DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #838535  autor: TomekW
 06 gru 2015, 00:52
Dzień dobry,

Cieszę się, że mogę napisać pierwszego posta na tym forum :)

OK, opiszę sytuację. Podzielę wszystko na 2 etapy.


1 Etap:

Moja mama ma telefon w firmie telekomunikacyjnej TelePolska. "Podpisała" z nimi umowę przez telefon, gdy jakiś sprzedawca wcisnął jej umowę. Płaci około 50 - 60 zł miesięcznie. W ramach tego ma tylko telefon, abonament.
Moja mama niestety nie chce zrezygnować ze stacjonarnego telefonu, Dodam, że mieszka na śródmieściu Warszawy.
31.10 umowa się przedawniła i prawdopodobnie została przedłużona automatycznie o kolejny okres trwania umowy, jak to w przypadku takich firm...
Niedawno dostała takie pismo, w którym jest m.in. zawarte:
Zawiadomienie o zmianie umów zawartych w okresie od 13 maja 2013 r. do 24 grudnia 2014 r.
[...]
W związku z postępowaniem wyjaśniającym wszczętym przez prezesa UOKIK [...] Telepolska Sp. z o.o. postanowiła dokonać zmian w wiążących Państwa umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych (dalej Umowy) oraz Cennikach Promocyjnych.
[...]
Jednocześnie informujemy, iż w przypadku braku akceptacji przez Państwa proponowanych powyżej zmian w wiążącej Państwa Umowie lub w Cenniku Promocyjnym, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowa w terminie nie później niż do 31 grudnia 2015 roku. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia Umowy, Operatorowi nie przysługuje roszczenie o zwrot ulgi, o której mowa w art. 57 ust. 6 Prawa telekomunikacyjnego"
1. Czy dobrze rozumiem, że mogę teraz bezkarnie z nimi zerwać umowę?
2. Jeżeli tak, to jak tego dokonać?
3. Pytanie zadam w Etapie 2.


Etap 2:

Ostatnio w podobny sposób, jak z Telepolska, konsultant chce mamie zaoferować ofertę z Orange, tej wielkiej sieci, tylko Orange Stacjonarny. To co mamie oferuje to:
- abonament 60 zł (nie wiem czy brutto, czy netto)
- internet kablowy asynchroniczny (10/1 [MBit/s])
- telewizja satelitarna (jakieś 60 kanałów...)
- koszty początkowe (jakieś 150 zł, talerz satelitarny, uruchomienie usług)
- telefon stacjonarny VOIP (darmowe telefony na stacjonarne, komórkowe, do kilku krajów zagranicznych)

3. Nawiązując do Etapu 1, czy może się mama przenieść z sieci do sieci, bez konsekwencji?
4. Czy usługi w Orange (na śródmieściu Warszawy) są w miarę dobrej jakości?
5. Czy to się opłaca, czy to realna oferta, czy koleś ściemnia i chce wcisnąć umowę?
6. Czy warto to brać, czy może jest coś lepszego, co bardziej polecacie?
 #839043  autor: robriot77
 08 gru 2015, 12:17
odniose sie do drugiej czesci wypowiedzi

to co ci orange proponowalo to funpacka za 59,90zl brutto.
i teraz tak albo nie powiedzial Ci ze dochodzi do tego utrzymanie lini co miesiac 29,24zl albo mial na mysli to ze masz nr nadal w telepolska wiec tej oplaty nie ma ale placisz abo u telepolska + funpack w orange.

zrob tak przenies nr stacjonarny do orange moze byc abonament najnizszy (na kazdy dzien 32zl).
jak juz nr bedzie w orange domow funpacka z migracja numeru. wyjdzie Ci miesiecznie 89zl brutto

jakie warunki techniczne sa u CIebie to nie mam pojecia, trzeba sprawdzic bo moze pojdzie net do 80mb albo nawet ftth ale to trzeba sprawdzic.

wg mnie to mozesz zrezygnowac z telepolski o ile umowa byla zawarta w okresie od 13 maja 2013 r. do 24 grudnia 2014 r
 #839178  autor: poziom
 09 gru 2015, 07:24
1. Tak
2.
Wypowiadam w trybie natychmiastowym umowę zawartą z xxx w związku z brakiem akceptacji zmian w cenniku/regulaminie.
data, podpis
dane abonenta, adres abonenta

3. A na czym twojej matce zależy?
Bo kupi/da sobie wcisnąć worek usług, a co do czego to z tego nie będzie korzystać.

Z komórkami jest oswojona?
Jak jej kupisz aktywacje w plej i pod aktywację podczepisz nr stacjonarny to stanie się coś złego?