DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #831560  autor: Uzytkowniczka51
 27 paź 2015, 19:45
Witam

Korzystam w Orange z:
- telefonu stacjonarnego (Plan DoMowy Na Co Dzień+) = 56 zł brutto
- telefon komórkowy (niedawno podpisana nowa korzystna umowa)
- internet stacjonarny Neostrada do 10 Mb ( do pewnego okresy było to coś ok. 40zł, później umowa przeszła w okres 6 miesięcy po tej samej cenie, a od kilku miesięcy chyba ta umowa weszła w czas nieokreślony i cena strasznie się zwiększyła bo płacę co miesiąc 120zł brutto minus co miesiąc jakąś zniżkę promocyjną stacji co daje kwotę 79,64zł brutto miesięcznie za Internet.

Nie powiem ale uważam, że to zdecydowanie za drogo i bym chciała płacić znacząco mniej.
Router w domu mam swój własny TP-LINK TD-W890IG, korzystam z internetu wyłącznie poprzez kabel, z WiFi nie korzystam. Obecna prędkość do 10 MB jest wystarczająca, choć mogłaby być większa, zwłaszcza prędkość wysyłania ale to nie wymóg, może być jak teraz.
Chciałabym Państwa zapytać co mogę zrobić aby moje opłaty były niższe a oferta znacznie korzystniejsza. Ogólnie nikt nie dzwoni do mnie z żadnymi promocjami. Kiedyś pamiętam, że przy przedłużeniach umowy były super promocje, dobre oferty i jeszcze były rozdawane prezenty typu drukarki, GPS.
Proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
 #831575  autor: robriot77
 27 paź 2015, 20:27
Uzytkowniczka51 pisze:Witam

Korzystam w Orange z:
- telefonu stacjonarnego (Plan DoMowy Na Co Dzień+) = 56 zł brutto
- telefon komórkowy (niedawno podpisana nowa korzystna umowa)
- internet stacjonarny Neostrada do 10 Mb ( do pewnego okresy było to coś ok. 40zł, później umowa przeszła w okres 6 miesięcy po tej samej cenie, a od kilku miesięcy chyba ta umowa weszła w czas nieokreślony i cena strasznie się zwiększyła bo płacę co miesiąc 120zł brutto minus co miesiąc jakąś zniżkę promocyjną stacji co daje kwotę 79,64zł brutto miesięcznie za Internet.

Nie powiem ale uważam, że to zdecydowanie za drogo i bym chciała płacić znacząco mniej.
Router w domu mam swój własny TP-LINK TD-W890IG, korzystam z internetu wyłącznie poprzez kabel, z WiFi nie korzystam. Obecna prędkość do 10 MB jest wystarczająca, choć mogłaby być większa, zwłaszcza prędkość wysyłania ale to nie wymóg, może być jak teraz.
Chciałabym Państwa zapytać co mogę zrobić aby moje opłaty były niższe a oferta znacznie korzystniejsza. Ogólnie nikt nie dzwoni do mnie z żadnymi promocjami. Kiedyś pamiętam, że przy przedłużeniach umowy były super promocje, dobre oferty i jeszcze były rozdawane prezenty typu drukarki, GPS.
Proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

czesc

jezeli sie da to zmien abonament stacjonarnego telefonu na np 49zl na kazdy dzien plan sie nazywa i masz rozmowy na stacjonarne do wszystkich w pl i UE + usa + kanada
neostrada przechodzac na APU (6 miesiecy) gwarantuje niezmiennosc ceny ktora mialas bedac na umowie 24m. APU odnawia sie co 6 miesiecy na tych samych warunkach bez konca. jezeli wiec rachunek za neo jest inny to zloz reklamacje.

