DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #811465  autor: motov3
 12 lip 2015, 21:32
Witam,

Od krotkiego czasu, jak nastaly ostatnie upaly - bateria w mojej Lumii 820 zaczela swirowac. Tzn bardzo szybko ulegala wyczerpaniu. Potrafila miec na wieczor 100% a nad ranem telefon byl calkowicie rozladowany i wylaczony. Stwierdzilem OK - bateria sie zuzyla (rok prod. 2013).
Zakupilem zatem nowa oryginalna baterie Nokii (rok prod. 2015).
Niestety bateria wytrzymuje srednio jeden dzien - codzienne ladowanie konieczne. Wczesniej - Lumia wytrzymywala przy moim argorytmie uzytkowania przez 2 dni lub niecale 2 dni.

Zauwazylem tez ze podczas korzystania z nawigacji, bateria znika w zastraszajacym tempie. Wytrzyma ledwie 3-3.5h i to wszystko.

Dla wyjasnienia - jestem swiadomym uzytkownikiem, nic nie dziala w tle. Wszystko recznie wyrzucam. Smart jest czyszczony (pliki tymczasowe), nie jest przeladowany appsami.

Ma ktos pomysl co sie moglo stac ? Rozumiem ze bateria nigdy nie byla mocnym ogniwem L820, ale jednak dzialala pod tym wzgledem wczesniej znacznie lepiej.

:-)

Obrazek
 #811491  autor: Niezgodna7
 13 lip 2015, 01:40
porównaj obie baterie, czy wszystkie numery, szczegóły wskazują na oryginalną?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811493  autor: nemo2009
 13 lip 2015, 02:09
Masz zainstalowany Denim ?
U mnie Denim bardzo drenuje baterię.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #811605  autor: motov3
 13 lip 2015, 16:19
Panowie - tak bateria jest w pelni oryginalna. Porownywalem z moja stara. Wszystkie oznaczenia sie zgadzaja, poza rokiem produkcji co wiadome :)
Zainstalowany DENIM.

Niemniej wczesniej bateria lepiej to wszystko znosila.

Ps. Dzisiaj w nocy ta sama sytuacja. Bateria naladowana. Po 1.5h bezczynnosci miala 80%. Nad ranem smart juz lezal wylaczony, bateria wyczerpana.

Obrazek
 #811648  autor: Niezgodna7
 13 lip 2015, 19:27
Włącz tryb samolotowy - czy też tak na nicnierobieniu uciekają % ?
ps.
Tylko na wyłączonym fonie bateria się nie zużywa?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811673  autor: motov3
 13 lip 2015, 21:07
Calm tryb samolotowy sprawdze.

Zauwazylem natomiast dziwna przypadlosc. Jak ostatnio byly te upaly, to ladowany smartfon byl dosc goracy (mimo ze na upale nie lezal). Dodatkowo zauwazylem jakis problem z gniazdkiem w scianie ktore raz dziala a raz nie - nie wiem czy ma to cokolwiek wspolnego z moim problemem - ale wspominam.

Edit. Chyba jednak trafilem na podrobke. Mam ten sam napis Proto2 na baterii.
http://aknowakowski.blogspot.com/2015/0 ... ka-vs.html

:-)

Obrazek
 #811686  autor: Niezgodna7
 13 lip 2015, 22:19
motov.
Dzięki za fotki.
Niestety - do twoich problemów dołączył nowy; podrobiona bateria.
Teraz to nic nie wiadomo - czy bateria tak chaławata, czy fon tak ciągnie baterię....
Aaaaa!!!
i bierz się do roboty, gniazdko trzeba naprawić /wymienić.
 #811695  autor: motov3
 13 lip 2015, 22:52
Poki co przelozylem stara baterie. Ta dobe wytrzyma :) Ehh szkoda ze ten model nie jest u nas dostepny - Philips Xenium W6618 :)
Dzieki Calm za info :D

Obrazek
 #811699  autor: Niezgodna7
 13 lip 2015, 23:28
hmm...
czyli stara lepiej trzyma - zauważalnie?
no to d@#& z tej podrabianej.... myślałem, że choć na początku takowe dają radę.
Niestety, trzeba szukać nowej, czy to oryginalnej, albo... zamiennika.
Może będzie lepszy od podróbki, a już na pewno tańszy
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811706  autor: motov3
 14 lip 2015, 01:21
Ehh niestety jest raczej kiepsko. Smart na starej baterii (rok prod 2012 a nie 2013 jak pisalem wczesniej, ale Grudzien) - ladowany dzis rano (ok 11) do 100% wlasnie w tej chwili wskazal rozpaczliwe 10% i koniecznosc ladowania. Nie byloby w tym nic dziwnego, ale jego praca dzis to raptem moze z 10 sms-ow, 1 odebrana rozmowa krotka moze 2 minuty, moze 5 min na necie, i synchronizacja poczty w trybie push po otrzymaniu.

