DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #860105  autor: admundo
 05 kwie 2016, 05:56
Mam problem z pobieraniem jakichkolwiek aplikacji Google Play. Pod paskiem pobierania pojawia się napis "wstrzymano" i tak sobie jest.

Tak samo z automatycznymi aktualizacjami aplikacji przez Google Play - też jest to samo.

Dzieje się to zarówno po WiFi jak i po transmisji z karty SIM.

Internet działa prawidłowo w telefonie zarówno po WiFi jak i po SIM.

Próbowałem resetować telefon do ustawień fabrycznych i nic to nie dało.

Android 4.4.2.
 #860224  autor: admundo
 05 kwie 2016, 17:30
ALLVIEW V1 VIPER I.

Teraz pobiera przez sieć komórkową ale jak włączę WiFi to pobieranie się przerywa i znowu pojawia się komunikat "Wstrzymano".

Z innego smartfonu przez WiFi w tej samej sieci pobiera prawidłowo.
 #860230  autor: Morvius
 05 kwie 2016, 18:12
Spróbuj raz jeszcze zresetować. Jak zacznie pobierać wstrzymaj i sam ręcznie wybieraj co ma być zainstalowane.

Klasyczny obserwator wątku.
 #860265  autor: Morvius
 05 kwie 2016, 19:55
Może awaria płyty głównej. Zasięgnij języka w serwisie, myślę, że to z nią jest problem. Reset przeważnie pomaga na systemowe bolączki. Jeżeli nie pomaga przyczyny trzeba szukać w urządzeniu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #860454  autor: Morvius
 06 kwie 2016, 16:21
A czy po zresetowaniu telefonu ponowiłeś uwierzytelnianie połączenia wifi na nowo? I czy wszystko jest w porządku z modemem? Dziwna sprawa, raz działa raz nie albo działa z wybranym urządzeniem. Tak jakby faktycznie jakiś podzespół od transmisji się uszkodził.

Klasyczny obserwator wątku.
 #860480  autor: admundo
 06 kwie 2016, 18:26
Jeśli chodzi co o połączenie się z siecią WiFi (wpisanie hasła) to tak.

Modem jest raczej sprawny bo inny smartfon normalnie z niego pobiera przez WiFi. Tak samo komputer jak i inne urządzenia działają po tym WiFi OK.

Oczywiście sytuacja jest cokolwiek dziwna bo przeglądarka i aplikacje w moim smartfonie normalnie widzą internet przez WiFi, tylko Google Play nie chce aktualizować aplikacji przez WiFi.

Ale już np. jak wejdę w Google Play wyszukać jakąś aplikację to normalnie przez WiFi wyszukuje aplikacje ale ściągać aplikacji już nie chce.
 #864084  autor: admundo
 29 kwie 2016, 20:32
Gdy zmieniłem w modemie kartę SIM na kartę Orange to pobiera. Czyżby RBM blokował aktualizacje? Na innej karcie SIM RBM też nie pobiera.

Próbowałem jeszcze przywracać telefon do ustawień fabrycznych chyba z 5 razy i ciągle to samo, nawet na czystym systemie nie chce pobierać.