DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #820006  autor: RomanK
 29 sie 2015, 10:15
Witam.
Jestem tu nowy i założyłem te konto głównie w związku z tym, że mam problem ze swoim telefonem.
Otóż 3 dni temu nabyłem nowy telefon LG Leon.
I już mam z nim problemy. Kiedy pierwszy dzień z niego korzystałem wszystko było dobrze, transmisja danych działała. Lecz kiedy odłożyłem go na noc coś się stało. Tzn. rano nie mogłem włączyć transmisji danych. Kiedy nacisnąłem dwie strzałki pojawił się komunikat, że transmisja danych jest włączona, ale wcale nie była. Tzn. nie pojawiła się ikonka "3G" ze strzałkami i nie mogłem załadować żadnej strony. Kiedy włączyłem i włączyłem telefon transmisja zaczęła działać. Ale po nocy znów to samo.
Ktoś wie co to może byc?
Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry za nie dziękuję.
 #820014  autor: Niezgodna7
 29 sie 2015, 10:36
Witaj.
to za dnia możesz kilkakrotnie wł. i wył. tym guzikiem ,,neta" - i nic się nie blokuje, a po nocy naciskasz raz włącz - i się psuje?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #820019  autor: bazooka
 29 sie 2015, 10:46
A czy czasami nie masz Playa i wyłączonego połączenia w roamingu :?:
Zostawiasz na noc - rano Play przerzuca Cię w roaming i nie możesz załączyć.
Po restarcie odzyskujesz macierzystą sieć i wtedy działa...
Sprawdź w ustawieniach sieci komórkowej i zaznacz by można było łączyć się siecią w roamingu.
 #820023  autor: RomanK
 29 sie 2015, 10:55
Calm7 tak za dnia mogę kilkakrotnie włączać i wyłączać transmisję. A po nocy juz nie.
Sebusy nie karte mam z orange, a telefon wzięty z Media Expert.
 #820029  autor: Niezgodna7
 29 sie 2015, 11:23
Dziwne...
hm...
musisz sprwadzić , czy nie masz włączonej aplikacji , która w godzinach nocnych załącza lub wyłącza profil kontroli danych.
Ja mam też Orange, tyle, że na noc tryb samolotowy włączam w tym androidzie

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #820039  autor: bazooka
 29 sie 2015, 12:26
@Calm - to nie to... On nie może włączyć po nocy, czyli rozumiem, że na noc wyłącza.
Domyślam się też, że nie grzebał przy ograniczeniach transmisji w Androidzie, a wcześniejszy telefon nie miał z tym problemów.
Faktycznie dziwne...
...ale pierwsze co zrobi ewentualny serwis przy reklamacji to Master Reset (przywrócenie ustawień fabrycznych) i to bym zrobił, niezależnie czy jest to logiczne czy nie.
To działanie to podstawa - czasami potrafi rozwiązać najdziwniejszy problem :)
 #820076  autor: RomanK
 29 sie 2015, 15:40
@sebusy formata juz robilem, ale to nic nie dalo. Jedyne co mam ustawione to, że od 00:00 do 06:00 jasnosc ekranu wynosi 0%.
Poza tym nic nie kombinowalem.
 #820088  autor: Niezgodna7
 29 sie 2015, 17:09
Karol.
Sprawdz co masz uruchomione z applikacji - to nowy fon, może jest wgrany program przez producenta? Ubij wszystko lub wyłącz po za (w stylu) :
settings, launcher,
android core.
ps.
jak to nic nie da , to zmień ...godzinę w fonie - może coś za dnia zauważysz... może nadal tylko w nocy będzie się kaszanić?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis