DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #868977  autor: Blank
 02 cze 2016, 17:31
W moim Orange (aplikacji mobilnej i przez www) pojawiła się nowiutka usługa o nazwie "Pakiet gigabajtów na muzykę".

Oto opisy z aplikacji:
"Dzięki usłudze masz nielimitowany pakiet transmisji danych na potrzeby korzystania z muzyki w serwisie muzycznym Spotify."

O usłudze: "Dzięki usłudze masz nielimitowany pakiet transmisji danych na potrzeby korzystania z muzyki w serwisie muzycznym Spotify. Teraz streaming Twojej ulubionej muzyki ze Spotify nie będzie generował dodatkowych kosztów, nie pomniejszy też Twojego pakietu transmisji danych. Pakiet działa niezależnie od tego, czy kupiłeś Spotify w Orange, czy na wolnym rynku."

Koszt usługi: 4,99 zł

Usługa rzeczywiście działa - połączenia w ramach Spotify widoczne są na wykazie jako połączenia bezpłatne z internetem, a ich typ oznaczony jest jako "Spotify".
Brak regulaminu, informacji na stronie Orange.

Usługę można włączyć z poziomu Mój Orange, wchodząc w Pakiety i Ustawienia > Obniż koszty > Internet, a w apce mobilnej w Usługach > Obniż > Internet.

Wydaje się to alternatywą dla Playowej oferty "Nielimitowana transmisja danych dla użytkowników usługi TIDAL. Nielimitowana muzyka za darmo w Play", jednakże z nieporównywalnie lepszym partnerem.

Zastanawia informacja "niezależnie od tego, czy kupiłeś Spotify w Orange, czy na wolnym rynku", która może sugerować, że Orange planuje podjąć współpracę z Spotify.
Co myślicie o tej ofercie?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #869004  autor: f0ku5
 02 cze 2016, 19:28
Myślę tylko tyle, że szkoda że nie jestem w "głównym" Orange...
Od dawna nie mogłem pojąć, dlaczego polskie sieci współpracują z Tidalem (wcześniej Wimpem) i Deezerem, a ze Spotify nie mogą...
 #869027  autor: bazooka
 02 cze 2016, 20:37
@divhash - sprawdź lub dowiedz się, czy to "darmo" po jakimś specjalnym protokole / specjalnym połączeniu (INTERNET czy WAP.orange.pl - tak jak to ma miejsce z fb za darmo), bo może bym skorzystał...
...załapałem się na promocję 3 miesięczną za Zeta w Google Play i mam Spotify Premium teoretycznie do końca wakacji :)
 #869034  autor: Karlos20
 02 cze 2016, 21:06
Chwali się, że Orange próbuje walczyć na rynku serwisów streamingowych, ale okazuje się, że 5 zł za również słuchanie reklam z serwisu Spotify w opcji darmowej za niepomniejszanie pakietów netowych nie zaspokoi potrzeb melomanów.
Porównajmy ceny:
> SPOTIFY PREMIUM 19,99/mies. z 320 kbit bitrate muzyki + 4,99 za nielimitowany transfer = 24,98
> TIDAL od Play: 0 zł/mies. z 320 kbit/s bitrate muzyki + 5 zł za nielimitowany transfer = 5 zł. Może jest mniejszy wybór, niż w Spotify, ale cena jest adekwatna do tego faktu.

A kto ma ofertę nielimitowanego internetu mobilnego lub stacjonarnego - to ta usługa od Orange jest niepotrzebna. Płacimy tylko za subskrypcję.

Dodajmy, że ORANGE wygasza jednocześnie usługę MUZYKA TU I TAM, która oferuje podobne funkcjonalności.

Uwaga, nie uwzględniam promocji wakacyjnych od Play/RBM/Tidala i Spotify.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #869042  autor: Rogi
 02 cze 2016, 21:43
Ja myślę, że ludzie, którzy korzystają ze Spoti Premium to mają full transferu na to w dzisiejszych czasach. Tak mi się przynajmniej wydaje, jeśli chodzi o prepaid. Jak Spoti u nas startowało to trzeba było się pilnować. Teraz mam OFnK i internetu więcej, niż jestem w stanie przerobić.