neo kosztuje teraz 39,90zl za kazda predkosc 10/20/80Mb/s

duzo dzwonisz ze stacjonarki?
jezeli nie to tez kwestia sprawdzenia na fakturach (3-6 ostatnich) ile wykorzystujesz minut i dobranie takiego abonamentu ktory bedzie optymalny ;)
 #831596  autor: kamil1221
 27 paź 2015, 21:17
neostrada przechodzac na APU (6 miesiecy) gwarantuje niezmiennosc ceny ktora mialas bedac na umowie 24m. APU odnawia sie co 6 miesiecy na tych samych warunkach bez konca. jezeli wiec rachunek za neo jest inny to zloz reklamacje.
Niekoniecznie - bywały promocje w których po okresie 6 mies. faktycznie umowa przechodziła na czas nieokreślony w dużo wyższej kwocie.
Wyższą prędkość wysyłania danych masz wyłącznie w opcji neo do 80Mb/s (max 8Mb/s wysyłania). W przypadku ADSL do 10 i 20Mb/s max to 1Mb/s.
 #831830  autor: Uzytkowniczka51
 28 paź 2015, 20:10
robriot77, kamil1221, bardzo dziękuję za informacje.
neo kosztuje teraz 39,90zl za kazda predkosc 10/20/80Mb/s
,
czyli bez różnicy jaką prędkość wybiorę to będę płacić 39,90zł ?
neostrada przechodzac na APU (6 miesiecy) gwarantuje niezmiennosc ceny ktora mialas bedac na umowie 24m. APU odnawia sie co 6 miesiecy na tych samych warunkach bez konca. jezeli wiec rachunek za neo jest inny to zloz reklamacje.
Niekoniecznie - bywały promocje w których po okresie 6 mies. faktycznie umowa przechodziła na czas nieokreślony w dużo wyższej kwocie.
Moja promocja nazywała się "Nowa Moc Internetu"

Ogólnie po terminie ważności umowy, przez okres 6 miesięcy rzeczywiście warunki były te same ale później to się zmieniło. Powiem, że bardzo mnie zainteresował ten temat domagania się reklamacji i powalczenia o zwrot nadpłaty jeśli ona oczywiście zaistniała.
Umieszczę poniżej skany z mojego regulaminu dotyczącego tego aneksu do promocji "Nowa Moc Internetu"
1. -> http://images77.fotosik.pl/23/fb305b3c654eeb82.jpg
2. - > http://images77.fotosik.pl/23/e01a1ffb15f79529.jpg

Tak to wygląda, czy nie słusznie zostały mi naliczane wyższe rachunki za Internet?
Czy jest sens składać reklamacje?

Jeśli natomiast chodzi o
duzo dzwonisz ze stacjonarki?
To z telefonu stacjonarnego korzystam przeważnie tylko do dzwonienia na jeden numer w Orange i to też nie są długie rozmowy. Za granicę nie dzwonię w ogóle, a na inne stacjonarne sporadycznie.
Bardzo proszę o kolejne odpowiedzi.
 #831837  autor: kamil1221
 28 paź 2015, 20:27
Tak. Nie ma znaczenia jaką prędkość wybierzesz (o ile będą warunki techniczne) zapłacisz za nie 39,90zł.

Z regulaminu wynika, że faktycznie cena powinna być bez zmian. Wrzuć jeszcze skan faktury, bo to może być coś innego.
 #831844  autor: Uzytkowniczka51
 28 paź 2015, 20:48
kamil1221 pisze:Z regulaminu wynika, że faktycznie cena powinna być bez zmian. Wrzuć jeszcze skan faktury, bo to może być coś innego.
Dziękuje Panie Kamilu.

Skan faktury: -> http://images78.fotosik.pl/23/ddebe7acb2fa3b14.jpg

Czyli teraz jak bym złożyła tą reklamacje to mogę żądać zwrotu wszystkich nadpłat od momentu naliczania wyższych rachunków ?
 #831933  autor: pakierhakierxd
 29 paź 2015, 09:51
Teraz byś mógł przedłużyć na Telefon bez limitu na stacjonarne za 49zł + internet 10/20/80 mb za 40

W sumie wychodzi nawet trochę więcej bo 89 ale może uda ci się o ile linia pozwala na większą szybkość internetu no i będziesz mieć stacjonarny bez limitu.
Dużo z tego stacjonarnego nie korzystasz bo tylko 30 minut.
Nie lepiej ci się przesiąść na dzwonienie z komórki całkiem :P
Można zawiesić telefon i wtedy za to płacić 20zł mc co z netem da 60zł :)

