DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #846072  autor: bazooka
 19 sty 2016, 20:23
Musisz wybrać i zdecydować, albo czytasz tam i pytasz, albo decydujesz sam...
Argumentem pozostania z Kitkatem jest co :?: Przetestuj sam jakiś czas... Nigdy się jednak nie dowiesz, co programista poprawił w swoim systemie w wersji wyższej... Nie dowiesz się też jak zmieniło się EMUI w 3.1, a zmieniło się in Plus :)
Nie wierzę, że aktualizowanie Androida to cofanie się i dlatego aktualizuje system za każdym razem jak się coś pojawi... akurat jadę na wersjach developerskich (nie dbam już o gwarancję) - wgrałem sam, zresztą miałem roczną, teraz rok to jak już to odsyłanie do Chin skąd mój egzemplarz jest ściągnięty - chyba bym się nie podjął już tego, chyba że jakaś straszna sytuacja się popsuła, hardwareowa...

Co do RAMu, wyciągnij na pulpit widget zwany Optymalizacja i naciśnij - potem zaraz wejdź w Zarządzanie Aplikacjami i w zakładkę Działają - zobaczysz ile zajmują aplikacje systemowe, i ile uruchamia się samo nawet po Optymalizacji - możesz popróbować powyłączać niektóre systemowe. Nie wiem czy masz już swoje ulubione zainstalowane, które chcesz by były utrzymywane w tle (Aplikacje chronione), ale jeśli nie masz takowych to nie wiem czym się przejmujesz - prawie 2GB Ramu to full... Podchodzę do tego, że póki fon nie przycina nie ma czym się przejmować - 3GB Ramu to maszyna, trzeba z tego korzystać a nie pilnować by było jak najwięcej wolnego Ramu - nie rozumiem podejścia. Mam 18 swoich aplikacji ustawione w Chronione, a sam system zabiera minimum 0,9GB Ramu... Gdybyś miał do dyspozycji mniej to Android sam decyduje co utrzymywać pracujące w tle. Z tego co wiem lepiej, że są utrzymywane w tle niż na okrągło włączane, ale jeśli Twoje źródła podpowiadają co innego...no cóż, Twój wybór :)
 #846829  autor: Shade4
 23 sty 2016, 10:30
Zmieniłem na kitkata 5.1.1

Wdłg. programu telefon posiada teraz 0.2-0.3gb ramu wiecej wolnego.
Interfejs troszkę na +.
To teraz czekać tylko na tego nowego androida, podobno ma być w lutym na honora 6.

Ogólnie strasznie się grzeje jak dłużej w coś pogram (1h w hearthstone?) Ale to dosyć wymagająca gra, to pewnie nic takiego..
Ogolnie telefonik jak na razie na wielki +

Znajomy który ma Galaxy S4 był zaskoczony, jak ładnie wychodzą zdjęcia :D
 #846854  autor: bazooka
 23 sty 2016, 13:20
Procesory Kirin są prądożerne, a przez to Huaweie się grzeją - prawie jestem pewny, że było o tym w tym wątku, więc nie powinieneś być zaskoczony :)
 #855947  autor: mikesz1
 13 mar 2016, 09:56
Witam
Pojawił mi się taki problem w dual SIM, że telefon działa poprawnie tylko z włożoną kartą 1. Po włożeniu karty 2 cyklicznie wykrywa i gubi karty, to samo dzieje się z połączeniem WLAN. Po wyjęciu karty nr 2 znowu wszystko wraca do normy. Próbowałem różnych kart, również zamieniałem karty miejscami i zawsze to samo. Do tej pory telefon działał poprawnie. Czy to może być wina systemu możliwa do usunięcia czy raczej uszkodzenie aparatu?
Ktoś miał coś takiego?
 #855952  autor: bazooka
 13 mar 2016, 10:02
A jak wejdziesz w zarządzanie kartami SIM to da się tam poprzestawiać czy jednak coś się zawiesza :?:
Czy masz załączone w ustawieniach WIĘCEJ - LINK+ :?:
Jaką masz wersje systemu, czy aktualizowałeś ostatnio, przed pojawieniem się problemu :?:
Czy wgrywałeś jakieś apki, które mają dostęp do jakiegoś zarządzania związanego z połączeniami z dwóch kart SIM :?:
Czy ostatecznie wykonałeś Master Reset, który niejako wyznacza granicę problemu z systemem - to pierwsze co robi serwis w razie czego, a jeśli klient tego nie zrobił sam...tracisz przy tym wszystkie ustawienia :?:
 #855955  autor: cyanoone
 13 mar 2016, 10:10
Ustawienia - - >Aplikacje - ->Telefon/Phone - - >Wyczyść dane. Powinno pomóc :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #855963  autor: mikesz1
 13 mar 2016, 11:04
Dzięki za odpowiedź
Po włożeniu 2 karty dla karty 1 wskazuje "Brak usługi" , dla 2 "brak karty" wskaźniki zasięgu dla obu kart askazują brak zasięgu. Wyjmuję kartę 2 i wszystko jest OK. Jak pisałem wcześniej na pewno nie jast to związane z kartą ani operatorem po bróbowałem na różnych kartach ktore włożone pojedyńczo do gniazda 1 działaja poprawnie.
Wersję mam fabryczne 4.4.2, EMUI 3.0.
W ustawieniach WIECEJ - nie znajduje operatora dla żadnej karty ani recznie ani automatycznie.
Bezpośrednio zanim pojawił sie problem niczego nie wgrywałem ani nie przestawiałem.
Czy Master reset ma wpływ na gwarancję? Telefon jest jeszcze na gwarancji chociaż kupiony na allegro i procedura jest taka że trzeba sie rozstać z telefonem na dłużej i zawsze może się okazać że poza kosztami nie gwaranca nie zostanie uznana. Dlatego próbuję coś znaleźć.
Możesz podać jakiegoś linka jak zrobić MR? NIestety nie mam za bardzo o tym pojęcia.
Pzdr.
 #855971  autor: bazooka
 13 mar 2016, 11:25
Zrobiłeś co podpowiada cyano ?
MR to wymazanie do fabrycznych ustawień, dlaczego miałoby wpływać na gwarę ?
Ile masz jeszcze tej gwary, bo skoro siedzisz na KitKacie to Ci w dodatku jeszcze coś sprzedawca przyblokował skoro nie działa aktualizator, tzn nie wskazał Ci na nowszy soft Lolipopa.
Ustawienia fabryczne, czyli MR, jest w Kopii i kasowanie danych (choć nie pamiętam jak było w Kitkacie dokładnie). Stwórz se kopie zapasową przed tym na karcie, troszkę roboty ze zaoszczędzisz by potem przywrócić telefon do obecnycj ustawień. Jak to nic nie da to pewnie trzeba będzie odesłać...