon zgłasza brak wolnego miejsca. Nawet jeśli teoretycznie aplikacja powinna dać się jeszcze zainstalować to telefon odmawia - sygnalizując brak wolnej pamięci. Dodam, że gimnastyka w postaci czyszczenia pamięci podręcznej, przenoszenia aplikacji na dokupioną kartę pamięci tak naprawdę niewiele daj
 #909510  autor: p2225
 05 lut 2017, 20:21
Klasyczny przypadek. Mam tak samo u siebie, ale jeśli masz Androida M to może pomóc ustawienie karty SD jako rozszerzenia pamięci wewnętrznej. Coś jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=8h94v8G9nxA
Niestety część producentów blokuje taką możliwość, ale można odkryć tą opcję bez roota. Poradników dla konkretnego modelu trzeba szukać w necie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #913180  autor: PostwarDream
 27 lut 2017, 14:36
Hej, przeszukiwalam to forum i trafilam na ten watek, bo mam ten sam problem.
Co jest przyczyna czegos takiego? Szczerze mowiac ogarniam duzo rzeczy jesli chodzi o komputery, ale troche sie boje sama rootowac telefon itp., nie za bardzo jestem w tym temacie lotna :(
Po roku uzytkowania tego modelu telefonu zaczely sie problemy - nie mam pamieci i nie moge nawet otworzyc Galerii zdjec bo wyskakuje komunikat, ze jest za malo pamieci roboczej. Po tym jak usuwam jakas aplikacje zeby niby zwiekszyc pamiec wewnetrzna to problem ustaje na 10 minut a po chwili znowu wyskakuje ten komunikat. Czyszcze CCleanerem codziennie (nawet po kilka razy na dobe) no i na chwile tez pomaga, a potem znowu...
Nie wiem czy problemem nie jest to, ze mam karte sd 64 gb i na niej nawalone mnostwo zdjec i muzyki, ale przez rok dzialalo bez problemu z taka sama iloscia danych. +telefon w specyfikacji obsluguje taka karte, wiec nie powinno byc problemow, no i jest jeszcze na niej pare gb wolnych.
Przywracalam nawet telefon do ustawien fabryczych, aktualizowalam oprogramowanie (co tylko pogorszylo sprawe bo mam przez to jeszcze mniej pamieci xD). Pomocy! :shock:

Chodzi mi glownie o to, zeby ktos mi powiedzial czemu sie tak dzieje? Czemu napisales ze to klasyczny problem? Czy te telefony po prostu po roku tak robia zebysmy kupowali nowe? :O czy jest cos co moge zrobic oprocz rootowania telefonu (bo naprawde chyba nie umiem...)? Bardzo prosze o pomoc:)

EDIT: a, i jeszcze jedno pytanie - czy sa jakies telefony, ktore po roku tak nie robia? (np. z innym systemem operacyjnym?) :shock: chcialabym chyba kupic sobie jakis z ktorego bede zadowolona troche dluzej :(
 #913227  autor: Niezgodna7
 27 lut 2017, 19:25
Dream, Ty musisz pokasować, bo nie powinno się karty zapełniać w 1oo%
Pokasuj (przenieś) wielkie pliki, ponad kilku gigowe.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #913497  autor: PostwarDream
 28 lut 2017, 21:53
Hej Calm7, dzieki za odpowiedz!
Usunelam wlasnie 15 gb z karty. Moja zajeta pamiec wyglada teraz tak:
7,68 gb z 8gb pamieci wewnetrznej
34,44 gb z 58,25 gb z karty pamieci.

Niestety problem nie zniknal. Wlasnie po teraz po 10 minutach od wlaczenia telefonu znowu wyskakuja komunikaty, ze totalnie nie ma pamieci. Czy powinnam jeszcze dalej usuwac pliki z karty dopoki nie przyniesie to skutku?
Jesli chodzi o pamiec wewnetrzna to naprawde nie trzymam tam cudow. zadnych zdjec ani innych plikow, jedynie aplikacje (a i te przerzucam przewaznie na karte sd kiedy sie da). Wiekszosc aplikacji ktore byly wgrane w system (jakies ebaye czy mBoa z t-mobile, rowniez wiekszosc od googla) wylaczylam lub odinstalowalam. Nawet maila sprawdzam w przegladarce, bo apke gmaila musialam wywalic :O
Mimo tego jest tak malo tej pamieci wewnetrznej, no i co najlepsze jak kasuje jakas apke to chwile jest dobrze (np. jest tylko 7gb zajete) a potem nagle znowu rosnie do 7,70 gb i juz wyskakuja komunikaty ze nie ma pamieci :( Co robic ? :(

