DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #821035  autor: ManiacGSM
 03 wrz 2015, 10:16
Witam od lat kilku jestem ''szczęsliwym'' użytkownikiem sieci Orange. Niestety ostatnio omyłkowo -w pośpiechu wysłałem pieniądze za fakturę za abonament na stary numer konta który również należał do firmy Orange na konto na które był opłacany wcześniej jeden z numerów z ofertą mix.
Moje pytanie brzmi czy da się odzyskać te pieniądze?

-tylko proszę się nie wymądrzać z tekstami ''następnym razem uruchom polecenie zapłaty''
Prosiłbym o odpowiedzi które wniosły by jakieś światełko nadziei do tego mojego małego kłopotu.

Zapewne zastanawiacie się jak to się stało-no więc w swoim banku wpisałem w wyszukiwarce historii słowo Orange wyskoczyła mi historia wpłat. Nie popatrzałem się uważnie na numer konta tylko za każdym razem wpisuję aktualny numer faktury i kwotę do zapłaty i kilka kliknięć i tyle kłopotów. :oops:

Dodam ,że pisałem na koncie abonenckim ze swojego konta Orange, aby to wyjaśnić i po ponad półtorej miesiąca ktoś się w końcu odezwał z wyjaśnieniem i dzięki temu właśnie również dowiedziałem się dlaczego miałem ujemne saldo na tym numerze. W formacie pdf sklecili pisemko ,że po wnikliwej ekspertyzie i takie tam ...pieniądze za fakturę numer ...taki i taki zostały błędnie przekazane na numer rachunku (tutaj nr konta) Po numerze konta sprawdziłem u mnie w historii przelewów ,że tenże numer konta był w moim mixie. Ok, fajnie ,że Orange się odezwało któś tam w końcu się napocił -ale co dalej pisałem kolejnego maila i cisza jak kamień w wodę. Dzwoniłem również na infolinię, produkowałem się prawie 15 minut , najpierw melodyjki potem jeden ''doradca'' przełączał mnie do drugiego- kolejny do jakiegoś przełożonego i w końcu koleś powiedział że zapozna się ze sprawą (podałem swój numer telefonu , którego problem dotyczy, oraz numer abonenta) i na tym cisza. Jednym słowem po-od-dzwaniane. :evil:
I teraz moje pytanie czy robić dalej reklamacje w Orange czy w moim banku? (mBank) Oczywiście do nikogo pretensji nie mam bo ja zrobiłem omyłkowy przelew, ale nie jestem świętym mikołajem i chciałbym tą kasę odzyskać. Proszę ewentualnie wszystkich ekspertów sieci Orange o dalsze instrukcje i pomoc.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #821081  autor: forum_tg
 03 wrz 2015, 13:27
jak się nie dogadasz z orange żeby przeksięgowali wpłaty, to zapłać jeszcze raz fakturę, a potem wyślij oficjalne pismo że wpłata taka i taka (dołóż potwierdzenie przelewu) była błędna i mają ci ją zwrócić na twoje konto.
Takie jest polskie prawo, nie mogą przywłaszczyć sobie czyiś pieniędzy wynikających z błędnego przelewu
 #821088  autor: ManiacGSM
 03 wrz 2015, 14:01
Ok. Dzięki za pomoc. Te wideo trochę mnie oświeciło. Co do mojego banku to pani na infolinii powiedziała ,aby niezwłocznie i aż do bólu kontaktować się ze swoim operatorem - w tym przypadku sieć Orange.

Dlatego też, teraz mnie podkusiło ,aby skorzystać z chat'u w Orange. Po zalogowaniu na numerze którego problem dotyczy. Gadałem tam z jakąś kobietą. Po podaniu kodu abonenta tejże poprzedniej usługi (mam na myśli ofertę mix) sprawdziła w systemie i twierdzi ,że da się to odkręcić. :D Pieniądze zostaną zwrócone na konto -te same z którego przyszły. Cała ''logistyczna'' operacja ,czyli papierkowa robota ma im zająć od 2 do 4 tygodni. Więc od dziś zaczynam odliczać i oczywiście poinformuję Was jak kasa dojdzie na moje konto. Nie prześpię tego wątku i obiecuję ,że odpiszę kiedy będzie zwrot kwoty na konto. (mam powiadomienia sms w banku).

