DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #846012  autor: gudcezar
 19 sty 2016, 18:30
Mam iphone i od jakiegoś czasu nie mogę korzystać normalnie z safari. Wchodzę np na telepolis.pl i po chwili mnie przekierowuje na jakiś spam. Nie mam czegoś takiego jak włożę inną kartę sim innego operatora. Formatowałem iphone i to nic nie pomaga więc to musi być wina operatora. Czy to jest kwestia tych zgód marketingowych i to teraz będzie oznaczać że nie będę mógł normalnie przeglądać internetu, bo co chwile mnie przekieruje na jakis losowy spam?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #846068  autor: Remington
 19 sty 2016, 20:12
cyanoone pisze:Dla mnie to jakiś wirus. Tak, na iPhone też są wirusy.
Tylko po jailbreak'u, bez dawno nic nie było. Tutaj był format, więc nie jailbreak.

Przekierowania do tych stron pochodzą prawdopodobnie z reklam zamieszczanych na mobilnych wersjach odwiedzanych stron. Te reklamy mogą się dostosowywać do hosta, stąd u jednego operatora wystąpią takie (z przekierowaniami), a u innego inne. Warto wyczyścić cookies przeglądarki (mogły się stare wczytać wraz z odtworzeniem systemu) lub spróbować Safari w trybie Prywatnym.
 #847382  autor: Samuraj
 26 sty 2016, 11:41
Proponuję zainstalować przeglądarkę Mercury i problem z głowy. Automatycznie blokuje wszystkie gówna, których nie chcemy oglądać :)
Ewentualnie możesz przenieść numer z sieci PLAY do sieci T-MOBILE i problem zostanie rozwiązany automatycznie - myślę, że nawet sama wizyta w Salonie T pomoże :lol:

Jam Samuraj, skumaj, honor i duma u nas
To Skor, Mati, Bukarini, K.D.W.A. - StyliSuma
Anno Domini ku anatomii miliardów
Sztuka artu synu, na linii startu tu
 #847720  autor: gudcezar
 28 sty 2016, 02:58
Samo przeszło, to nie była wina ajfona tylko playa. Na szczęście przestali nachalnie (pewnie chwilowo) te reklamy mi załączać. Co do tmobile to mnie tam oni nigdy nie zobaczą :)
 #847769  autor: Remington
 28 sty 2016, 12:15
gudcezar pisze:Samo przeszło, to nie była wina ajfona tylko playa. Na szczęście przestali nachalnie (pewnie chwilowo) te reklamy mi załączać.
To nie Play to robił. Opisałem wcześniej mechanizm działania tych reklam.