EDIT: minelo 5 minut odkad napisalam tego posta i moja zajeta pamiec wewnetrzna to juz 7,82. to rosnie samo :O nic nie robilam na telefonie przez ten czas
 #913676  autor: Niezgodna7
 01 mar 2017, 20:16
No właśnie - Dream, coś Ci rośnie, dlatego krzyczy o braku pamięci....
:-/
Nie, z karty mSD nie kasuj.
Kombinuj z pamięcią fonu — kto tak się rozrasta?
Skasuj, tyle, że włącz tryb samolotowy - też tak wtedy się rozrasta..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #914701  autor: PostwarDream
 08 mar 2017, 12:19
Hej Calm7, dziekujeza odpowiedz! Pokombinowalam przez ten tydzien i szczerze mowiac nadal jestem w kropce.
Usunelam Facebooka i kilka innych aplikacji (ale FB byl najwiekszy i mogl faktycznie zjadac mi pamiec).
Kilka dni bylo ok, obserwowalam to i szczerze mowiac myslalam, ze moze jednak przesadzalam z iloscia aplikacji, ale teraz znowu problem wrocil (mimo tego, ze nie doinstalowywalam zadnych apek i regularnie czyscilam telefon ccleanerem i oczywiscie przerzucalam wszystko co sie da na karte sd...). Zaczely powoli wyskakiwac te komunikaty no i teraz znowu ta pamiec jest na wyczerpaniu. Chcialam sobie chociaz zainstalowac apke banku zeby kontrolowac swoje konto, bo wykasowalam ja ale jednak jest mi potrzebna, no i oczywiscie juz nie moge tego zrobic mimo ze wczesniej mialam nawet wiecej i dzialalo :(

Moja pamiec wewnetrzna wyglada teraz tak:
Obecnie jest zajete 7,65/8 gb
z czego:
3,47 gb pamieci systemowej
"Uzywane" 3,52 gb (aplikacje: 3,51 gb; obrazy i filmy 237 kb; dzwiek 3,39 mb)
"Inne" 658 mb (podobno to dane aplikacji)
buforowane dane 17,12 mb

Przez najblizsze dni poobserwuje i sprawdze co dokladnie sie zwieksza z tych parametrow. Ale chyba nie dam rady tyle byc na trybie samolotu - musze korzystac z telefonu xD

Dziekuje ze mi pomagasz <3
myslisz ze to moze byc jakis problem z telefonem czy raczej to moja wina? zastanawiam sie czy jak oddam go do serwisu to cos pomoga. Juz troche mam dosc tego problemu i jestem w desperacji :(
 #914815  autor: Niezgodna7
 09 mar 2017, 09:21
Dream, wystarczy kontrolnie spisać pamięć przed spaniem i porównać rano. Później znów wieczór.
Gorzej ze znalezieniem sprawcy
;- )
No dużo masz i tak zawalone tej pamięci... z 1gb trzeba mieć w zapasie, a Ty masz z ..350Mb ..???
:- D
Serwis? A jak Ci zresetują wszystko ?
Ps.
Ile mb zajmuje cache po podliczaniu stanu pamięci?
ile trwa podliczanie stanu , 30 sekund?
Ps. 2. no od początku świata kobieta była winna
;- D :- D ; -D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #915645  autor: PostwarDream
 13 mar 2017, 17:29
Haha :) A jak jeszcze dodamy do tego fakt, ze na imie mam Ewa... to juz od razu wiadomo o co chodzi ;))) :D :D

Dzieki za odp! Poobserwowalam moj telefon przez te pare dni i spisywalam stan pamieci.
Generalnie wyglada to tak:
dostepne miejsce (czasem mniej, czasem wiecej, w rozstrzale 267 mb - 321 mb (to ostatnie po wylaczeniu i wlaczeniu telefonu)

pamiec systemowa caly czas tyle samo

uzywane - tu roznie w rozstrzale 3,57 GB - 3,60 GB
w tym to co sie zmienia (ale bardzo nieznacznie) to podfolder aplikacje - rozstrzal 3,54 gb - 3,59 gb (ale nie dodawalam zadnej aplikacji ani ich nie aktualizowalam)

zmienia sie jeszcze dzial buforowane dane (oczywiscie najmniejsze zaraz po rozruchu - 1,77 mb, a najwieksze jak dlugo dzialal - 53,53 mb)

Reszta jest wzglednie stala.
Samo zliczanie pamieci wewnetrznej zajmuje okolo 10 sekund.

