DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #831296  autor: Rosolak
 26 paź 2015, 10:26
Nie skuteczne! Testowałem na kilku numerach i opisywałem to w temacie negatywnych przygód z Orange. Oczywiście BOK umywa ręce.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #831300  autor: Przemix
 26 paź 2015, 10:35
Z 4 lata temu zacząłem spisywać numery z ktorych przychodzi mi spam w orange. Zadzwoniłem do bok i podalem ich ze 20, konsultant jeszcze raz kazał sobie przedyktowac czy dokladnie spisal, po tym smsy ustały jak ręką odjąl, rówiez do teraz. Oczywiscie zamówione informacje docierają.
 #831440  autor: Maks SIM
 26 paź 2015, 23:35
Ja się pozbyłem smsów z wróżbami właśnie przez ten formularz powyżej.
Potem jak wyjaśniałem dlaczego, okazało się, że faktycznie wcześniej miałem wyrażone zgody na przetwarzanie i udostępnianie, które w jakiś czarodziejski sposób same się wyłączyły !!
Trzeba kontrolować co jakiś czas zgody marketingowe w OrangeOnline.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831603  autor: Blank
 27 paź 2015, 21:38
Nie tyle były włączone, co pewnie nie byly wyłączone. Orange postępuje niezgodnie z prawem, i brak określenia co do zgody, określa jako zgodę. Jak ktoś będzie miał taką sytuację, niech zgłasza do GIODO. Przydałaby się im kara, bo sami z siebie tego nie zmienią.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #831644  autor: Maks SIM
 28 paź 2015, 00:17
Ja już dwa razy przyłapałem Orange na manipulacji "zaznaczania zgód marketingowych".
Ciekawe , czy to celowe działanie Orange, czy może błąd po updatach systemu...

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #833764  autor: Maks SIM
 07 lis 2015, 13:50
Wycofanie zgody na lokalizację używanej przez Osobę lokalizowaną karty SIM
działającej w sieci:
1. Play możliwe jest poprzez wysłanie wiadomości SMS z telefonu Osoby
lokalizowanej o treści KONIEC na numer 8082 (koszt wiadomości 0 zł z VAT),

2. T-Mobile możliwe jest poprzez wysłanie wiadomości SMS z telefonu Osoby
lokalizowanej o treści KONIEC na numer 8082 (koszt wiadomości 0 zł z VAT),

3. Orange możliwe jest poprzez wysłanie wiadomości SMS z telefonu Osoby
lokalizowanej o treści KONIEC GJD na numer 8007 (koszt wiadomości 0 zł z VAT),

4. Plus możliwe jest poprzez wysłanie wiadomości SMS z telefonu Osoby
lokalizowanej o treści USUN na numer 8099 (koszt wiadomości 0 zł z VAT).
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 19:51 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #833806  autor: Blank
 07 lis 2015, 17:24
Remington, status zgód w Orange:
- tak - zgoda udzielona jawnie
- tak - brak udzielonej zgody
- nie - niezgoda jawna

Czyli, jeśli NIE ZAŻĄDAŁEŚ wycofania zgód, to masz je "pseudo-aktywne" (niezgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych).

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #833810  autor: Remington
 07 lis 2015, 17:54
Z przepisami o ochronie danych, to na dwoje babka wróżyła, bo przy niezarejestrowanym numerze nie ma mowy o danych osobowych.

Natomiast ewidentnie podpada to pod art. 172 Prawa telekomunikacyjnego, zgodnie z którym zakazane jest „używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących do celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę”.

Ten przepis wprowadzono do Pt m.in. po to, aby chronić też firmy, bo ustawa o ochronie danych osobowych firm by nie chroniła.
 #833917  autor: Przemix
 08 lis 2015, 11:05
Tutaj podobna lista lecz z adresami mailowymi operatorów danego numeru - szukamy numeru z którego dostajemy spam i piszemy prośbę o usunięcie nru na podany mail. Operatorów nie jest za wiele więc można też do wszystkich wyslać.
https://www.play.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf

Przykład maila
Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z prośbą o usunięcie mojego numeru telefonu xxx xxx xxx z Państwa bazy danych – dziś otrzymałem z nr xxxxx smsa, z tego co udało mi się ustalić nr należy do Państwa. Nigdy nie zamawiałem u Państwa ŻADNYCH usług, nie brałem udziału w żadnych konkursach i nie mam bladego pojęcia w jaki sposób weszli Państwo w posiadanie mojego numeru – domniemam iż zostało to zrobione całkowicie bezprawnie. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883 ) mam prawo do ich edycji a w szczególności do ich USUNIĘCIA, jeśli natomiast stwierdzę iż w dalszym ciągu przetwarzają Państwo moje dane (zwłaszcza wymieniony wyżej nr telefonu, bądź niniejszy adres e-mail) lub udostępnili Państwo moje dane podmiotom trzecim całą sprawę zgłoszę do Głównego Inspektoratu Danych Osobowych z informacją o posiadaniu nieautoryzowanej bazy danych, w szczególności jeżeli odkryję iż została naruszona ustawa o ochronie danych osobowych będę zobowiązany do powiadomienia o tym fakcie odpowiednich organów ścigania.
 #834408  autor: lee
 11 lis 2015, 13:13
Szukam od jakiegoś czasu i nie znalazłem info o blokadzie stop na 253 w play. Ostatnio pomyliłem się i wysłałem na ten numer zamiast jw na 252 i dostałem wiadomość że blokada 18+ została aktywowana.

Wie może ktoś co to?
 #834415  autor: Maks SIM
 11 lis 2015, 13:47
Usługa Prenumerata SMS w PLAY
-----
lee czyli na jaki numer wysłałeś? na 252 czy na 253 ?
Prawidłowy SMS : STOP na numer 252

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #834426  autor: Maks SIM
 11 lis 2015, 14:29
w oficjalnych kanałach informacji nikt nic nie wie o 253
chyba dokonałeś ciekawego odkrycia z blokowaniem serwisów i usług dla dorosłych :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #839777  autor: marcinek243
 11 gru 2015, 18:33
Czy ta usługa blokuje również zamówione sms po wysłaniu sms-a premium? np. kody do gier. Niby z tego nie korzystam ale raz na ruski rok się przydaje :roll: -
 #1027995  autor: bolek2004
 22 paź 2018, 21:08
W play rwk mam włączoną blokadę wszystkich usług premium, mimo to dzisiaj dostałem sms z 7043
z C+. Jak to jest możliwe, że mimo tej blokady sms przyszedł?
System play czasem szwankuje czy są smsy premium które przechodzą czasami w porozumieniu z play?