DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #806339  autor: krzysiek545
 14 cze 2015, 10:24
Witam, tak jak w temacie, wczoraj zakupiłem LG G2 Mini. To mój pierwszy smartphone, nie znam się kompletnie na nowinkach.
Zainstalowałem takie aplikacje jak:
Facebook, Messenger, Snapchat, Quizowanie, GBA (Emulator), Latark.
Jakie aplikacje zainstalować żeby telefon był w dobrej kondycji ? Jakiś antywirus ?
 #806352  autor: fortel
 14 cze 2015, 11:24
Musisz o jednym pamiętać, że im więcej ,,załadujesz '' tym wolniej będzie działał. Jeśli naprawdę jest tyle rzeczy Ci potrzebnych i niezbędnych, a widzę, że chcesz jeszcze więcej - to marnie to widzę. Wszystko to co widzę w Twoim poście ,,żre '' baterię aż miło. Kondycji się po nim nie spodziewaj ale raczej jej braku z każdą prądożerną aplikacją. Zresztą, co tu dużo gadać - sam się przekonasz. Jeśli o mnie chodzi to poleciłbym Ci np. zmianę klawiatury na np. SwiftKey, przypominacz o ważnych sprawach do załatwienia Smooth Calendar,program do czyszczenia telefonu SD Maid, program do zakupów OI Lista Zakupów, aplikacja do przenoszenia aplikacji na kartę App 2 SDPro. i na koniec tzw. czarna lista kontaktów i sms-ów aFirewall, do ich blokowania. To takie moje maximum.
 #806355  autor: krzysiek545
 14 cze 2015, 11:38
Dzięki wielkie za radę, a czy jeśli np aplikacje po każdym użyciu będą wyłączane (za pomocą przycisku nie wiem jak go nazwać, tak jak by na pulpicie na dole nominalnie od prawej strony wyświetlane są uruchomione aplikacje, mogę je wyłączyć - coś jak menedzer zadań) bateria dalej będzie zużywana przez te aplikacje ?
 #806366  autor: darase
 14 cze 2015, 12:25
SwiftKey pobiera duuuużo Ram, nie polecam.
Klawisze Lg są b.dobre :)
Polecam lunchera hola :)
Olx,Allegro, 8ballpol-bilardzik :)
Możesz powyłączać wszelkie dodatki włącznie z przeglądarką Chrome.
Do przenoszenia aplikacji na SD musisz mieć root czyli strata gwarancji.
Do zdjęć dobra jest Hd camera ultra.
Fancy widget.
Hola screan lock.
Do czyszczenia śmieci warto od czasu do czasu zainstalować Clean master, po wykonaniu czyszczenia lepiej go odinstalować bo drenuje Ram i baterię.
Mam też K-9 do emaili.
Mxplayer do filmów.
Google pdf viewer.
Coś do kart sim, np. Play24,Nju, Orange,Virgin.
Bank Iko,Ing.
Live sports tv.
ProgramTv-Wirtualna Polska.
Miałem jeszcze RealRacing3 ale zajmował ok 2GB ipamięci mi zaczęło brakować.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #806369  autor: darase
 14 cze 2015, 12:49
Ustawienia systemowe, wybierasz aplikacje, przesuwasz w lewo do końca i masz te które można wyłączyć.
Nie wszystkie będą Ci potrzebne, dodatkowo z google play pościągaj sobie co tylko chcesz,potem odinstalujesz i wyczyścisz śmieci masterem.

eCoal i nie ma problemu :-)