DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #845806  autor: Xy
 18 sty 2016, 20:55
Hej,
Ile +/- może kosztować wymiana wyświetlacza w Lumii 820? Dziś tak niefortunnie spadła mi na panele, że obecnie ekran wygląda tak:
http://images77.fotosik.pl/246/03b6d4e8d287dfd4.jpg http://images78.fotosik.pl/246/e479e15181bf6a22.jpg
Dotyk działa wszędzie. Najbardziej boli to, że będzie się fatalnie grało w Asphalta gdyż nijak nie da się przenieść osiągów z jednej platformy na drugą (a na HTC grałoby się wybornie). I powiedzcie mi... Ile może kosztować wymiana? Opłaca się? Warto? Trzymam Lumię tylko po to, by dostała W10M i ewentualnie do szuflady. Szkoda mi telefonu bo do tej pory każdy był zadbany. Tylko ta Nokia jakaś pechowa...

EDYCJA:
Dziś zauważyłem, że ekran padł całkowicie. Świeci się jedynie niewielki kawałeczek przy przycisku blokady ekranu. Niebieskie pole o powierzchni nie większej niż 1 cm kwadratowy łącznie.
Na Allegro widziałem wyświetlacze jako zamienniki ale są one dość drogie (cały zestaw grubo ponad 200 zł). Wobec tego zastanawiam się czy w ogóle jest sens reanimacji tej Nokii. A tak chciałem poznać Windowsa 10 Mobile. I potłuc jeszcze jakiś czas w Asphalta. Ech...

EDYCJA 2:
Ekran padł całkowicie... Na Allegro widzę, że używane Lumki są po około 350 zł, a co za tym idzie naprawa jest w teorii nieopłacalna. Ale! Zależy mi na posiadaniu prostego telefonu z płynnym systemem (mam trzeci telefon w postaci Xperii S ale stary Android na starych bebechach to wiecie jak działa). Kolejny argument "za" to wspomniany Asphalt i inne dane w telefonie oraz chęć aktualizacji do Windowsa 10 Mobile. Nie lubię Windowsa w telefonie ale drugi telefon warto mieć z innym systemem, by się nie ograniczać tylko do Andrzeja. A jako awaryjny nie miałem lepszego.
W związku z tym: Czy jest ktoś, kto zna zakład w Lublinie, gdzie w miarę tanio wymienią mi wyświetlacz w tej Nokii? Jakieś punkty GSM przy kasach w Leclerku czy Auchanie odpadają.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #846227  autor: Xy
 20 sty 2016, 16:36
Hah, myślałem, że już nikt się nie odezwie w temacie. Dzięki za filmik. Akurat na ten nie trafiłem. Niestety widzę, że pan rozkładający swoją Lumię na czynniki pierwsze o lata świetlne przewyższa mnie umiejętnościami. Wolę oddać komuś do serwisu bo sam jedynie zepsuję. Ale widzę już, że w LU serwisy mają klienta głęboko w... nosie. Napisałem kilka maili o wstępny kosztorys i czas naprawy lecz od kilku dni cisza.
Dopóki ta Nokia działała to wieszałem na niej psy. A teraz mi jej zwyczajnie szkoda.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #846483  autor: wook
 21 sty 2016, 18:06
Xy pisze:Na Allegro widzę, że używane Lumki są po około 350 zł
Ja widzę całkiem sporo poniżej 300 PLN, za 250 PLN można kupić w pełni sprawną z tego co widzę;
http://allegro.pl/nokia-lumia-820-8gb-t ... 91336.html
http://allegro.pl/nokia-lumia-820-stan- ... 50633.html
http://allegro.pl/nokia-lumia-820-stan- ... 58754.html

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #846706  autor: motov3
 22 sty 2016, 16:56
XY, zaliczylem wymiane. Szukaj na Allegro - ORIGINAL. Mnie sie udalo trafic - gosc wyprzedawal stocki magazynowe, mial wtedy raptem chyba 6 sztuk.
Full original NOKII - wystawil wtedy jak pamietam w rewelacyjnej cenie (okolice Maja 2015) za ok 170zl + przesylka. Wymiana w serwisie kosztowala mnie bodajze 70-80zl.
Calosc chyba zamknela sie w kwocie 250zl.