Pozdrawiam :)
 #831945  autor: zoltan666
 29 paź 2015, 11:16
Jeszcze 2 miesiące temu płaciłem za internet 45,90 zł. w Netii na łączach Orange i za zawieszenie telefonu 21,53 zł. w Orange. Internet miałem do 20/1 Mbit/s, z czego realnie było około 6/1 Mbit/s. W sumie za całość około 67 zł. Od października stacjonarny przeniosłem do voipa, a z Netią się pożegnałem. Aktualnie internet mam przez LTE i od 8 października wyszło mi za całość około 12 zł. (transfer około 12 GB). Aktualnie tylko ode mnie zależy ile zapłacę za telefon i internet w zależności od tego jak intensywnie będę z tych usług korzystał. I nie jestem związany żadną umową. A prędkość internetu wzrosła do np. 55/36 Mbit/s i więcej.
 #831958  autor: robriot77
 29 paź 2015, 12:28
Uzytkowniczka51 pisze:robriot77, kamil1221, bardzo dziękuję za informacje.
neo kosztuje teraz 39,90zl za kazda predkosc 10/20/80Mb/s
,
czyli bez różnicy jaką prędkość wybiorę to będę płacić 39,90zł ?
neostrada przechodzac na APU (6 miesiecy) gwarantuje niezmiennosc ceny ktora mialas bedac na umowie 24m. APU odnawia sie co 6 miesiecy na tych samych warunkach bez konca. jezeli wiec rachunek za neo jest inny to zloz reklamacje.
Niekoniecznie - bywały promocje w których po okresie 6 mies. faktycznie umowa przechodziła na czas nieokreślony w dużo wyższej kwocie.
Moja promocja nazywała się "Nowa Moc Internetu"

Ogólnie po terminie ważności umowy, przez okres 6 miesięcy rzeczywiście warunki były te same ale później to się zmieniło. Powiem, że bardzo mnie zainteresował ten temat domagania się reklamacji i powalczenia o zwrot nadpłaty jeśli ona oczywiście zaistniała.
Umieszczę poniżej skany z mojego regulaminu dotyczącego tego aneksu do promocji "Nowa Moc Internetu"
1. -> http://images77.fotosik.pl/23/fb305b3c654eeb82.jpg
2. - > http://images77.fotosik.pl/23/e01a1ffb15f79529.jpg

Tak to wygląda, czy nie słusznie zostały mi naliczane wyższe rachunki za Internet?
Czy jest sens składać reklamacje?

Jeśli natomiast chodzi o
duzo dzwonisz ze stacjonarki?
To z telefonu stacjonarnego korzystam przeważnie tylko do dzwonienia na jeden numer w Orange i to też nie są długie rozmowy. Za granicę nie dzwonię w ogóle, a na inne stacjonarne sporadycznie.
Bardzo proszę o kolejne odpowiedzi.
podaj mi nr stacjonarny to sprawdze czy byla zgoda na APU (automatyczne przedłuzenie umowy)
jezeli byla to reklamacje trzeba zglosic a jak nie byla to tez mozna reklamacje zrobic ;)
na mejla: [email protected]

patrzac na ta fakture to duzo nie dzwonisz
wiec wybrac mozesz plan na kazda kieszen 32zl + pakiet 30minut na stacjo/kom za 2zl
ten plan na kazda kieszen nie ma w sobie darmowych minut oplata za 1min stacjo/kom = 20gr dlatego warto dokupic ten pakiet 30min za 2 zl



@Kamil od samego poczatku APU 6m dzialalo na tej samej zasadzie jak teraz.
sprawdzilem to sobie wlasnie na wsparciu.
 #834327  autor: Uzytkowniczka51
 10 lis 2015, 19:44
pakierhakierxd, zoltan666, robriot77, dziękuję za dobre rady i wskazówki. Rzeczywiście z stacjonarnego dużo nie dzwonię choć ten rachunek jest mało obiektywny, bo we wcześniejszych miałam ok. 1,5 h wydzwonione na jeden ten sam numer komórkowy w Orange, a reszta to kilka drobnych rozmów na inne numery. Telefon potrzebuje utrzymać ze względu, że korzysta z niego osoba starsza.
Ogólnie najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś mniejszy abonament za stacjonarny plus numer bez limitu do Orange lub chociaż z 2h na rozmowy do wszystkich w cenie abonamentu.