Ale jestem ciekaw czy Orange podejmie jakąś współpracę ze Spoti, bo jeśli da się ugrać lepszą cenę to bym w to wszedł.
 #869045  autor: Karlos20
 02 cze 2016, 21:51
I jeszcze jedno: odnosząc się do krytykę usera bazooka - mam prawo wypowiadać się w każdym wątku, który mnie interesuje, tak samo, jak zwykły użytkownik forum. A tutaj mamy wątek o serwisie streamingu muzyki, oferowanego przez Orange (bez pomniejszenia transferu danych). Mamy prawo w podobnym kontekście porównać sobie oferty i wybrać co chcemy.

Tak czy inaczej, jeśli miałbym słuchać Spotify wraz z reklamami co 20 minut, utworami niezwiązanymi z moją playlistą i dopłacać za to pomarańczowym 5 zł za niepomniejszanie transferu danych, to już wolę TIDAL albo korzystać ze Spotify poprzez sieć wifi.
A promocje są dla nowych kont - a jest trochę zabawy z przenoszeniem ustawień z obecnego konta na nowe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #869051  autor: solidburn
 02 cze 2016, 22:12
Karlos20 pisze: > SPOTIFY PREMIUM 19,99/mies. z 320 kbit bitrate muzyki + 4,99 za nielimitowany transfer = 24,98
.
(Spotify Family) dostępny dla sześciu indywidualnych kont w cenie 29,99 zł miesięcznie

wiec można trochę urwać z ceny ,szkoda ze tidal w play daje jakość "wysoka" nie HiFi co jest jedynym plusem tidala w porównaniu do spoti no ale darowanemu koniu...
 #869054  autor: Karlos20
 02 cze 2016, 22:17
(Spotify Family) dostępny dla sześciu indywidualnych kont w cenie 29,99 zł miesięcznie
Tidal w zamian umożliwia korzystanie na jednym loginie na 3 urządzeniach. Dla każdego coś miłego.
solidburn pisze:,szkoda ze tidal w play daje jakość "wysoka" nie HiFi co jest jedynym plusem tidala w porównaniu do spoti no ale darowanemu koniu...
Nie dotyczy tylko Play, a całego serwisu TIDAL. W T-Mobile też dostajesz 320 kbit bitrate albo w ramach wysokiego abonamentu (niepomniejszany limit transferu danych) albo za opłatą 19,99. HIFI ma bardzo mały wybór, więc tą opcję sobie odpuśćmy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #869073  autor: solidburn
 02 cze 2016, 23:07
Karlos20 pisze:
(Spotify Family) dostępny dla sześciu indywidualnych kont w cenie 29,99 zł miesięcznie
Tidal w zamian umożliwia korzystanie na jednym loginie na 3 urządzeniach. Dla każdego coś miłego.

Ile urządzeń mogę jednocześnie używać?

Możesz używać 1 urządzenie w trybie online i 3 urządzenia jednocześnie w trybie offline.

