DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #901052  autor: enrico2000
 21 gru 2016, 21:11
Cześć.
Dziś moja dziewczyna wzięła go w TM. Mam pytanie do osób, które też mają ten model. Jakiej jakości wychodzą Wam zdjęcia? Osobiście jestem użytkownikiem Nokii 808 więc zawsze patrząc na zdjęcia z innych telefonów biorę pewną rezerwę. Niestety zdjęcia z P2 są tragiczne. W pokoju, przy oświetleniu żarówkowym trudno o ostre zdjęcie. Robiliśmy zdjęcia przedmiotom jak i osobom w bezruchu. Zdjęcia wychodzą po prostu nieostro. Nie wymagam tutaj zdjęć jak np. Z S7, ale bez przesady żeby każde zdjęcie było nieostre. Jak Wasze wrażenia ?
 #901066  autor: Chlastek
 21 gru 2016, 22:37
Niestety, ale wygląda na to, że obecny software jest winowajcą tego problemu i nie da się go obejść, dotyczy takze softów azjatyckich. Pozostaje mieć nadzieję, że aktualizacja do Nougata poprawi sytuację. Mamy tutaj taki sam sensor jak w Xperii XA, więc możemy mieć punkt odniesienia jak to powinno wyglądać.
 #901310  autor: kokos-
 22 gru 2016, 22:46
Spróbuj zainstalować inna apke do foto. Możesz jeszcze zobaczyć statyw.
 #901389  autor: Chlastek
 23 gru 2016, 16:14
Tak, znajduje się w prawym górnym rogu, świeci dość wyraźnie (lepiej niż w Xperiach). W czasie ładowania do 99 proc. mamy czerwoną diodę, gdy mamy 100 zmienia się w zieloną. Można konfigurować kolor diody dla powiadomień(4 kategorie: inne, nieodebrane połączenia/sms/maile), mamy 7 kolorów do wyboru: jasnoniebieski(biały), szaroniebieski(błękitny), niebieski morski, czerwony, zielony, fioletowy i pomarańczowy.
 #901404  autor: danielkl
 23 gru 2016, 18:40
punkt dla P2 za diode w moto z play niby nima a jak jest z slota mi sim i sd w z play wejda naraz 2 nano sim i karta sd a tu pewny nie jestem
 #901407  autor: danielkl
 23 gru 2016, 19:01
temat blizniaczy do tego ktory juz zaliczyl slawe hege no bo juz jest w 1 dziesiecu wynikach google po wpisaniu w wyszukiwarke google slowa lenovo p2 wiec autor niech sie stara i w 1 wpisie daje ciekawe rzeczy na temat fona no a tu temat rzeka o p2 u ruskich http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761560
 #901509  autor: kokos-
 24 gru 2016, 23:59
Posiadam ten telefon (tak jakby) szybkość działania wg mnie rewelacyjna 4 GB robią swoje;),
- fotki przy sztucznym świetle tragedia:/
- soft generalnie ok ale ma jakieś dziwne dolegliwości wieku dziecięcego ( tzn. brak automatycznej zmiany czasu, najbliższą miejscowość co do zmiany czasu to Bruksela.) Niby pierdoła ale mogliby to poprawić w jakiejś łatce
 #901582  autor: kokos-
 25 gru 2016, 20:09
W dzień robi lepsze fotki :-)
Dodatkowa informacja telefon posiada żyroskop :-D
 #902255  autor: sasti1981
 29 gru 2016, 16:37
Po tygodniu testowania telefonu odstąpiłem od umowy. Właśnie wracam z poczty. Moje uwagi:
Nie bawię się mocno smartfonami, aczkolwiek do kilku rzeczy ich wykorzystuję - interner, router, gps, muza, filmy, zdjęcia. Gry mnie raczej nie kręcą, ale czasami coś tam zainstaluje, po to żeby po czasie ją odinstalować.
