DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #858738  autor: Maciej Loret
 28 mar 2016, 22:55
kamil1221 pisze:Masz utworzyć nowy profil i ustawić go jako domyślny.
Już pisałem. Utworzyłem nowy profil, zrobiłem domyślnym i nie działa.
Być może coś robię źle, stąd moje pytania...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #858789  autor: dario321
 29 mar 2016, 14:36
motov3 pisze:Ale Icon akurat to jest 930 :) Nazewnictwo 929 to troche taka sztuczna hybryda. To nie jest tak jak bylo z Lumia 928 (tutaj akurat to polaczenie 920 i 925 - obudowa tylna wzorem z 920tki, przod z 925tki i do tego lampa Xenon jak w N8 - zamiast LED jak w 925).

Takze ICON to pelnoprawda 930tka, tyle ze na rynek amerykanski - i update musi dostac.
może dla Ciebie,a dla mnie nie :-)
roznice;
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7995/8256/0/0/
choć największe roznice to zakres czestoliwosci,pozdrawiam
 #858800  autor: klimasz
 29 mar 2016, 15:25
Czyli, czym się różnią wg. Ciebie? Bo nawet z tego linka wynika, że mają inne częstotliwości, inne nazewnictwo i Icon ma znaczek Verizon'a. A reszta? Wszystko to samo?!
 #860793  autor: cesarz
 08 kwie 2016, 14:49
Po podłączeniu orginalnej ładowarki do 640 LTE ,włącza mi się komunikat o wolny ładowaniu i proszą o dedykowaną ładowarkę . I taka jest prawda . Kiedyś wystarczyło 1,5 godziny . Teraz trwa 3-4 godziny.
Wybieranie głosowe nie działa !! i odczytywanie sms też !! Przez słuchawkę Bluetooth mogę tylko odbierać rozmowy i połączyć się z ostatnim numerem :-( Czekam na poprawki , z W 10 na kompa też tak było.

CNN
 #860869  autor: motov3
 08 kwie 2016, 21:29
Witam po malej przerwie, spowodowanej czasowym Ban-em :mrgreen: Mialem za to sporo czasu, zeby potestowac 10tke na Lumii 930. No i niestety...glownie same wady, ktore sie ujawniaja w trakcie korzystania. Wymienie te ktore pamietam.

1. Chwilowe/czasowe rozkalibrowywanie ekranu. W przypadku gdy zrobimy zdjecie i chcemy je dodac jako zalacznik do MMS-a, wchodzimy w galerie i czasami ekran nie dziala prawidlowo. Tzn naciskamy na zdjecie ktore chcemy dodac, a on zaznacza jakies inne. Albo naciskamy inna fotke, a on wychodzi do innego menu w ogole. Czasem pomaga zmiana orientacji na pozioma, i po chwili powrot. A czasem tylko reset. A czasem w ogole podwiesza system - w sensie ze przestaje dzialac czujnik zblizeniowy, i calkowicie rozkalibrowuje ekran w galerii - ze nic nie mozna wybrac bo szaleje. Dramat. Pomaga tylko reset.

2. Update aplikacji aparatu do najnowszej wersji - dalej nie naprawil nagrywania dzwieku (czy to film, czy rejestrator dzwieku) w mojej Lumii 930.

3. Problemy z odswiezaniem sie kafelkow. Np pogody (Perfect Weather Universal). Ale tak samo problemy np z Insiderem - tzn wskaznikiem naladowania baterii. Pod systemem widac ze 100%, kafel wskazuje jak uparty 99% i ani drgnie.

4. Zbieranie smieci w tle - podobnie jak w Androidzie. 10tka przetrzymuje ostatnio otwarte appsy w pamieci - mimo wychodzenia z nich strzalka w tyl (w 8ce appsy sie zamykaly) a nie flaga. No OK. Inna specyfika systemu - ale na milosc Boska, niech dodadza przycisk Zamknij Wszystko jak w Androidzie i po sprawie. Masakra jakas zamykac appsy po kolei jesli nazbieralo sie ich powiedzmy z 10-12 w tle.

5. Szybkosc. System w mojej ocenie jest sporo wolniejszy od 8.1. I to niestety widac na kazdym kroku. Pod 8.1 wszystko dzialalo ekspresowo. Pod 10tka musi pomyslec. Widac to szczegolnie przy porownaniu z najnowszym Androidem (na S7 Edge). Nawet wybieranie numeru to obecnie troche parodia. Dzwiek nie nadaza za klawiszami :shock:

6. Pisanie WordFlow. Mozna powiedziec ze w stosunku do Androida - WordFlow stoi w miejscu. Bardzo wolno sie uczy lub wcale. W stosunku do rozwiazania w Samsungu.....Windows 10 zostaje w tyle. Niestety.