wiec nic miłego i pewnie jeszcze wspólna playlista

Jak juz porównywać to do family

W tidal (od 1 do 4 maksymalnie) użytkownik może dowolnie konfigurować sobie usługę i z niej korzystać. Te dodatkowe abonamenty otrzymują stałą zniżkę 50% w stosunku do standardowej opłaty.
Karlos20 pisze: Nie dotyczy tylko Play, a całego serwisu TIDAL. W T-Mobile też dostajesz 320 kbit bitrate albo w ramach wysokiego abonamentu (niepomniejszany limit transferu danych) albo za opłatą 19,99. HIFI ma bardzo mały wybór, więc tą opcję sobie odpuśćmy.
tu chodzi o jakość nie ilość
 #869076  autor: Karlos20
 02 cze 2016, 23:14
tu chodzi o jakość nie ilość
Jakość w Tidal i Spotify jest podobna. Chodzi oczywiście o opcje Premium. Dlatego HIFI w Tidal odpuszczam w porównaniach.
Różnica jest w cenach. Spotify ma lepsze ceny grupowo, Tidal nadrabia nielimitowanym dostępem do muzyki w Play i T-Mobile. Dostęp do muzyki to nie wszystko. Wiadomo, że na sieci wifi nie płacimy ekstra za transfer danych. A każdy nie chce przepłacać.
A Plus nadal ma przestarzałą Muzodajnie, która nie jest serwisem streamingowym, a nim mógłyby być, gdy ma sporą bazę mp3 w sklepie :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #869078  autor: solidburn
 02 cze 2016, 23:22
Karlos20 pisze:
tu chodzi o jakość nie ilość
Jakość w Tidal i Spotify jest podobna. Chodzi oczywiście o opcje Premium. Dlatego HIFI w Tidal odpuszczam w porównaniach.
Różnica jest w cenach. Spotify ma lepsze ceny grupowo, Tidal nadrabia nielimitowanym dostępem do muzyki w Play i T-Mobile. Dostęp do muzyki to nie wszystko.
No właśnie chodzi o ta jakość hifi bo to jedyny plus tidala i przewaga nad innymi bo reszta jest
słabą w porównaniu do spot. np aplikacja na androida marnie działa mniej opcji o PC czy linux nie wspomnę a na ios7 wcale jej nie ma wiec jeszcze maja do nadrobienia
 #869083  autor: darkangel
 03 cze 2016, 00:25
solidburn pisze:(Spotify Family) dostępny dla sześciu indywidualnych kont w cenie 29,99 zł miesięcznie
Czytałeś regulamin tej usługi? napisali tam że wszystkie osoby które są w grupie muszą być zameldowane pod ten sam adres.
Jestem ciekaw czy to jest w jakiś sposób weryfikowane, sprawdzał ktoś ?
 #869140  autor: solidburn
 03 cze 2016, 11:18
darkangel pisze: Czytałeś regulamin tej usługi? napisali tam że wszystkie osoby które są w grupie muszą być zameldowane pod ten sam adres.
Jestem ciekaw czy to jest w jakiś sposób weryfikowane, sprawdzał ktoś ?
Proszę cie to zwykły zapis abuse, musi być coś takiego masa takich zapisów w każdej usłudze
np prądem nie możesz dzielić się z sąsiadem itp
 #869199  autor: Blank
 03 cze 2016, 18:26
@bazooka, usługa działa dla oficjalnych aplikacji Spotify - na komputer, tablet lub telefon.

Działa dla wersji bezpłatnej, jak i płatnej.
Działa w ofercie na kartę i abonament.

Warto wiedzieć:
- użytkownicy ofert na kartę, mogą teraz zakupić za środki z konta głównego, subskrypcję Spotify Premium. To ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy skarbonek (Zamów z Orange). Niestety w standardowej cenie (19,99 zł / mc).

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #870149  autor: ja.michal
 07 cze 2016, 08:49
Może nie taka taryfa?

Opcja z nielimitowany streamingiem za 5 zł ma jeszcze jeden plus. W prepaidzie OFnK dobra opcja jeśli ktoś ma Spotify na pokładzie samochodu. Za 5 jest 500 MB, na okładki wystarczy, a streaming z usługi promocyjnej.
 #895905  autor: ManiacGSM
 17 lis 2016, 00:25
Blank pisze:@bazooka, usługa działa dla oficjalnych aplikacji Spotify - na komputer, tablet lub telefon.

Działa dla wersji bezpłatnej, jak i płatnej.
Działa w ofercie na kartę i abonament.

Warto wiedzieć:
- użytkownicy ofert na kartę, mogą teraz zakupić za środki z konta głównego, subskrypcję Spotify Premium. To ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy skarbonek (Zamów z Orange). Niestety w standardowej cenie (19,99 zł / mc).
Podbijam temat - a mianowicie mam jedno pytanko, czy to jest nadal aktualne aby opłacić Spotify z konta głównego w Orange na kartę?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.