DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #901488  autor: lukasz51195
 24 gru 2016, 16:02
Witam. Panowie mam dziwny problem z tym facebookiem na tym telefonie. A mianowicie problem jest taki że chodzi mi tylko przez opere a nie przez aplikacje. Pobierałem już różne wersje i niektóry chodził dobrze do czasu,pozniej aplikacja się załacza ale nie ładuje się a inne wersje jak pobierałem to pisze że ważność certyfilatu wygasła czy coś takiego. Już nie mam siły do niego. A z internetem łącze się przez domowe wi-fi. Dodam jeszcze że kiedyś chodziło wszystko dobrze dokiedy nie przywróciłem ustawień fabrycznych. Konfiguracje w sieci docelowej mam poustawiane jako Tenda (tak mój modem sie nazywa od internetu) oprócz internetu bo jak chce go skonfigurować na wi fi to wyskakuje mi komunikat ze nie można edytować zabezpieczonej sieci docelowej a w konfiguracji nic nie mam. Pomocy.
 #901491  autor: Ramirez
 24 gru 2016, 17:15
To nie dziwny problem, tylko celowe działanie które ma zniechęcić do uzywania starych telefonów i kupna nowych... Tutaj zostaje tylko tzw łamanie symbiana, czyli usuniecie wymogu instalowania programów z tzw certyfikatem. Wpisz w google Norton Symbian Hack, poczytaj i zrób to co trzeba.
 #901504  autor: motov3
 24 gru 2016, 21:32
Czy to nie zakrawa juz powoli na kpine ? Rownie dobrze mozemy probowac uruchomic YT na E52.
Przeciez te sprzety sa juz stanowczo za slabe, zeby obslugiwac coraz czesciej aktualizowane na biezaco aplikacje.
I nie jest to zabieg celowy. Tylko kod aplikacji zmienia sie co chwile, a starsze sprzety - nie sa w stanie sprostac nowym wymaganiom.
Smartfon z 2009r z systemem nieaktualizowanym juz od conajmniej kilku lat - z pewnoscia bedzie mial problemy nie tylko z aplikacjami, ale i z poprawna obsluga internetu (chociazby skalowanie stron).
Nie mam nic przeciwko uzywaniu starszych modeli - ale na logike to chyba oczywiste ze coraz wiecej rzeczy przestanie dzialac. Ostatnio nawet Whatsappa zaczynaja blokowac na Androidzie 2.3 i nizej - a to znacznie nowszy system niz Symbian z 2009.

Do kolegi powyzej. Problem z certyfikatami bedzie sie pojawial co rusz, bo zawsze bedzie nieprawidlowy klucz. System nie jest wspierany. A lamanie Symbiana to droga przez meke. (mam na stanie E52 i jakies 2-3 lata temu tez sie tym troche bawilem).

Obrazek
 #901505  autor: Ramirez
 24 gru 2016, 22:17
Łamanie symbiana tą metodą co podałem jest proste. Sam miałem e72 i to było kwestia zainstalowania dwóch programów. 5 minut roboty po zapoznaniu sie z opisem.
 #901506  autor: KR2615
 24 gru 2016, 22:24
Dzisiaj instalowałem aktualizację Facebooka i Messengera - w sumie 300MB czyli tyle, ile zajmował Windows98! Technika idzie do przodu. W sumie mógłbym zostać przy tym systemie i Firefox 3.0 (tak, słownie: trzy zero) bo powyżej tej wersji ciągle krashował ale po co stać w miejscu?
 #901512  autor: motov3
 25 gru 2016, 00:17
Ramirez nie chodzi o samo "lamanie" Symbiana. Chodzi o to, ze nawet jak sie upora z problemem tych nieszczesnych certyfikatow, to i tak niewiele to zmienia. Wiele aplikacji bedzie juz poddanych programowej blokadzie. Ot przykladowo YT. Co z tego ze sa progsy zewnetrzne do obslugi YT, skoro juz sam skrypt blokuje korzystanie z tego serwisu w przypadku przestarzalego systemu.
Przykladowo juz 2 lata temu - YT cial sie przez WiFi na E52. Nastepnie calkiem serwis wylaczyli i nie bylo mozliwosci obslugi ani przez www, ani przez apps zewnetrzny.
Pytanie zatem proste - jaki jest sens korzystania z zaawansowanych technicznie aplikacji (no niestety zarowno FB jak i YT takimi sa), z ktorymi czesto obecnie nawet wspolczesne smartfony maja problem (zwlaszcza FB) ?
W mojej ocenie najwyzsza pora przestawic sie na terazniejsze smartfony - w koncu nawet naprawde byle jaki sprzet za 200zl - oferuje juz znacznie wiecej niz duzo starsze, przestarzale smartfony na Symbianie. Obecnie juz N8 odeszla do lamusa, to co dopiero niestety seria E.