Telefon działał płynnie - ram serio robi swoje. Wyświetlacz spoko. Za to bateria po prostu cudo. Po 5 dniach zostało 20% (choć jakoś mocno go nie maglowałem). Jednak jeśli komuś zależy przede wszystkim na baterii, to polecam gorąco.
Olbrzymi minus za aparat. 13 mpx - zdjęcia wychodzą niewyraźne, jakieś takie rozmazane. Szczególnie jeśli zaczynamy je powiększać. Myślałem, że to wada mojego egzemplarza, ale porównałem w salonie inne i również robiły słabe zdjęcia. nie tak złe jak w moim egzemplarzu, ale na taką matrycę to nie godzi.
Jeśli robicie foty to nie model dla was. Ktoś może się wypowiedzieć w temacie jakości zdjęć?
 #902271  autor: Chlastek
 29 gru 2016, 18:39
Jakość filmów z Open Camery sprawdziłem osobiście, da się to znieść, na tej stronie podałem link do mojego kanału z filmami. Gorzej, że faktycznie mamy problem z nagrywanym dźwiękiem, też widoczny na moich przykładach. Włosi już założyli temat na forum wsparcia Lenovo. Ponoć zarówno Nexus 5 X i Motka Z Play potrafią jednak wykonać lepsze zdjęcie. Tu też przydatny komentarz: https://m.youtube.com/watch?v=yaMWYy8-rl0 i coś od Rosjan: https://m.youtube.com/watch?v=R99FbqZE-cM Co do zdjęć, ogarnę coś ze swoich na dysku Google i udostępnię link. Mimo wszystko to nigdy nie był i nie będzie fotosmartfon, co najwyżej znośny w gorszych warunkach i przeciętny w dzień.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 19:19 przez Chlastek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #902598  autor: kowalp5
 30 gru 2016, 19:03
Super, że pojawia się coraz więcej opinii użytkowników.
Na pewno pamięć RAM i wydajność baterii mocno na plus.

Jednak bardzo martwi kwestia aparatu. Dla mnie dobre zdjęcia tylko, gdy jest ładna pogoda, niestety odpadają.
 #903165  autor: enrico2000
 02 sty 2017, 16:56
My postanowiliśmy odesłać telefon do serwisu (poprzez salon T-Mobile). Zobaczymy jak to się potoczy dalej. Niestety jakość zdjęć jest naprawdę kiepska. Z ciekawości poprzeglądałem swoje stare foty z Nokii 6500 Slide, i nawet one są ostre. Natomiast w P2 choć ciężko w to uwierzyć nie da się zrobić ostrego zdjęcia. Wielka szkoda bo telefon naprawdę jest przyjemny i ta bateria ....
 #903225  autor: raczek
 02 sty 2017, 21:50
Ja nabyłem Lenovo P2 również od T-mobile drogą przeniesienia numeru i póki co jedyną jego wadą jest problem z nagrywanym dźwiękiem podczac kręcenia wideo oraz sama jakość zdjęć która jest mocno przeciętna.
Martwi mnie ogromna ilość szumów w słabym świetle i zastanawiam się nie ile jest to efekt skopanego oprogramowania ? i czy możliwe jest że po aktualizacji od Lenovo będzie lepiej ??? Jako że nie jestem jakimś foto geekiem i zdjęcia raczej robię okazjonalnie nie będę robił z tego wielkiego halo i nie zdecyduje sięna odesłanie telefonu ponieważ ta bateria, szybkość działania ujęły mnie tak bardzo że słabsza jakość aparatu jest dla mnie do zaakceptowania.
Przesiadłem się z Xiaomi mi 4 który jak na swoją cene robił rewelacyjne zdjęcia szczególnie w dobrym świetle zdjęcia potrafiły zachwycić, przy słabszym oświetleniu szału nie było ale było dużo lepiej niż w przypadku Lenovo.
Postaram się może napisać maila do oddziału Lenovo Polska może coś więcej uda mi się dowiedzieć na temat aparatu czy to kwestia softu że jest jak jest z tymi zdjęciami.