Generalnie nie wiem np. skad ten wzrost w przypadku Aplikacji, podczas gdy nic nie doinstalowywalam itp.

Zdaje sobie sprawe, ze teraz to nie sa jakies duze zmiany jesli chodzi o zapelnienie pamieci. Tak jak piszesz powinnam miec duzo wiecej wolnego miejsca. Najwiecej oczywiscie zajmuja aplikacje. Najgorsze jest to, ze wg mnie wcale nie mam ich duzo... Korzystalam z tego telefonu ponad rok i w ciagu tego roku mialam ich zdecydowanie wiecej i po kolei rezygnuje z kolejnych...
Mysle, ze moglabym jeszcze raz sformatowac telefon (to akurat chyba umiem... w sensie wysarczy przywrocic go do ustawien fabrycznych? ;)), zainstalowac sobie kilka apek i codziennie spisywac pamiec i zarejestrowac ten moment, w ktorym ta pamiec zaczyna za bardzo narastac. Co o tym sadzisz?

Teraz jeszcze weszlam sobie w spis aplikacji i podliczylam ile one faktycznie zajmuja i wychodzi to 2967.48 MB (wiec mniej niz wskazuje spis pamieci??? wtf :D)
ale ogolnie, co mnie martwi, w tym spisie dosc duzo zajmuja aplikacje, ktorych ja w ogole nie uzwam i je wylaczylam (odinstalowujac przy tym wszystkie ich aktualizacje i zastepujac wersja fabryczna - i tak jest tam jakies glupie Hangouts albo np. Power Point ktory ma 213 :O). Myslalam, ze jak je wylaczylam i zastapilam wersja fabryczna to jest ich bardzo malo albo prawie wcale :( mysle, ze gdyby sie ich jakos pozbyc, to mialabym spokojnie z 1000 mb wolnego miejsca.
 #915733  autor: Niezgodna7
 13 mar 2017, 22:46
Witaj, moja kusicielko E
;- )
Wstrzymaj się z tym resetem, zdążysz go później zrobić (wyjmij wtedy kartę mSD)
Teraz wywalaj co Ci niepotrzebne, po jednej appce, odczekaj, i następną, kpw? Wtedy znajdziesz najbardziej winnego.
PS.
Jeśli coś Ci się pojawi nie-gsm (inny temat) to pytaj mnie śmiało na priv.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #917116  autor: PostwarDream
 21 mar 2017, 17:01
Hej Calm! ;)

Dzieki za odp i porade :) Robilam przez najblizsze dni tak jak zaproponowales i... doszlam do niezbednego minimum moich aplikacji :D Moja pamiec telefonu od kilku dni jest na stalym (!!! w koncu) poziomie, ale jest to niestety nadal 7,64 GB/8,00 :( Nie bylo zadnych szczegolnych roznic w przyroscie czy spadku pamieci.

na ten moment:
dostepne miejsce: 365 MB
uzywane: 3,38 gb (aplikacje: 3,38 GB, obrazy: 3,53 mb, dzwiek: 3,39 mb)
inne 661 mb
buforowane dane 144 mb

Jak widzisz zmienil sie parametr Uzywane - aplikacje: zmniejszyl sie o 0,20 GB (i to by pewnie tlumaczylo czemu zajeta pamiec to 7,64 a nie tak jak wczesniej np. 7,84).

Czy to znaczy, ze taki moj los i po prostu musze kupic nowy telefon bo mam za duze wymagania na telefon ze sredniej polki cenowej? Tak szczerze - jesli chodzi o apki, ktore mam teraz zainstalowane przez siebie (a nie systemowo) to: Shuttle, Memrise, MyJatomi, Ccleaner, Jakdojade, Messenger, Moje ING, Whatsapp. Wiem, ze to nie malo, ale z drugiej strony duzo tez nie, najwiecej zajmuje Messenger i Whatsapp a pozostale sa raczej malutkie.

