DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #896263  autor: Wosiu96
 19 lis 2016, 11:32
Witam, czy wie ktoś z was może czy nju ma taki sam priorytet sieci jak Orange? Ew. miał ktoś z was porównanie?
 #896272  autor: -Gosc-
 19 lis 2016, 12:54
Ma taki sam jak prepaid Orange. Używam ponad 2 lata nju i orange ofnk i nie zauważyłem różnic w dostępie do sieci.
 #896280  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 13:54
Abo ma taki sam jak niskie abo Orange.
 #896281  autor: Wosiu96
 19 lis 2016, 14:15
Czyli ma taki sam priorytet jak prepaid orange i niskie abo orange. Dzięki wielkie za odpowiedzi, jak ktoś ma jeszcze jakieś potwierdzenie niech śmiało piszę :D
 #896283  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 14:23
Nie wiem czy sie rozni priorytet w "niskim abo", albo w prepaidzie, ale w Nju mialem zawsze taki sam zasieg i predkosci, jak w najwyzszym abonamencie Orange.
 #896284  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 14:34
Tym się różni, że w Sylwestra może sobie poklikać lub pograć w coś, ale nie zadzwonisz. Co innego to najwyższe abo i te nie dla motłochu (np. wysoko postawieni pracownicy opa).
ale w Nju mialem zawsze taki sam zasieg i predkosci, jak w najwyzszym abonamencie Orange
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #896287  autor: Wosiu96
 19 lis 2016, 14:47
Ok, jak zasięg, prędkość są takie same jak w abo orange to wszystko jasne :D Dzięki Panowie :D
 #896290  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 14:55
Kryniczanin jak zwykle wyśmiewa wszystko co nie jest zgodne z jego światopoglądem i spostrzeżeniami... No cóż :/
Dla autora tematu powtórzę i zapewnię - nie ma różnicy między abonamentami w Orange i Nju. Nie wiem jak jest w prepaidzie, bo nigdy nie miałem.

Kryniczanina zignoruj :)
 #896293  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 15:39
F0ku5isko

Tak się składa, że ja mam abonament w Orange i 3 x nju (2x głos i 1x net) i na głosie nju nigdy nie przekroczyłem 25mb dl a na abo nawet w promocji giga za gole jak najbardziej w tej samej lokalizacji i na tej samej stacji z tym samym sprzętem.

Także, najpierw zaopatrz się w 4 karty post paid Orange, potestuj a potem wyciągaj wnioski i zabieraj głos.
 #896294  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 15:42
Ale co mnie obchodzi co Ty osiągnąłeś na swoich kartach? Nie raz ludzie na forum udowadniali Ci, że piszesz głupoty i ja po prostu to widzę.
Nie muszę się zaopatrywać w 4 karty post paid Orange, wystarczą mi dwie.
Abonament w Nju i abonament w Orange osiągają takie same prędkości. Na Nju wyciągam koło 60-70 mbit w Warszawie, dobijam pod 150 w agregacji. Na abo Orange jest to samo.

P.S. Moim wpisem na profilu dotyczącym tego, że jestem w T-Mobile się nie sugeruj, obecnie jeszcze jestem w Nju głównym numerem.
 #896295  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 15:52
Człowieku czy Ty naprawdę cokolwiek myślisz?

Tania ekonomiczna marka ma mieć taki sam priorytet jak najwyższe abo?

Jeśli stacja jest pusta wyniki raczej są do siebie zbliżone, jeśli stacja jest zapchana to mamy przepaść.

Zrób dwa testy w sylwestra wypasione abo i abonament nju i wtedy zrozumiesz w jakim jesteś błędzie.

Ja w Sylwestra 2001 zrozumiałem co to jest priorytet i że takie coś istnieje. Nowy rok na Jaworzynie 100m od stacji Idei ja karta POP - sieć zajęta, sms nie wyślesz nic nie zrobisz od 23:30 do 00:30. Kolega obok Idea taryfa Optima najwyższa bezproblemowe dzwonienie cały czas.
 #896297  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 15:57
Rozmawiamy o sytuacji obecnie, a nie w Sylwestra 2001.
Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Skończmy temat. Ciebie i tak nikt i nic nie przekona ;)

P.S. Sytuacja wygląda tak samo na KAŻDEJ stacji w Warszawie, czy to obciążonej, czy nie.
 #896299  autor: qcom
 19 lis 2016, 16:03
Kryniczanin pisze:Ja w Sylwestra 2001 zrozumiałem co to jest priorytet i że takie coś istnieje.
Ale wyskoczyłeś z aktualnym przypadkiem :D
 #896300  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 16:04
Jak będziesz miał racjonalne argumenty to mnie przekonasz.

Twoja próba dowartościowania się - używając budżetowego abo wciskasz opowieść, że masz priorytet jak król na pewno mnie nie przekona.
ale wyskoczyłeś z aktualnym przypadkiem
Wtedy było dużo łatwiej takie rzeczy poznać i zrozumieć, taryf mało bo tylko kilkadziesiąt, trzy sieci, dane tylko jako połączenie a nie pakiety i do tego nie każdy miał telefon.
 #896301  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 19 lis 2016, 16:10
Jestem w nju od samego początku tej sieci, więc już 3 sylwestry za mną i spędzałem je w różnych miejscach w kraju. Nigdy nie miałem żadnych, absolutnie żadnych problemów w dostępie do sieci ze względu na priorytet. To już nie te lata co rok 2001, "świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty...", pojemność sieci też się zwiększyła.
A kryniczanin podaj proszę jakieś artykuły lub dane techniczne potwierdzające tezę, której tak zaciekle bronisz. No bo wiesz, mówić to i ja sobie mogę.
 #896302  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 16:20
pojemność sieci też się zwiększyła.
Ilość użytkowników, wydzwonionych minut jak i przesłanych ilości danych też.
A kryniczanin podaj proszę jakieś artykuły lub dane techniczne potwierdzające tezę, której tak zaciekle bronisz
Przeczytaj sobie raport z badania jakości sieci przez UKE i fragment o zakupie kart pre-paid by sprawdzić czy karty dostarczone przez opów do testów nie dostały specjalnych priorytetów.

Ja kończę nie mam zamiaru Was przekonywać, że jednak osoba płacąca kilka stówek miesięcznie czy nawet tysiaków ma lepszy status w sieci niż budżetowe nju.

Wiecie swoje szkoda mojego czasu.
 #896305  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 16:28
Ale co ma karta pre-paid do naszej rozmowy? My rozmawiamy o różnicach między abo w Nju, a abo w Orange...
 #896306  autor: Kryniczanin
 19 lis 2016, 16:34
Ale co ma karta pre-paid do naszej rozmowy?
To już musisz sam do tego dojść, wszystko na tacy nie będziesz miał podane w życiu. Czas na główkowanie.
 #896308  autor: f0ku5
 19 lis 2016, 16:40
Człowieku, zmień dilera, ewentualnie bierz mniej :D
Piszę Ci, że nie ma różnicy między ABONAMENTAMI w Nju i Orange, a Ty wyskakujesz z pre-paidami.