DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #840567  autor: tetlej
 15 gru 2015, 18:49
Jest jakaś oficjalna informacja kiedy który model dostanie aktualizacje? Miały być chyba w listopadzie, później przy premierze 950. Będę jeszcze w tym roku? Co jest powodem opóźnienia?
Mam 640 z RTV EURO AGD.
 #840614  autor: Xy
 15 gru 2015, 22:19
Win10 jest mega niedopracowany, kuleje i do niczego się nie nadaje. Praktycznie każdy, kto nabył L950 srogo umoczył gdyż wywalił mnóstwo kasy na telefon z systemem pre-alfa.
Kiedy wyjdzie oficjalnie nie wiadomo. System cały czas zawiera błędy i niedociągnięcia.
Sam osobiście bardzo się dziwię, że taka potężna firma, z takimi doświadczeniami, środkami, zapleczem naukowym, technicznym, finansowym, badawczym i rozwojowym nie radzi sobie z napisaniem oprogramowania na telefon. Podczas, gdy grupy amatorów piszą świetne i w pełni działające alternatywne wersje Androida.
A może Microsoft po cichu chce uwalić tę platformę?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #840666  autor: Morvius
 16 gru 2015, 09:57
Używam na co dzień win 10 na 2 lumiach i nie mam z nimi tych mega hiper problemów, o których mowa. Aktualizacje tak naprawdę teraz są dawane głównie do aplikacji by poprawić ich działanie. Na tą chwilę uważam, że jest bliżej jak dalej natomiast nie wiem co jest powodem opóźnień. Miała być dopracowana też funkcja obsługi diody powiadomień natomiast jest na jej temat cisza.

Klasyczny obserwator wątku.
 #840668  autor: greenrs
 16 gru 2015, 10:26
Morvius pisze:Używam na co dzień win 10 na 2 lumiach ...
Rozmawialiśmy TU na temat zniknięcia aplikacji Here z WP 8.1 ale wkrótce i tak czeka mnie przesiadka na Windows 10. Jak tu wygląda sprawa nawigacji? Czy jeśli mam aktualnie zainstalowaną nawigację Here (na innej Lumii niż we wspomnianym wątku) to po aktualizacji do W10 pozostanie ona na telefonie mimo, że w sklepie Windows już jej nie ma?
 #840669  autor: Morvius
 16 gru 2015, 10:36
Tzn Here gdy się przesiadałem pozostało bez zmian. na obu telefonach. Nie wiem tylko co się dzieje z twoim telefonem i dlaczego sam usuwa podstawowe aplikacje które mimo wszystko powinny pozostać.

Klasyczny obserwator wątku.
 #840673  autor: greenrs
 16 gru 2015, 10:46
No tego nie wie nikt :D Szukałem już odpowiedzi na różnych forach. Ale to dotyczy Lumii 625, która służy jako drugi telefon.
Moim podstawowym telefonem jest Lumia 735. Tu wszystko jest i wszystko działa idealnie. Martwi mnie tylko ewentualna strata świetnej nawigacji jaką jest Here Drive+ po aktualizacji do W10. Czytałem gdzieś, że aplikacje Here nie będą już wspierane i mają je zastąpić Mapy Windows. Obawiam się tylko czy będą równie funkcjonalne jak Here.
 #840675  autor: Morvius
 16 gru 2015, 10:49
Nie mam zielonego pojęcia, map używam raz w roku jadąc na urlop. :) Ale na mojej 735 śmiga ładnie. Na 830 nie testowałem.

Klasyczny obserwator wątku.
 #840696  autor: Maciej Loret
 16 gru 2015, 12:27
greenrs pisze: Martwi mnie tylko ewentualna strata świetnej nawigacji jaką jest Here Drive+ po aktualizacji do W10. Czytałem gdzieś, że aplikacje Here nie będą już wspierane i mają je zastąpić Mapy Windows. Obawiam się tylko czy będą równie funkcjonalne jak Here.
Na Lumii 930 po aktualizacji do Win10 Here działa bez problemu.
Z tym, że Here nawet nie leżało obok żadnej nawigacji.
Nie wiem jak można mówić o nawigacji, gdy można wyznaczyć tylko punkt docelowy a pośrednich już nie.
Ja mam nadzieję, że albo to dodadzą albo zlikwidują i pojawi się coś nowego choćby bez bajerów ale z możliwością wybierania punktów pośrednich.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #840705  autor: greenrs
 16 gru 2015, 13:18
Maciej Loret pisze: Z tym, że Here nawet nie leżało obok żadnej nawigacji.
Nie wiem jak można mówić o nawigacji, gdy można wyznaczyć tylko punkt docelowy a pośrednich już nie.
Ja korzystam dość często od kilku już lat i jestem zadowolony. Przed Here korzystałem z nawigacji Nokii na N8. Nigdy nie wyprowadziła mnie "w pole". Punkty pośrednie nie są mi do niczego potrzebne, chyba nigdy nie byłem w takiej sytuacji by mi tej funkcji brakowało. Gdyby zaszła taka potrzeba ustawiłbym punkt pośredni jako docelowy a później przestawił i po problemie.
Zapewne są lepsze nawigacje ale siła przyzwyczajenia robi swoje :D No a poza tym jest w pełni darmowa i działa offline.
Maciej Loret pisze: Na Lumii 930 po aktualizacji do Win10 Here działa bez problemu.
A czy jakieś inne aplikacje zniknęły lub przestały działać?
 #840794  autor: motov3
 16 gru 2015, 20:02
Xy pisze:Win10 jest mega niedopracowany, kuleje i do niczego się nie nadaje. Praktycznie każdy, kto nabył L950 srogo umoczył gdyż wywalił mnóstwo kasy na telefon z systemem pre-alfa.
Czy mozesz wyjasnic - na jakiej podstawie piszesz podobne rzeczy ? Rozumiem, ze skoro jestes tego tak pewien - to zakupiles Lumie 950 i z niej korzystasz i z tego wynikaja twoje wnioski ? Z praktycznego codziennego uzytkowania ? Wyjasnij prosze. :-)