Taka jest cena postepu.

Ps. Zeby nie bylo. Sam obecnie mam jeszcze E52 i nawet Nokie 6210 w swoich zbiorach. Niestety ich funkcje obecnie ograniczaja sie juz tylko do podstawowych.

Obrazek
 #901514  autor: Ramirez
 25 gru 2016, 01:40
Wiem że to już zabytek ale jak autor twierdzi że do czasu formata mu działało to co mu szkodzi spróbować jeśli ma ochotę. Mi by sie nie chciało już w to bawić. A co do youtube to trochę to działa przez opere mini gdzie załącza sie systemowy odtwarzacz realplayer, przynajmniej w e72.
 #901515  autor: lukasz51195
 25 gru 2016, 01:46
Panowie troszkę się przyzwyczaiłem do mojej noki a po drugie nie stać mnie chwilowo na coś nowszego niestety, a co do youtuba to czy przez opere czy real pleyer czy nawet przez orginalną przeglądarke to mi nie chodziło i nie chodzi. Jeszcze sprobuje opcje jaką Pan ramirez mi podpowiedział z tym nortonem. Dziękuje za zainteresowanie się tematem. Dziękuje
 #901516  autor: motov3
 25 gru 2016, 02:56
Kolego spojrz NOKIA LUMIA 520 na Windows Phone 8.1 (nawet barw producenta nie musisz zmieniac)

https://www.olx.pl/oferta/nokia-lumia52 ... ddee29fca3

Za 50zl, a jak ponegocjujesz to moze i za 40zl kupisz smartfona ktory o lata swietlne wyprzedzi ta E72. (http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/3888/6974/0/0/)

Bedziesz mial FB, YT, sprawna obsluge maili, aparat nagrywajacy filmy w HD (a nie przestarzalym 480p), do tego ponad dwukrotnie szybszy internet z latwiejsza obsluga, nawigacje samochodowa.
Wszystko czego potrzebujesz.

Czy naprawde jest sens sie meczyc i kombinowac skoro za 50 (a moze nawet i za 40zl) dostaniesz sprawny funkcjonujacy smartfon na miare obecnych czasow ?

Obrazek
 #901519  autor: Ramirez
 25 gru 2016, 09:12
Z tym youtube to troche dziwne. U mnie e72 robi za budzik od dawna ale z ciekawosci wczoraj sprawdziłem jak to jest i przez wbudowana przeglądarkę ani opere mobile nie chodzi. Za to w operze mini po wpisaniu adresu tak jak kiedyś m.youtube.com też nie. Za to działa pod adresem www.youtube.com Otwiera sie wtedy mobilna wersja youtube.
 #901554  autor: lukasz51195
 25 gru 2016, 14:18
Panie Ramirez ale kożystał pan z pakietu internetowego czy przez wi fi.? :) Panie motoV3 hmm no nawet dobra propozycja z tą nokią, przemyśle to. :)
 #901555  autor: Ramirez
 25 gru 2016, 14:35
Przez domowe wifi ;) Być może to kwestia oprogramowania telefonu?? U mnie jest 091.003 Mozna je sprawdzic gdzies w ustawieniach lub kodem *#0000#
 #901824  autor: lukasz51195
 27 gru 2016, 15:13
Narazie zrobiłem tak jak mi Panowie pisaliście z tym nortonem, tylko że jeszcze raz zainstalowałem fb i zobaczymy. Mp107 Dzięki za podesłąnie linku. Sprawdzę go i dam znać. :) A moja wersja oprogramowania to 091.003
 #901872  autor: NokiaUser
 27 gru 2016, 18:16
Ja natomiast do łamania Symbiana zawsze używałem Trend Micro Hack i polecam :D A w ogóle to Symbian 9.2 najlepszy (E72 to 9.3)

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia
 #901925  autor: motov3
 27 gru 2016, 21:49
NokiaUser pisze:Ja natomiast do łamania Symbiana zawsze używałem Trend Micro Hack i polecam :D A w ogóle to Symbian 9.2 najlepszy (E72 to 9.3)
Najlepszy w czym ? :wink:

Obrazek