DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #739580  autor: aspek
 11 sie 2014, 20:29
Hej,

potrzebuję do samochodu ładowarki do telefonów BBQ10 oraz do Nokii E52.

Czy ma znaczenie jaką ładowarkę kupię? Czy do tych dwóch telefonów może być taka sama ładowarka?
Czy na przykład musi to być ładowarka dostosowana do baterii tych telefonów?

Dzięki z góry za odpowiedzi!

 #739585  autor: mikkel
 11 sie 2014, 20:42
Usb ma swój standard (5V) i to telefony muszą się do tego dostosować. Kupujesz ładowarkę na micro usb i każdy telefon posiadający to złącze można podłączyć i chyba każdy będzie się ładował. Ja mam też starą nokię z ładowarką na "cienki bolec" oraz micro usb i na tym usb też się ładuje.

Warto zwrócić uwagę też na wydajność prądową. Ja kupiłem miesiąc temu ładowarkę za 14zł na allegro i nawigacja naviekspert śmigała długie godziny w trasach. Włączony miałem gps oraz połączenie z netem.

 #739592  autor: Niezgodna7
 11 sie 2014, 20:48
Momentium, momentium... Do auta W SZCZEGÓLNOŚCI kupujemy oryginalne ładowarki, znanych firm.
Chcesz w tym aucie na full ładować fony, czy tylko chwila, moment, 15 minut?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #739601  autor: aspek
 11 sie 2014, 21:08
mikkel pisze:Usb ma swój standard (5V) i to telefony muszą się do tego dostosować. Kupujesz ładowarkę na micro usb (...)
Dzięki za odpowiedź!
Calm7 pisze:Chcesz w tym aucie na full ładować fony, czy tylko chwila, moment, 15 minut?
Nie na full, to tylko tak na wszelki wypadek, jakby się telefon rozładował. Wiadomo każdemu i w nieoczekiwanym momencie może się przydarzyć :)

A pytam dlatego, żeby na przykład nie zepsuć baterii, no i ogólnie warto wiedzieć i potem można się tą wiedzą podzielić :)

 #739615  autor: Niezgodna7
 11 sie 2014, 21:25
Najlepiej tak wcale nie ładować, ale fakt, jak mus, to mus.
Kup znanej firmy, wydajność 1A.
PS. Albo kup... mobilną ładowarkę, czyli power bank. 45000~5000mAh dla Ciebie wystarczy, ceny 75~110zł

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #749262  autor: Samar
 16 wrz 2014, 11:10
A moze masz inne sposoby na ładowanie telefonu bo tak to najlepiej w cale nie ładować.

 #749275  autor: Kamil1000
 16 wrz 2014, 11:37
Istotne w ładowarce jest jej natężenie wyjściowe. Od tego zależy szybkość ładowania baterii telefonu. Ja mogę polecić bardzo mocną ładowarkę samochodową Samsunga - ECA-U21. Bardzo szybko ładuje telefon prądem o natężeniu 2 A. Oprócz zwykłego 12 V, jest ona też kompatybilna z napięciem 24 V w instalacji samochodowej.

 #751620  autor: Jorek
 25 wrz 2014, 20:10
Ja mam zwykłą taką i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem nigdy żadnych problemów a często korzystam z ładowarki w samochodzie.
 #894067  autor: PABLOTECH
 02 lis 2016, 13:59
Witam. Samsung A5/2015 podłączam do zwykłej ładowarki ( 2 x USB ) montowanej w gnieździe zapalniczki. Na telefonie odpalonych dużo aplikacji z mapami google i yanosikiem włącznie. Powyższa ładowarka bez problemu ogarniała telefon przy dużym obciążeniu. To wszystko miało miejsce przy androidzie w wersji 5.0.2. Po dokonaniu upgreade do wersji 6.0.1 zauważyłem, że o ile bateria ( po odłączeniu od ładowarki sieciowej ) trzyma dłużej ... to niestety powyższa ładowarka ( samochodowa USB ) nie ogarnia nawet obciążenia w postaci yanosika a poziom baterii wolno ale jednak spada. Czy android w najnowszej wersji wymaga napięcia większego niż 2A ??
 #894188  autor: Fiona99
 03 lis 2016, 12:32
Właśnie szukam dobrej ładowarki i zastanawiam się czy warto przepłacać, czy jednak jest to inwestycja i warto wydać więcej pieniędzy.
 #895126  autor: Miminka
 11 lis 2016, 15:29
Ja kupowałam swoją ładowarkę na electro.pl i ładuje każdy model telefonu. Radzę kupować takie rzeczy w znanych sklepach bo raz kupiłam na bazarku i rozwaliłam sobie gniazdo ;/
 #895512  autor: Sirmark
 15 lis 2016, 02:45
Należy kupować dobre i sprawdzone ładowarki uznanych marek. Nie kupować badziewia. po pierwsze długo będą działać, a po drugie nie uszkodzą sprzętu.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #920226  autor: Janusz3444
 11 kwie 2017, 12:34
Dokładnie, nie kupujcie taniego chińskiego badziewia niewiadomego pochodzenia, za podobne ceny można dostać średniej albo i dobrej klasy ładowarki znanych marek. Ja kupiłem ostatnio tą wymoderowano-Remington 0 i nie zawodzi, mam ją od niespełna miesiąca. Bardzo szybko ładuje urządzenia mobilne.
 #955677  autor: patryk89
 12 paź 2017, 12:01
Ja raz miałem chińską ładowarkę to szczerze mówiąć posłużyła mi dokładnie na dwa ładowania. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i mieć coś lepszego