DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #818068  autor: MrCalth
 19 sie 2015, 14:53
Witam. Wczoraj, po przebudzeniu się zauważyłem, iż mój telefon jest wyłączony. Ponieważ dzień wcześniej pozostało mi dosyć mało baterii (chociaż raczej tryb oszczędny jeszcze się nie włączył), nie przejąłem się tym zbytnio i podłączyłem telefon do ładowania. Gdy wieczorem chciałem sprawdzić, czy nie mam żadnych wiadomości okazało się, że w telefonie jest włączony tryb samolotowy, a w opcjach, w "sieć komórkowa" pisze "Brak karty sim". Kiedyś tak już miałem, lecz pomogło uruchomienie ponownie telefonu. Tym razem niestety to nie pomaga. Nie dziwiłoby mnie to, gdyby nie to, ze telefon ani mi nie upadł, ani wcześniej nie majstrowałem nic przy karcie sim i wejściu. Innymi słowy telefon sam z siebie nagle przestał czytać kartę sim. Ktoś miał podobny problem?
 #818086  autor: Golarz Filip
 19 sie 2015, 16:08
Rozumiem, że próbowałeś wkładać dla próby inną kartę SIM? Bo jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz, czyli telefon przez przypadek przez osobę trzecią nie został zrzucony lub tym podobne, to pozostaje jeszcze jedynie jakieś zwarcie lub spadek/wzrost napięcia w gniazdku, do którego był podłączony telefon lub też sama ładowarka jest uszkodzona.
Poza tym trudno tak na odległość stwierdzić przyczynę, bez fizycznego posiadania słuchawki ;-)
 #818149  autor: MrCalth
 19 sie 2015, 22:50
Próbowałem wkładać inną kartę SIM i niestety nie działała. Gdzieś czytałem, że ten model HTC ma problemy z oprogramowaniem i podobne rzeczy się zdarzają, ale szczerze to nie wiem... Zanim oddam go do naprawy wolałbym być pewien, ze konieczne jest wymiana gniazda, ale z drugiej strony póki co nie mam zamiennego telefonu więc zbytnio zwlekać nie mogę...
 #818191  autor: Niezgodna7
 20 sie 2015, 10:48
wyjmij sim, włącz fon, załącz tryb samolotowy.
Wyłącz fon, wsadź kartę sim, włącz fon w trybie samolotowym.
wyłącz tryb samol. Co z kartą? brak?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818197  autor: MrCalth
 20 sie 2015, 11:16
Nie ważne czy w telefonie jest karta sim czy jej nie ma, wygląda to tak samo: przy włączeniu telefonu nie ma żadnego powiadomienia o braku karty sim, automatycznie włącza się tryb samolotowy i nie można go wyłączyć w żaden sposób. Jedyna informacja o braku karty sim to w opcjach, w "sieć komórkowa" pisze "Brak karty sim".

edit.
Przypomniało mi się, że gdy próbowałem restartować telefon, wyświetliła mi się biała błyskawica i koło zębate...