Uzywane LUMIE 820
http://www.olx.pl/elektronika/telefony- ... rice%3Aasc

Natomiast wg mnie - co nowy wyswietlacz to nowy wyswietlacz. Miód Malina.

Ps. Bardzo korzystnie cenowo kupilem wyswietlacz (kompletny z digitizerem), bo gosc z serwisu oferowal mi za 250zl + robocizna. Jesli chcesz, moge poszukac od kogo bralem - moze bedzie jeszcze mial, w koncu 820tka to nie jest juz jakis popularny model i stocki sie zdarzaja. Natomiast powiem ci ze uszkodzenie u ciebie to nic, hehe moja jak zaliczyla lot na kafelki z proba lapania i podbiciem to ekran poszedl w drobny mak.

Edit: Hehe swoja droga nie spodziewalem sie, ze zatesknisz za Lumka :mrgreen: Pamietam jak tam wychwalales tego starego Andruta w Xperii. :P Nie martw sie - tez mi bylo bardzo szkoda jak mi ekran poszedl. Ale pamietaj ze to i tak tanio w koncu to AMOLED, a 820tka to przeciez niegdysiejsza polka srednia-wyzsza.

Obrazek
 #847477  autor: Xy
 26 sty 2016, 18:22
motov3 pisze: Szukaj na Allegro - ORIGINAL. Mnie sie udalo trafic - gosc wyprzedawal stocki magazynowe, mial wtedy raptem chyba 6 sztuk.
Full original NOKII - wystawil wtedy jak pamietam w rewelacyjnej cenie (okolice Maja 2015) za ok 170zl + przesylka. Wymiana w serwisie kosztowala mnie bodajze 70-80zl.
Calosc chyba zamknela sie w kwocie 250zl.
Tyle co cała, używana Lumia. Ale jeżeli udałoby się zamknąć w takiej kwocie to byłoby nieźle...

motov3 pisze:Ps. Bardzo korzystnie cenowo kupilem wyswietlacz (kompletny z digitizerem), bo gosc z serwisu oferowal mi za 250zl + robocizna. Jesli chcesz, moge poszukac od kogo bralem - moze bedzie jeszcze mial, w koncu 820tka to nie jest juz jakis popularny model i stocki sie zdarzaja. Natomiast powiem ci ze uszkodzenie u ciebie to nic, hehe moja jak zaliczyla lot na kafelki z proba lapania i podbiciem to ekran poszedl w drobny mak.
Gdybyś mógł to podziel się namiarem. Zakupu dokonałbym nie wcześniej niż w marcu ale jak będzie dobra cena to może i szybciej. Tylko wyświetlacz. Szybka jest cała w porządku. Środek telefonu także bez zmian.

motov3 pisze:Hehe swoja droga nie spodziewalem sie, ze zatesknisz za Lumka Pamietam jak tam wychwalales tego starego Andruta w Xperii. Nie martw sie - tez mi bylo bardzo szkoda jak mi ekran poszedl. Ale pamietaj ze to i tak tanio w koncu to AMOLED, a 820tka to przeciez niegdysiejsza polka srednia-wyzsza.
Stary Andrzej w Xperii ma się całkiem dobrze. Ostatnio nawet miał ponownie swoje 5 minut jak suszyłem żonowe Galaxy S4 ;-) Jak na leciwy sprzęt działa w miarę szybko i stabilnie.
Natomiast Lumia to taka konsola do grania w Asphalta podczas porannego posiedzenia. Teraz co prawda mam Real Racing na Desire 820 ale jakoś ciągnie mnie do A8:A. Tym bardziej, że miałem tam już tyle postępu (ponad 70 aut, kilkanaście 'maxed', ponad 90% tras wygranych, itd...). A poza tym to tak, narzekałem na Lumię i po naprawie dalej będę narzekał :-) A może poczekać z naprawą do oficjalnego zaprezentowania W10M? ;-) Kilka razy o mało co, a zarzuciłbym sobie nowego Windowsa z Windows Insider. Ale na szczęście coś mnie powstrzymało.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #847510  autor: motov3
 26 sty 2016, 20:45
Wlasnie sprawdzilem historie na swoim koncie, ale to bylo jakos w kwietniu zeszlego roku i linka juz nie mam niestety. Takze tu nie pomoge :(