7. Bateria. Wzroslo zuzycie o ok 50-60%. Przy 8-ce wytrzymywala 2 dni. Przy 10tce jak wytrzyma poltora dnia to sukces. Normalnie 1 dzien. No chyba ze sie nic nie robi - wtedy te 2 dni potrzyma.

8. Zmiany interfejsu. Kontakty w malutkim koleczku zamiast zdjecia na caly ekran. W mojej ocenie - stylistyczne gowno.

9. Aparat. Dramatycznie wolny. Pod 8ka byla Lumia Camera - ktora dzialala ekspresowo. Obecnie zrobienie zdjecia to jakis smiech. A dokladniej czas trwania zrobienia zdjecia.

Reasumujac. Zaczynam zalowac ze zupdate-owalem Lumie do WIndows 10. Z szybkiego, sprawnego smartfona - mam wrazenie ze stala sie ociezala, ma problemy z tym systemem. Ale nie sprzetowo tylko software-owo. Ten system jest po prostu niedopracowany i wolny. Wolny jak kareta Shreka w stosunku do Formuly 1 - nowego Androida. Nawet zaczalem sie zastanawiac jak w ogole przywrocic do poprzedniego stanu, ale chyba trzeba by jakos za pomoca Recovery czy cos. :(

Obrazek
 #860882  autor: ja.michal
 08 kwie 2016, 22:40
cesarz, motov3 czytają to o czym piszecie człowiek tylko zniechęca się do WP. Mam 920, chciałem coś nowszego, ale nie ma nic, a W10 w wersji mobilnej tak samo "dopracowany" co w desktopowej (chwała za backupy dysków i możliwość przywrócenia obrazu z 7).
 #860897  autor: motov3
 09 kwie 2016, 00:25
Michal, bardzo liczylem na zmiany w 10tce w stosunku do 8mki. Zwlaszcza na tzw opcje tapety itd. I to akurat im wyszlo. Ale cala reszta...... Moze i wyglada teraz biznesowo ale co z tego jak dziala wolno. :( jak porownuje reka w reke 930tke i S7Edge to na win8 byly porownywalne. A teraz 930tka pare dlugosci za S7. A przeciez 930 to bardzo mocny smart. Software jest zpupczony.

Obrazek
 #860898  autor: ja.michal
 09 kwie 2016, 00:36
Tapety jak tapety, bardziej chodzi mi o brak wyborów nowego sprzętu i właśnie niedopracowane oprogramowanie. Sprawę aplikacji już pominę, akurat wszystko co mi trzeba jest. Nie mam ochoty znów migrować na nowy system, ale chyba trzeba będzie.

W sumie żaden wybór, dwa molochy z USA - iOS lub Android.
 #861019  autor: motov3
 09 kwie 2016, 23:06
Pozostaje miec nadzieje ze Windows 10 zostanie lepiej dopracowany. Na ta chwile dziala - ale pod wzgledem szybkosci odstaje od Windows 8.1.
Sama stylistyka to niestety nie wszystko. A skoro nawet 930tke ten system zmusza do wylewania potow, to wsrod nizszych polek lepiej nie bedzie.

Odczuwam lekki niedosyt ze sie tak wyraze.

Obrazek
 #861373  autor: cesarz
 12 kwie 2016, 10:22
Acer Liquid Jade Primo wszedł w niemczech razem ze stacją Continuuma , kosztuje 599 euro w Media Markt . Może trafi do polski , ale cena mało konkurencyjna do Lumi,

CNN
 #861688  autor: motov3
 13 kwie 2016, 20:27
Ja mysle ze to przede wszystkim kwestia zlego wzornictwa. Przykladowo Galaxy S7 Edge ma 5.5 cala a lezy w dloni lepiej niz moja 5-tka 930tka. Serio. Nie wiem dlaczego robia takie plaskacze ci z M$.

Obrazek
 #861835  autor: motov3
 14 kwie 2016, 20:13
Oczywiscie ze sie da. I mowie to z praktyki bo mam tutaj S7 Edge na stanie. Bez problemu, a lezy w dloni idealnie. Co nie zmienia faktu, ze pewne czynnosci np pisanie sms - lepiej wykonywac dwiema. Ale to juz standard - bo np w mojej 5 calowej 930tce - rowniez trzeba dwiema.
Mowie ci z praktyki. Mam tutaj rowniez na stanie HTC 820tke tez 5.5 cala i tam jest patelnia ze glowa mala. Tam dwiema rekami ogarnac ciezko.

Obrazek