Obrazek
 #840809  autor: cesarz
 16 gru 2015, 21:42
Mi w Lumi 640 nie dało się z aktualizować Here Map , Driver i pozostałych. Chyba Microsoft pozbywa się nie swoich aplikacji. W sklepie też nie ma tych map . WP 10 aktualizacja odwołana bez podania daty uruchomienia .

CNN
 #840826  autor: Maciej Loret
 16 gru 2015, 23:35
greenrs pisze: Punkty pośrednie nie są mi do niczego potrzebne, chyba nigdy nie byłem w takiej sytuacji by mi tej funkcji brakowało.
To jedna z najważniejszych funkcjonalności nawigacji. Jeśli nie mogę ustawić punktu pośredniego i mam z tego powodu nadrobić 100km na 400km trasie, to dziękuję za taką "nawigację"...
greenrs pisze: No a poza tym jest w pełni darmowa i działa offline.
Inne również
greenrs pisze:A czy jakieś inne aplikacje zniknęły lub przestały działać?
Nie wiem. Zaktualizowałem do Win10 od razu po kupnie. Generalnie wszystko odziała.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #840839  autor: Xy
 17 gru 2015, 08:01
motov3 pisze:
Xy pisze:Win10 jest mega niedopracowany, kuleje i do niczego się nie nadaje. Praktycznie każdy, kto nabył L950 srogo umoczył gdyż wywalił mnóstwo kasy na telefon z systemem pre-alfa.
Czy mozesz wyjasnic - na jakiej podstawie piszesz podobne rzeczy ? Rozumiem, ze skoro jestes tego tak pewien - to zakupiles Lumie 950 i z niej korzystasz i z tego wynikaja twoje wnioski ? Z praktycznego codziennego uzytkowania ? Wyjasnij prosze. :-)
Nie, nie zakupiłem Lumii 950 i nie zamierzam w najbliższym czasie kupować czegokolwiek z telefonicznym Windowsem. Przynajmniej na razie. Mam Lumię 820 do testów Windows Insider i mam jakieś mgliste pojęcie o W10. Bateria znika w pół dnia (telefon praktycznie leży), system jest bardzo powolny i ma czkawki (porównujemy do 8.1), programy pracują niestabilnie, wywalając się co chwilę do pulpitu. Wobec tego wróciłem do Windows Phone 8.1. System pozwala zadzwonić, napisać smsa, zagrać w grę, zmienić ustawienia i jest szybki. Zupełnie jak Nokia 3310 :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #840844  autor: greenrs
 17 gru 2015, 08:45
Maciej Loret pisze:
greenrs pisze: Punkty pośrednie nie są mi do niczego potrzebne, chyba nigdy nie byłem w takiej sytuacji by mi tej funkcji brakowało.
To jedna z najważniejszych funkcjonalności nawigacji. Jeśli nie mogę ustawić punktu pośredniego i mam z tego powodu nadrobić 100km na 400km trasie, to dziękuję za taką "nawigację"...
Dlaczego miałbym nadrabiać? Ustawiam po prostu rodzaj trasy jaką chcę jechać (najkrótsza, optymalna) i po sprawie. Mapami zajmuję się zawodowo więc jestem w stanie ocenić czy nawigacja próbuje mnie oszukać, czy jej wskazania są godne zaufania :wink:
Xy pisze: Mam Lumię 820 do testów Windows Insider i mam jakieś mgliste pojęcie o W10. Bateria znika w pół dnia (telefon praktycznie leży), system jest bardzo powolny i ma czkawki (porównujemy do 8.1), programy pracują niestabilnie, wywalając się co chwilę do pulpitu.
Ostatnio sporo czytałem na temat Windows 10 mobile za różnych portalach poświęconych temu zagadnieniu - w szczególności najnowszym aktualizacjom. Z testów prowadzonych przez Insiderów wynika coś zupełnie innego niż piszesz a bateria trzyma podobno dłużej niż przed aktualizacją. Może to zależy od telefonu? Lumia 820 nigdy baterią nie powalała.
 #840849  autor: Maciej Loret
 17 gru 2015, 09:20
greenrs pisze: Dlaczego miałbym nadrabiać? Ustawiam po prostu rodzaj trasy jaką chcę jechać (najkrótsza, optymalna) i po sprawie. Mapami zajmuję się zawodowo więc jestem w stanie ocenić czy nawigacja próbuje mnie oszukać, czy jej wskazania są godne zaufania :wink:
Okolice Bydgoszczy -> Zgorzelec. Trasa szybka 467km. Trasa zrównoważona 452km. Obie do bani.
Trasa krótka 344km, ale to raczej trasa dla auta służbowego, prywatnego szkoda.
Tymczasem są dwie dobre trasy liczące około 360-370km z dobrą nawierzchnią, bez odcinków płatnych. Ale trzeba ustawić kilka punktów po drodze.