Obrazek
 #847632  autor: Xy
 27 sty 2016, 18:25
Szkoda trochę... Ale może jutro przejdę się po komisach czy punktach GSM i popytam o możliwość oraz koszt wymiany wyświetlacza. Tylko zastanawiam się czy jest sens...
Wymienić tylko dla samego faktu posiadania kolejnego, sprawnego telefonu? U siebie mam działające Xperię S i Nokię 6650d. Do tego aktualnie w użyciu Desire 820 i Galaxy S4 (a w październiku żona przedłuża umowę lub zmienia sieć, oczywiście z nowym telefonem). Dodatkowo u rodzicielki jest Xperia Neo i jej aktualny One M8, który za rok zmienia na jakiś inny.
I tak myślę. Z jednej strony wywalać ~250 złotych na fanaberię pod tytułem: "Asphalt jest w tak zaawansowanej fazie grania i wciąga, że szkoda odpuszczać" lub "Nie wiem czy będę używał ale niech będzie sprawny". Z drugiej miło mieć odskocznię od morza Androidów (i jednego Symbiana) i czasem spróbować innego systemu. Mimo, że za WP nie przepadam (a chwaliłem go może ze trzy miesiące) to jednak lubiłem go za "inność". Nie ukrywam, że czekam na oficjalny Windows 10 Mobile. Biję się z myślami. Tym bardziej, że z kasą aktualnie u mnie nie jest ciekawie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #847654  autor: motov3
 27 sty 2016, 20:26
No widzisz....ja rozumiem calkowicie twoje rozterki. Ja ogolnie Lumie bardzo lubie - spelnia moje wymagania w 110% :) Jednak od jakiegos czasu chodzi za mna Android....z bardzo prozaicznej przyczyny. Chcialbym sobie ustawic tapete - np zdjecia żonki z wakacji, a tu tylko kafle i kafle. I nawet jak zrobie zeby zdjecie bylo za kaflami to to jednak nie to samo :?
I tez sie bije z myslami czy aby na pewno dobrze robie. Upatrywalem szanse na tapete w Windows 10, ale z tego co widze to srednio to wyglada :roll:
A tu wkrotce zonka tez ma zmiane, wiec pojawi sie Lumka 925 i tez sie bije z myslami czy by nie przygarnac, ale co wtedy z moja 820tka. I tak widzisz - dylematy :)

Obrazek
 #847731  autor: Xy
 28 sty 2016, 08:21
Przecież na W10M możesz ustawić tapetę pod kafelkami i wygląda ładnie. Natomiast na WP8.1 niby jest tapeta ale wrażenie psują szerokie fugi między glazurą ;-)
Ale gdyby taka Nokia Lumia 930 była obojga systemów (Windows i Andrzej) to sprzedałbym wszystkie telefony w zamian za nią. Dalej uważam, że to najładniejszy smartfon ostatnich lat.
U nas po wakacjach będzie akcja "na co wymienić Galaxy S4" ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #847777  autor: motov3
 28 sty 2016, 13:26
No gdzie. To dalej nie jest to samo. Wszystko wyglada na takie nadziubane wtedy. Poza tym caly szereg kafli nie ma przezroczystosci - chociazby najczesciej Zdjecia i od razu masz wyrwe. Ja wiem, ze mozna sobie dostosowac tak zeby zdjecia nie zaslanialy itd - ale ja chce miec tapete bez zadnych urywkow czy cos. Chce zdjecie i koniec :)

Co do lepszych polowek. My wlasnie czekamy na premiere S7Edge. :) A ja no coz - dobrze utrafiles z gustem, bo wlasnie nad 930tka rozmyslam caly czas, ale watek tapety daje mi sie we znaki. Bo przykladowo wole np jakies rozweselajace zdjecie od kafli.