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #821090  autor: Remington
 03 wrz 2015, 14:07
No więc wymądrzę się i poradzę byś włączył sobie polecenie zapłaty. Akurat w mBanku można je aktywować przez net, a w przypadku błędnie pobranej kwoty kilkoma kliknięciami można taką kwotę odzyskać.

Czy masz jakiś dowód dzisiejszych ustaleń z konsultantką? Dla pewności możesz wysłać pismo do BOK-u Orange wskazując nr konta z jakiego płaciłeś i nr konta do zwrotu.
 #821131  autor: ManiacGSM
 03 wrz 2015, 19:25
Miałem w mBanku jedno polecenie. Dla plus GSM i wk(*_*)ło mnie to że nie mam faktur. Jednak wolę dostawać papier do ręki i mieć czarno na białym ile wydzwoniłem. Poza tym mBank pobierało mi za to 2 zł czy na początku 1 zl ....?? Na dodatek szukałem w całym banku gdzie to wyłączyć i nie mogłem znaleźć. Więc qrva trzeba było dzwonić na jakieś melodyjki i infolinię. Jakaś pani na infolinii też mi wmawiała ,że można to samemu wyłączyć-d@@a jaś !!!. Być może od niedawna tak jest bo bujałem się z tym tematem już kilka miesięcy. I co miesiąca tak sobie mówiłem-a dooobra tam złotówka czy dwa złote w tę czy tamtą. Aż w końcu powiedziałem dość tego , nie będą te darmozjady na mnie żerować. W każdym bądź razie do d***** z taką elektroniczną innowacyjnością. Żebym jeszcze złodziejom płacił za coś co sam mogę zrobić. Tu złotówka- tam dwa. Gdzie indziej zaś 5zł i jak człowiek to zliczy to co roku okazuje się że wszystkie te banki dymają nas na niezłe kwoty za te konta niby 0 złotych.

Aaa pytałeś czy mam dowody. Nagrałem wideo z czatu telefonem. Hehe, nie ufam nawet sobie, a co dopiero konsultantom z orange :mrgreen:
I o 14;40 dostałem sms-a od Orange o treści:

Uprzejmie informujemy że zwrot nadpłaty zostanie zrealizowany zgodnie z dyspozycją na konto bankowe z którego była dokonana płatność. Pozdrawiamy Orange.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #821138  autor: Remington
 03 wrz 2015, 19:54
Ale... polecenie zapłaty wcale nie wyklucza faktur papierowych. To tylko forma płatności, powstała jakieś 15 lat temu, na długo przed fakturami elektronicznymi. Na pewno w 2001 już tak płaciłem rachunki. Jak ją sobie aktywujesz, to nadal faktury będziesz dostawać tylko bez tego różowego formularza do płatności. W mBanku można włączyć i wyłączyć via net nawet w starym systemie się dało (w nowym jest coś takiego jak przelewy cykliczne to tam siedzi). Opłat już chyba za polecenie zaplaty nie pobierają.

Polecenie zapłaty ma dwie zalety - nie trzeba pamiętać o zrobieniu przelewu oraz ma się prawie 2 mies na wycofanie dowolnej płatności jaką pobrali z konta.
 #821146  autor: ManiacGSM
 03 wrz 2015, 20:24
Obrazek

za darmooo??? -tylko nie myśl ,że to hejt w kierunku Twojej osoby. Po prostu zmusiłeś mojego lenia abym wyszukał to w historii mojego konta bankowego.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #821822  autor: ManiacGSM
 07 wrz 2015, 08:36
Pragnę wszystkich poinformować.Dziś o 6:29 dostałem sms-a z mojego banku. Przyszedł zwrot środków z Orange. Szybko się z tym uwinęli.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.