DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #814156  autor: miskul
 26 lip 2015, 18:47
Witam, dziś rano telefon (Lumia 640) spadł mi do wody, szybko go wyciągnąłem, od razu wyjąłem baterię, wysuszyłem telefon suszarką, poleżał 30 minut i jako, że jestem idiotą postanowiłem włożyć baterię i sprawdzić czy telefon działa. Od razu po włożeniu baterii telefon zabrzęczał i zaczął się uruchamiać, wszystko było okej do momentu kiedy po 5 sekundach nie zaczął uruchamiać się ponownie i tak co chwilę. Póki co od kilku godzin leży w ryżu, aby się całkowicie wysuszył. Na moje oko doszło do jakiegoś zwarcia i żaden ryż już nie pomoże. Poczekam jeszcze do jutra, ale póki co mam pytania. Czy mogę oddać ten telefon na gwarancję (pewnie nie, ale się upewniam), Czy można ten telefon naprawić przez wymianę płyty głównej w serwisie? Jakie byłyby to koszty? Jak to możliwe, że telefon zaczął się załączać po włożeniu baterii bez załączania przycisku zasilania?
 #814160  autor: nemo2009
 26 lip 2015, 19:06
miskul pisze:ak to możliwe, że telefon zaczął się załączać po włożeniu baterii bez załączania przycisku zasilania?
Możliwe,występuje nadal zwarcie.
Jeśli oddasz telefon do naprawy,w ramach gwarancji to ją stracisz.
Popełniłeś błąd,za szybko podłączyłeś baterię.Trzeba było oddać telefon do serwisu(odpłatnie),może by coś poradzili.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #814169  autor: maniek89
 26 lip 2015, 19:43
Drugi błąd, jaki popełniłeś, to było suszenie telefonu suszarką. Trzeba było po zalaniu dać go od razu do ryżu i tak na jakieś 3 dni. Dopiero wtedy można było spróbować go uruchomić.
 #814265  autor: miskul
 27 lip 2015, 14:36
Witam ponownie, telefon leżał cały dzień i całą noc w ryżu, po czym postanowiłem go załączyć, tym razem po włożeniu baterii nic się nie zaczęło uruchamiać. Nacisnąłem przycisk zasilania i telefon zaczął się normalnie uruchamiać. Udało się. Telefon działał, ale nie działał dotyk w górnej części ekranu i była widoczna mała plamka na środku ekranu. poleżał jeszcze trochę w ryżu i ponownie go chciałem włączyć, ale tym razem jak włożyłem baterię telefon zaczął się uruchamiać co 5 sekund, ten sam problem co wcześniej. Mam prośbę, mógłby ktoś mi pomóc co mam dalej robić? Pytałem o kilka rzeczy, ale jak na razie otrzymałem jedynie odpowiedzi o tym jakie błędy popełniłem. Jakie to ma teraz znaczenie? Telefon nie działa, a ja pytam się jak go naprawić.
 #814274  autor: miskul
 27 lip 2015, 15:31
@nemo2009
To znaczy, że jeśli oddam telefon do naprawy na gwarancję to naprawią mi go i stracę gwarancję? Naprawią za darmo? Czy źle coś zrozumiałem?
 #814284  autor: kamil1221
 27 lip 2015, 15:53
Nic nie zrobią. Straciłeś już prawo do gwarancji producenta. Gdy go oddasz w serwisie to albo zwrócą tylko urządzenia lub dodatkowo wystawią kosztorys ewentualnej naprawy.
Telefon w 95% nadaje się już na śmietnik. Nic sam jako zwykły "Kowalski" nie zrobisz. Możesz spróbować oddać telefon do jakiegoś lokalnego serwisu typu "Komis" z pytaniem czy podejmą się ewentualnej naprawy urządzenia.
 #814332  autor: miskul
 27 lip 2015, 19:58
@kamil1221
Mój chyba jest w tych 5%. Najpierw był problem z załączaniem, ale później się normalnie załączył. Teraz problem znowu jest. Nie wydaje mi się, żeby telefon był całkiem stracony. Spróbuję zanieść go do serwisu i zapytać o koszty naprawy. Poczekam jeszcze na wszelki wypadek 2-3 dni, może trzeba dać mu trochę czasu ... i trochę ryżu.
 #814480  autor: wook
 28 lip 2015, 16:49
Jest jeszcze czyszczenie np. izopropanolem w wanience ultradźwiękowej, może pomoże.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #814493  autor: Niezgodna7
 28 lip 2015, 19:12
i tak jesteś farciarz
:- D
rozebrać aż do gołej ....
wtedy można czyścić, oglądać, naprawiać.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #814497  autor: M a r c i n
 28 lip 2015, 19:21
Jeżeli w środku są naklejki od zalania to z gwarancją możesz się pożegnać

Obrazek
 #814687  autor: miskul
 29 lip 2015, 15:41
Mam nowe informacje o moim telefonie. Dużo czytałem i odkryłem, że w przycisku zasilania może następować zwarcie. Dowiedziałem się, że można ten przycisk wymienić. Teraz kolejny zestaw pytań: Czy jeśli zamówię ten przycisk na allegro, dam radę bez fachowych narzędzi wymienić go (posiadam śrubokręt gwiazdkowy więc telefon jestem w stanie rozkręcić)? Jeśli nie to rozumiem, że powinienem się udać do pierwszego lepszego serwisu telefonów? Udać się tam razem z zakupionym przyciskiem czy powinni mieć takie części na stanie?
 #815074  autor: miskul
 31 lip 2015, 17:22
Witam ponownie, nowy przycisk jest już zakupiony. Udało mi się załączyć telefon i jest problem. Nie ma teraz zwarcia w przycisku zasilania, ale jest zwarcie w przycisku ściszania. Naciska się 8 razy na sekundę. Czy to możliwe, żeby zwarcie przeszło z jednego przycisku na drugi? Wcześniej jak udało mi się załączyć telefon, nie było zwarcia na przycisku ściszania.
 #815110  autor: Xy
 31 lip 2015, 20:03
Zalana płyta główna i prawdopodobnie gdzieś już pojawiła się korozja / zwarcia. Nie chcę straszyć ale raczej z tej Lumii to nic już dobrego nie będzie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #815238  autor: miskul
 01 sie 2015, 15:25
Niby dlaczego? Szukałem w internecie podobnych problemów i wiele osób ma dokładnie taki sam. Że jest zwarcie w przycisku zasilania, a następnie po wymianie wszystko chodzi już normalnie. Myślę, że w moim przypadku wymiana przycisku również pomoże. Jednak, żeby go wymienić trzeba bawić się z lutownicą, a więc będę musiał zanieść go do serwisu. Po wymianie napiszę czy wszystko działa.