Obrazek
 #847892  autor: Xy
 28 sty 2016, 21:06
Wracając do tematu chciałem otworzyć Nokię. Wziąłem odpowiednie torxy i... pękła mi szybka wyświetlacza (ale na szczęście jest to widoczne 'od spodu' tylko jak jest zdjęta) . Nosz jego twarz :evil:
Wuj z tym, chyba i tak oddam na naprawę. Mimo "nielubienia" Windowsa jakoś mi się za nim tęskni ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #847924  autor: motov3
 28 sty 2016, 22:37
Hehe no i wszystko w temacie :mrgreen: No to powodzenia. Mysle ze dobra decyzja :)

Obrazek
 #849716  autor: bazin1
 06 lut 2016, 21:37
Jak będziesz kupował nowy wyświetlacz, to uważaj, bo podróbki choć są tanie i dobrej jakości, najczęściej nie poosiadają u dołu ekranu 3 styków, tylko jeden, co wiąże się z tym, że nie będziesz miał podświetlanych klawiszy (tych u dołu ekranu). Ja niestety tak się "naciąłem" i miałem Lumie 820 bez podświetlenia ty klawiszy.
 #849781  autor: Xy
 07 lut 2016, 14:18
bazin1 pisze:Jak będziesz kupował nowy wyświetlacz, to uważaj, bo podróbki choć są tanie i dobrej jakości, najczęściej nie poosiadają u dołu ekranu 3 styków, tylko jeden, co wiąże się z tym, że nie będziesz miał podświetlanych klawiszy (tych u dołu ekranu). Ja niestety tak się "naciąłem" i miałem Lumie 820 bez podświetlenia ty klawiszy.
Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi to bardzo bym chciał aby te przyciski były bez podświetlenia. O ile w dzień ma to marginalne znaczenie o tyle w nocy drażniło niezwykle. W UC Browser mogłem przyciemnić ekran tak, że przeglądanie Internetu było komfortowe (systemowe przyciemnienie w dalszym ciągu gryzło w oczy). Tylko te nieszczęsne strzałka, Windows i Szukacz świeciły mocno w oko. Z resztą nie wiem czy nie miałem Lumii z poniedziałku bo te przyciski świeciły się kiedy chciały. Tak samo losowo w dzień i w nocy.
Jak uzbieram odpowiednie fundusze to oddam telefon na zmianę wyświetlacza. I nie wiem czy nie nabyć jakiegoś topielca czy innej martwej Lumii 820 aby mieć ją na części. Kto wie, może taniej będzie zrobić z dwóch jedną niż szukać nowych zamienników. Szybka też mi pękła i jednak widać rysę. Idealnie od lewej góry do prawego dołu.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #849861  autor: ja.michal
 07 lut 2016, 22:00
Jakaś aktualizacja wygasiła podświetlenia, a potem przywróciła. Przynajmniej tak było z 920. Sam wolałbym nie mieć tego podświetlenia, albo mieć możliwość wyłączenia.
 #850074  autor: bazin1
 08 lut 2016, 20:39
Tak jak pisze "dario321" wystarczy włączyć oszczędzanie baterii i te przyciski nie będą świecić, lub inny sposób...wymienić ekran na podróbkę z jednym stykiem ;)
Ps. "Xy", a mi akurat bardzo przeszkadza brak ich podświetlania!
 #887143  autor: komidomi
 13 wrz 2016, 14:57
Spróbuj w serwisie Telefonarium. Korzystałem jakieś pół roku temu i naprawdę świetnie naprawili awarię w moim telefonie - wymianę wyświetlacza w HUAWEI. Bardzo polecam Telefonarum, bo są profesjonalni i rzetelni.