DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #840312  autor: greenrs
 14 gru 2015, 18:07
Od pewnego czasu leży w mojej szufladzie Lumia 625, która należała do kogoś z rodziny. Chciałem ją dzisiaj reaktywować zaczynając od przywrócenia ustawień fabrycznych. Proces przebiegł bezproblemowo jednak zauważyłem, że zniknęły bardzo ważne dla mnie aplikacje: Poczta, Google Mail, Here Maps i Here Drives+ - które wcześniej były. Co gorsza nie znalazłem ich również w sklepie Windows!
O co tutaj chodzi? Ma ktoś pomysł jak je odzyskać?
 #840527  autor: Morvius
 15 gru 2015, 16:40
Jeżeli miałeś połączony telefon z kontem MS powinieneś widzieć całą bibliotekę pobranych aplikacji w historii sklepu i kolejno zainstalować. Po przywróceniu ustawień fabrycznych tak się dzieje, że wszystko prócz systemowych aplikacji znika i trzeba ponownie instalować.

Klasyczny obserwator wątku.
 #840547  autor: greenrs
 15 gru 2015, 17:21
Aplikacje te (poza Google Mail) są fabrycznie zainstalowane we wszystkich nowych Lumiach z Windows Phone 8.1. Nie trzeba ich instalować (używałem już kilku Lumii). Tym bardziej dziwne, że zniknęły po przywróceniu ustawień fabrycznych.
Telefon został powiązany z tym samym kontem, z którym był wcześniej lecz w historii sklepu nie ma tych aplikacji.
 #840550  autor: Morvius
 15 gru 2015, 17:32
Może jakiś błąd, powtórzyłeś ponowne przywrócenie ustawień?

Klasyczny obserwator wątku.
 #840553  autor: greenrs
 15 gru 2015, 17:47
Tak. Efekt ten sam. Zastanawiające jest to, że aplikacji tych nie ma w sklepie Windows choć kiedyś były. Nie instalowałem ich samodzielnie ale napotykałem się na nie wielokrotnie przeszukując zasoby sklepu.
 #840557  autor: Morvius
 15 gru 2015, 18:01
odsyłam Cie do tego tematu> http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=105 włącz ostatnią stronę i pozostawiłem tam kiedyś 2 narzędzia do tego typu przypadków. Użyj odpowiedniego, powinno pomóc. wgrywasz z pc nowy system pobrany ze strony Ms.

Klasyczny obserwator wątku.
 #840616  autor: greenrs
 15 gru 2015, 22:23
Dziękuję. Jest to jakiś sposób.
Jednak nie jest to odpowiedź na moje pytanie.
 #840664  autor: Morvius
 16 gru 2015, 09:25
Odpowiedzi nie znam ale chociaż tyle mogę poradzić.

Klasyczny obserwator wątku.