robriot77,
Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc i rady odnośnie złego naliczania mi faktur. Zgłosiłam sprawę na dział reklamacyjny i została mi przyznana racja. Za wszystkie źle naliczone miesiące została zarządzona korekta i teraz będę już płacić za Internet po staremu czyli te 49zł z czego bardzo się cieszę.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 #835012  autor: putek
 15 lis 2015, 16:34
Cześć,

Podpowiedzcie proszę, jak przy przedłużaniu umowy załatwić większą prędkość neostrady za 39.90 PLN? Mam teraz Neo 10Mb/s + neofon za 89.00 PLN. Zadzwonił do mnie Pan, że przy przedłużeniu umowy dostanę to samo plus telewizję (które mi zupełnie nie jest potrzebna) w tej samej cenie. Wolałbym w tej kwocie mieć telefon stacjonarny bez limitu na numery stacjonarne w Polsce + neostradę 20 czy 80Mb/s (jak pójdzie na moim łączu). Na stronie Orange jest info o tej opcji za 39.90 PLN, ale już przy zakładce o przedłużaniu umowy za 80 i 20Mb/s jest za 59PLN, a 10 Mb/s za 49PLN. Do tego Plan na każdy dzień - 49,90 i przy opcji 39,90 PLN byłoby znośnie.

Z góry dzięki za pomoc

Michał
 #835013  autor: Maniek99
 15 lis 2015, 16:41
Złóż dyspozycję przez konto że chcesz 20Mb za 39zł.
Jak nie przejdzie, to złóż wypowiedzenie na Neo.
Jak wtedy nie dadzą oferty na za 39zł, to niech się rozwiąże, wtedy zamówisz sobie przez net i to z dużo lepszym bonusem, bo jako nowy (tyle że będziesz z 1.5 tygodnia bez netu).

Jednak przy okazji wypowiedzenia trzeba by było zorganizować migrację na zwykły telefon.
 #835022  autor: Maniek99
 15 lis 2015, 17:24
Spróbuj przez "zostaw dane/ oddzwonimy", ewentualnie przez zapytanie przez konto klienta, albo spróbuj się dobić telefonicznie do działu utrzymania klienta, ale tutaj bez wypowiedzenia raczej za wiele nie zdziałasz (no i ten numer jest płatny).
 #835025  autor: tyre23
 15 lis 2015, 17:27
Ja bym próbował tak jak pisałeś. Osobiście jednak wątpię, żeby udało Ci się przejść z neostrady z neofonem na zwykłą neostradę. Kiedyś te usługi były ze sobą zintegrowane. Przeczytaj dokładnie warunki swojej umowy.
 #835027  autor: putek
 15 lis 2015, 17:40
Dziękuję. Popróbuję. Mam 3 miesiące na kombinacje. Przez konto przy chęci przedłużenia umowy nie pozwala przesunąć suwaka powyżej 10Mb/s. Ciekawe czy w ogóle da się na moim łączu wyciągnąć więcej.
 #895007  autor: ukefake
 10 lis 2016, 16:51
Odśnieżam temat bo

Coś drgnęło

Mamy jesień 2016. Dotychczas miałem 10mbit (takie kable) i normalny telefon stacjonarny (pstn). Dzwoniono do mnie parę razy, zawsze zbywałem bo chciałem przedłużyć umowę z dyskiem. Aż któregoś razu zaproponowano mi zniżkę na neo o 50% czyli 19,75pln/mies na 2 lata! To nie pomyłka!
Obrazek
Początkowo sądziłem, że chodzi o znizkę orange open, ale okazało się inaczej. Dostałem już pierwszy rachunek i wszystko się zgadza. Promocja jest przeznaczona dla konkretnej liczby gmin (dokładnie 76).