Zajmowanie się mapami pozwala raczej jeździć bez nawigacji... Chyba, że niebezpieczne miejsca, jakość nawierzchni, miejsca gdzie tworzą się korki, itd. znasz na pamięć.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #840856  autor: Xy
 17 gru 2015, 09:37
greenrs pisze:Ostatnio sporo czytałem na temat Windows 10 mobile za różnych portalach poświęconych temu zagadnieniu - w szczególności najnowszym aktualizacjom. Z testów prowadzonych przez Insiderów wynika coś zupełnie innego niż piszesz a bateria trzyma podobno dłużej niż przed aktualizacją. Może to zależy od telefonu? Lumia 820 nigdy baterią nie powalała.
Wielce prawdopodobne, że rzecz szybkiego zjadania baterii leży w jej pojemności. Ale faktem jest, że na 8.1 trzyma dłużej ;-)

Maciej Loret pisze:Okolice Bydgoszczy -> Zgorzelec. Trasa szybka 467km. Trasa zrównoważona 452km. Obie do bani.
Trasa krótka 344km, ale to raczej trasa dla auta służbowego, prywatnego szkoda.
Tymczasem są dwie dobre trasy liczące około 360-370km z dobrą nawierzchnią, bez odcinków płatnych. Ale trzeba ustawić kilka punktów po drodze.
Mam takie same odczucia co do nawigacji w Lumii. Jak bym nie ustawił zawsze było źle. Trasę z Lublina do Zakopca wyliczała mi tak, że albo jechałem po dołach i pipdówach tracąc czas bo wioski i ograniczenia albo rzekomo szybkie trasy np. przez Radom i Kielce. Mimo zaznaczenia autostrad i odcinków płatnych nigdy lumiowa nawigacja nie chciała mnie puścić z Lublina przez Kraśnik do Rzeszowa i dalej A4 do Krakowa. Mapy, nawigacja i wszelkie programy aktualne. Wobec takiego stanu rzeczy dalej latam z Garminem przyssanym do szyby.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #840857  autor: greenrs
 17 gru 2015, 09:45
Maciej Loret pisze: Zajmowanie się mapami pozwala raczej jeździć bez nawigacji... Chyba, że niebezpieczne miejsca, jakość nawierzchni, miejsca gdzie tworzą się korki, itd. znasz na pamięć.
A dlaczego? Znajomość kartografii znacznie ułatwia orientację na mapie i w terenie oraz posługiwanie się mapami, pozwala ocenić dokładność i prawidłowość konstrukcji mapy ale wcale nie znaczy, że znam na pamięć wszystkie drogi w Polsce i wiem jak dojechać do miejsca w którym nigdy nie byłem (bo tylko wtedy jej używam).
Długo jednak nie używałem nawigacji i zawsze jadąc w nieznane miejsce zabierałem ze sobą mapę papierową - robię tak zresztą do dziś :) W samochodzie jednak nawigacja jest wygodniejsza.
 #840883  autor: Micho
 17 gru 2015, 11:35
Z tym Here Drive to faktycznie słabo. Zbyt mało alternatywnych tras wyznacza. Ostatnio jechałem z Radomia do Gdyni. Postanowiłem jechać autostradami. Here na siłe pchało mnie S7 do Wa-wy a tam na A2 i później A1. Niezależnie jaki typ trasy wybierałem. Np. Automapa wytyczyła tak jak powinna czyli S7 do Grójca, DK50 do A2 i potem już A1. Zaoszczędzony czas i sporo km.
 #840902  autor: greenrs
 17 gru 2015, 12:38
Każdy ma jakieś własne, pozytywne lub negatywne doświadczenia i na nich opiera swoją opinię.
Tylko jaką mamy alternatywę? Czy jest inna, lepsza, całkowicie darmowa (legalna) nawigacja działająca offline i obejmująca swoim zasięgiem przynajmniej całą Europę?
 #840931  autor: Micho
 17 gru 2015, 14:48
Jak to mówią, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :) Ale po marudzić można :)