DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 65 z 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70
 #789574  autor: mi80
 08 mar 2015, 18:53
Sprawdzenie co zrobi UKE to się robi przy pomocy prawników, a nie łączenia firm. To czy jest to w jednej firmie czy w kilku nie ma większego znaczenia, bo i tak wzajemnie współpracowały na mocy umów B2B.

Tutaj oprócz ograniczenia kosztów działalności, tym połączeniem agregują w jednym miejscu przeznaczone dla "cyfrowo wykluczonych" BDI oraz popularną wśród seniorów sieć W Rodzinie. Mają teraz w jednej firmie idealną bazę dla cross sellu - i to w grupie, do której nikt dotąd internetu nie kierował.
 #792148  autor: darkangel
 23 mar 2015, 20:44
Nie pomyśleli, że wprowadzając niskie ceny skusiło by to wiele użytkowników, którzy narzekają na zbyt niską przepustowość, a którzy teraz wcale nie płacą.
A tak z tymi cenami to nie wróżę im świetlanej przyszłości.
 #792301  autor: bolek2004
 24 mar 2015, 16:14
Już pisałem w komentarzach. Dla mnie to od wprowadzenia captcha to był element jakieś dłuższej strategii po to żeby dziś wprowadzić takie płatne pakiety. Jak tak dalej będzie to jeszcze coś wymyślą i niedługo będzie tak że dla tych którzy nie chcą korzystać z pakietów płatnych nie będzie miejsca na nadajnikach bo wiadomo płatne więcej pasma potrzebują.
Ale przecież zamysł tej usługi był zupełnie inny. Miał służyć ludziom wykluczonym cyfrowo których nie stać na komercyjny net. Teraz dajmy na to ten pakiet 5gb za 20zł jak by go kupować co miesiąc no to jest zwykły abonament. Za 20zł to już można w W4 pewnie znaleźć jakiś mobilny.
W usłudze darmowego internetu faworyzuje się przez szybszą prędkość i brak captcha osoby które za to zapłacą. Dla mnie to jakieś nieporozumienie.
Dziwne że w ogóle UKE na to pozwala. Jak można zarabiać na usłudze która w zamyśle miała być darmowa?
 #792304  autor: bolek2004
 24 mar 2015, 16:25
Ciekawe jak to właśnie wygląda bo mi się wydaje że nawet te płatne korzystają z tych 20% ale nie dam sobie ręki za to uciąć.
 #792307  autor: goral2099
 24 mar 2015, 16:48
To jest tak, że na czas działania tych pakietów usługa BDI jest zawieszana. Tak wyczytałem tylko teraz nie pamiętam gdzie dokładnie. A więc nie korzysta z tej puli.
 #799065  autor: jakubd
 29 kwie 2015, 11:36
To, że nie trzeba resetować połączenia po wpisaniu kodu - już wiemy. O pakiecie 1 GB na próbę też. Ale dziwne problemy zaczynają się dalej: http://jdtech.pl/2015/04/aero2-dziwne-p ... anach.html
O co chodzi z tym pingowaniem i blokadą na ten adres IP to ja po prostu nie wiem.
 #819471  autor: buba1234
 26 sie 2015, 21:42
Chciałem zamówić kartę aero2 by mieć net awaryjny. Na ich stronie przeczytałem właśnie, że muszę im wysłać kopię dowodu osobistego i mam pytanie: czy wiążą się z tym jakieś podejrzane działania operatora, czy nie muszę się niczym przejmować w tej kwestii?
Czy można wymazać na zdjęciu serię dowodu osobistego?

Tyle teraz piszą o wyłudzaniu tożsamości i kredytów, stąd moje pytania czy nie ma się czego obawiać?

________________________________
 #819921  autor: marcinek243
 28 sie 2015, 20:12
buba1234 pisze:czy wiążą się z tym jakieś podejrzane działania operatora, czy nie muszę się niczym przejmować w tej kwestii?
O ile przy zamawianiu odznaczysz wszelkie zgody marketingowe i zaznaczysz jedynie te niezbędne do zamówienia to nic takiego się nie dzieje. Przynajmniej nikt żadnych podejrzanych praktyk nie zgłaszał.
buba1234 pisze:Tyle teraz piszą o wyłudzaniu tożsamości i kredytów, stąd moje pytania czy nie ma się czego obawiać?
http://jdtech.pl/2015/06/aero2-odpowiad ... anych.html
 #829643  autor: jakubd
 18 paź 2015, 08:50
Aero2 to normalny operator komórkowy - ochrona danych tak, jak przy wszystkich innych operatorach, a dowód potrzebny jest do potwierdzenia twojego PESELa, bo wydawana jest tylko jednak karta SIM na jednego pełnoletniego obywatela.
Żadnych działań niezgodnych z zasadami ochrony danych ani interwencji GIODO nie zanotowano, według mnie dane są całkowicie bezpieczne.
Sam skan dowodu warto np. oznaczyć w miejscu nieistotnym grubym napisem "tylko dla Aero2, [data]", tak dla pewności, jakby skan zginął gdzieś po drodze, a dodatkowo wysyłać papiery tylko poleconym.
 #829646  autor: goral2099
 18 paź 2015, 10:36
Można też zamalować niepotrzebne dane - skoro chcą pesel to zamalować nr dowodu, zdjęcie, adres np. żeby nie było kompletnych i niepotrzebnych danych.
 #829656  autor: Remington
 18 paź 2015, 11:13
jakubd pisze:Żadnych działań niezgodnych z zasadami ochrony danych ani interwencji GIODO nie zanotowano, według mnie dane są całkowicie bezpieczne.
Ależ zanotowano! Operator doskonale wie, czy karta SIM należy do osoby, która wyraziła zgodę na marketing czy nie, a mimo to wszystkim wyświetla na stronie z captcha reklamy płatnych pakietów. To nie jest strona, na którą wchodzi się anonimowo i z własnej woli - tutaj każdy jest zidentyfikowany po SIM, a strona jest obligatoryjna dla wszystkich co nie wykupili pakietów, więc operator powinien weryfikować zgodę na marketing. I wiem co mówię, mam na swoim koncie kilka wygranych postępowań przed GIODO. Brak interwencji GIODO oznacza tylko, że nikomu nie chciało się wnieść 10 zł opłaty od skargi...
 #830950  autor: jakubd
 24 paź 2015, 10:00
Oficjalnie Aero2 BDI w technologii UMTS 900 MHz działa do 21 grudnia 2016. Ale to tylko aktualna interpretacja. Dlatego, że zgodnie z umową z UKE Aero2 od końca 2014 roku ma mieć już już zasięg dla 25% ludności Polski sieci LTE 2600 TDD, a w praktyce ma tylko 120 pozwoleń i prawdopodobnie żaden z tych BTSów nie działa.
I teraz: albo UKE im odbierze koncesję (i obowiązek świadczenia usług - sami spisali już częstotliwości "na straty" - http://jdtech.pl/2015/02/aero2-spisalo- ... 0-mhz.html ) albo się dogadają i będzie kolejne przedłużenie działania BDI (tak jak już raz było: http://jdtech.pl/2012/11/aero2-darmowy- ... -2016.html ).
UKE od stycznia 2015 nie zrobiło nic i p. Gaj raczej już nic nie zrobi.
  • Strona 65 z 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70