Wiem, ze moze powinnam jeszcze usuwac po jednej apce i sprawdzac, ale nie mam dodatkowego telefonu, a naprawde kazdej z tych aplikacji musze uzywac codziennie, wiec nie ma opcji ze kilka dni pochodze sobie bez dostepu do banku itp :( No moze poza ccleanerem, ale podejrzewam, ze jak go usune to juz w ogole moglabym wyrzucic ten telefon.

Aha i jeszcze jeden fun fact: mimo ze usunelam te 0,20 gb aplikacji (choc wydawac by sie moglo, ze usunelam wiecej, bo polecial facebook, snapchat i pare innych mniejszych wiec moim zdaniem to bylo troche wiecej) to nie moge juz nic doinstalowac :D

Czy moje wnioski sa poprawne czy moze jednak po prostu cos sie zepsulo w tym telefonie i to nie jest normalne? (ciagle mam nadzieje na odpowiedz "moze kiedys ci upadl, to daltego tak jest, oddaj na gwarancje i bedzie wszystko ok" :D)
Co o tym sadzisz? :(
 #917186  autor: Niezgodna7
 21 mar 2017, 21:27
Dream, cóż tu powiedzieć....
hm...
ile Mb zajmują Twoje ulubione appki - już wiesz.
Więc następny Twój fon kupisz x2 /x2,5 pamięcią większą niż obecny, i będzie okej.
A teraz trzeba się przemęczyć..?
:-):-)
Reset?
Skasujesz wszystko, a za jakiś czas będzie to samo... nie? Wièc to nie ma sensu.
Jeśli już koniecznie na to się zdecydujesz (reset) udaj się do zaufanego serwisu - niech powiedzą czy root umożliwi instalacje appek (twoich) na karcie mSD w Twoim modelu - jeśli to zbyt ryzykowne, czekaj na nowy model.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #917273  autor: PostwarDream
 22 mar 2017, 13:13
Hej, dzieki za odp :):) raczej nie bede kombinowac z resetem, juz nic to nie da w tej sytuacji :( Szkoda. Bede sie musiala rozejrzec za nowym telefonem, niestety!
Dzieki za wszelka pomoc! Chcialam Ci dac pochwale, bo widze ze masz juz 108, wiec moglbys miec 109, a jednak miales do mnie anielska cierpliwosc :D Ale nie wiem jak to zrobic... nigdzie nie ma takiej opcji... wiesz moze jak ? :D
Chyba ze pochwaly moga dawac tylko pro-ludzie ktorzy maja wiecej postow niz ja :(
 #917308  autor: Niezgodna7
 22 mar 2017, 17:46
Dream, dziękuję za 109
:-):-):-)
Niestety, nie da siè dodać pochwałki, została zlikwidowana przez administrację - stąd (też, nie tylko za to) ta herbatka.
Poza tym, to chyba tylko założyciel tematu mógł je dawać, ale już nie pamiętam jak to było.
No nic, nieważne. Jesteśmy w kontakcie.
Hej.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #937108  autor: jurak
 06 lip 2017, 22:15
Wybaczcie, że odkopuje ale znajoma osoba ma to samo. Samsung J5 (pierwsza edycja)
Telefon wyczyszczony ze zbędnych danych w "pamięć wewnętrzna". Tylko domyślne aplikacje (w tym MS Office - nie wiem po co w tym telefonie).
Karta SD: na 32GB kilka GB zajęte ale to nie jest związane z problemem.
Problemem jest wspomniana pamięć wewnętrzna, która ponoć jest cała prawie zajęta.
Inne modele z tej półki cenowej Samsunga tego problemu jakoś nie mają... i to mnie dziwi.
Ktoś zna rozwiązanie?
Czy może jedynym rozwiązaniem jest zmiana telefonu?
Obstawiam że soft jest skopany i Samsung nie przewidział, że poza aktualizacjami ktoś będzie chciał przetrzymywać chociażby jedną aplikację w pamięci wewnętrznej.