DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #833898  autor: strashak
 08 lis 2015, 09:56
Witam serdecznie. Od 2010 posiadam internet w netii tzw LLU. Od pół roku byłem na umowie na czas nieokreślony I płaciłem 49,90. W sierpniu zadzwonił do mnie konsul ze wspaniała informacja ze moze mi obniżyć rachunek do 30 płn. Oczywiście sie zgodziłem i związałem sie umowa na dwa lata. W tym miesiącu zaskoczenie bo wskoczyła mi opłata plus 30 zeta za utrzymanie łącza. W pierwotnej umowie tej z 2010 roku mam jak wół napisane, ze mnie ta opłata nie dotyczy. Konsule twierdza, ze niestety będę musiał zapłacić. Zgłosiłem reklamacje i teraz pytania. Czy w takiej sytuacji konsul podczas rozmowy telefonicznej powinien mnie poinformować, ze moje zobowiązanie moze wzrosnąć aż o 30 bo nie było o tym ani słowa. Drugie pytanie czy zapis w umowie 2010 nadal jest wiążący mimo podpisania aneksu do niej? Wydaje mi sie, ze o takim dodatkowym koszcie powinienem być poinformowany i umowa chyba bedzie nie ważna, ale jakie jest wasze zdanie i moje szanse na wygranie tego sporu?
 #833920  autor: Mart87
 08 lis 2015, 11:25
Może to było przeniesienie z LLU na BSA i to dodatkowe 30zł to jest koszt utrzymania linii dla Orange.
O wszystkich kosztach powininieś być informowany w trakcie rozmowy telefonicznej, jak i taka informacja powinna być widoczna na aneksie do umowy. Ważność ma aneks do umowy, nie oryginalna umowa. Umowy na odległość można rozwiązać bez kary jeśli się wycofniesz w czasie do 10 dni bodajże od momentu jej podpisania.

Netia nie pobiera opłaty za utrzymanie linii jeśli usługa jest świadczona na liniach LLU (Netia), a nie BSA (Orange).

Reklamuj całą sytuację. Jeśli masz nagrywanie połączeń w telefonie to odsłuchaj też całą rozmowę we własnym zakresie.
 #833926  autor: aizo
 08 lis 2015, 11:43
Mart87 pisze:Netia nie pobiera opłaty za utrzymanie linii jeśli usługa jest świadczona na liniach LLU (Netia), a nie BSA (Orange).
Pobiera na BSA I LLU błąd po stronie Oragne. Więc miałeś troszkę szczęscia. Sporo było takich osob.Informacje o opłacie jest zawarta w szczegółowych warunkach promocji
Możesz obniżyć koszt biorąc telefon stacjonarny(w Netii najtańsza opcja 15zł)

Połączenie nie może być zrealizowane.
 #833943  autor: strashak
 08 lis 2015, 13:23
@up wszystko ładnie, ale czy konsul nie powinien mnie poinformować o aż takiej zmianie wiązać mnie na 24 mdc?
 #833960  autor: Maniek99
 08 lis 2015, 14:24
Przecież LLU w dropsie kosztuje 49,9zł z kablem i to bez łachy.
Więc nieźle sobie w kulki polecieli.

W każdym razie na pewno nie obniżą Ci umowy z 49,9zł o 30zł.
 #833986  autor: kamil1221
 08 lis 2015, 18:42
Potwierdzam - opłata za utrzymanie łącza jest pobierana i na łączu BSA i LLU.
Kod: Zaznacz cały
7.  Pozostałe opłaty
  7.1.   Miesięczna opłata za utrzymanie łącza w wysokości 30,00 zł.
Komentarz:
W przypadku posiadania Usługi Internetowej i braku na tym samym łączu Usługi Telefonicznej świadczonej przez Operatora lub innego dostawcę lub w przypadku braku 
posiadania Usługi Mobilny Telefon u Operatora będziemy zgodnie z Cennikiem naliczać co miesiąc opłatę za utrzymanie łącza w wysokości 30,00 zł.
 #834160  autor: strashak
 09 lis 2015, 16:25
Bardzo krótko trwał mój problem. Dziś miła pani konsul w rzeczowy i krótki sposób oznajmiła mi, że to błąd z ich strony i przez następne 2 lata będę płacił 39.90 za 8mega. Szkoda, że nie obyło się bez reklamacji, ale i tak też chyba są normalni ludzie.