Innymi slowy - stara bateria jest juz na calkowitym wykonczeniu, a nowa-podroba trzyma na slowo honoru niewiele lepiej jak stara.

Irytujace mega. Musze znalezc nowa baterie ORIG. bo przeciez idzie oszalec tak czesto ladujac :)
No chyba ze sie wq...e mocno, to zamowie za granica Xenium :D

Obrazek
 #811714  autor: nemo2009
 14 lip 2015, 08:23
Maxximus extra power capacity Q10,to zamiennik baterii do L 820.
Jedna uwaga,co do ładowarki,koniecznie używaj ładowarki oryginalnej.
Tandetne ładowarki ładują powoli i nie do końca.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #811731  autor: Niezgodna7
 14 lip 2015, 10:42
nemo.
Ładują nie do końca - mam rozumieć w sposób widoczny..? np. do 85% ?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811736  autor: motov3
 14 lip 2015, 10:50
Panowie HIT HITÓW :mrgreen:

Po sporym mailu do sprzedawcy, stara sie wciskac ze bylo napisane ze jest DEDYKOWANA.
Musialem szybko wyjasnic ze jesli produkt jest sygnowany nazwa firmy i nosi wszelkie znamiona oznaczen producenta - a nim nie jest, znaczy ze to produkt podrobiony. A wprowadzanie podrobek do obrotu gospodarczego przez profesjonaliste to bardzo sliska sprawa, znacznie bardziej sliska anizeli sprzedaz oryginalnego bubla. :-)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 12:00 przez motov3, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #811757  autor: Niezgodna7
 14 lip 2015, 11:57
aha, czyli dedykowana = podrobiona.
...to teraz wszystko się zgadza, łącznie z ceną
:- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811759  autor: motov3
 14 lip 2015, 12:00
Sprzedajacy poszedl na ustepstwa. Moge produkt odeslac, i dostane zwrot srodkow. Tu nie chodzi o cash, tylko o to ze stacjonarnie baterie do starszej Lumii 820 sa dosc rzadkie niestety. A ja mam sporo rzeczy zintegrowanych typu kalendarz, itd. :mrgreen:

Wyedytuje link z Allegro - bo sprawa w trakcie zalatwiania.

Obrazek
 #811762  autor: Niezgodna7
 14 lip 2015, 12:06
no i dobrze. Jak nie ma oryginałów - to trzeba poszukać innego producenta, który oferuje dobry zamiennik.
Też koteria, ale trzeba od czegoś zacząć
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #811789  autor: KA
 14 lip 2015, 15:09
Dokładnie takie same objawy miała Lumia 535 mojej żony, też myślałem, że bateria. Była na gwarancji, więc poszła do serwisu Nokii w Wa-wie. Wyrok: do wymiany płyta główna, bateria OK. Nie wiem co i jak po naprawie, bo sprzedałem. Ogólnie 535 to niezbyt udany model, żona dostała 735 i jest zachwycona (nie dziwię się).

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #811806  autor: motov3
 14 lip 2015, 16:02
KA, nawet mnie nie strasz ze mi plyta poszla :D To za duze nerwy w moim wieku hehe :D Spowrotem wlozylem nowa baterie - podrobke, wskazuje po naladowaniu do 100% - czas 1 dzien 1 godzina a pracuje od 1godz 49min.
Ale najdziwniejsze jest to, ze wieczorem potrafi miec 80% a nad ranem 0% - i byc wylaczonym calkowicie. Zobaczymy jak dzis przetrwa noc.(ale z drugiej strony bardzo malo jest uzywana).

Obrazek
 #812243  autor: Xy
 15 lip 2015, 23:37
Ten Typ Tak Ma.
Moja Lumia 820 używana teraz rzadko robi jaja jak Twoja. Wieczorem odpinam od ładowarki, a rano na ikonce baterii widzę tarczę i info, że bateria ma jakieś 6% energii. Innym razem pozwala na ponad godzinę grania w Asphalta na pełnym podświetleniu i energia ucieka baaaardzo wolno.
I tak jak Ty: nic nie działa w tle, aplikacji mało, 3G, Wi-Fi, i inne BT powyłączane, dźwięki całkiem wyciszone... I tak co jakiś czas. Pewnie taki urok tej Nokii.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #812273  autor: motov3
 16 lip 2015, 08:32
Hej XY. To nie wina Lumii tylko podrobionej baterii. Na starej baterii Orig wytrzymywala mi srednio do 2 dni. Takze zauwazalnie dluzej trzymala. Po prostu kupilem podrobke sadzac ze to oryginal i tyle. Bede sie musial zaopatrzyc w nowa baterie. :)

Obrazek