DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #653619  autor: kn
 09 sie 2013, 12:41
Czy ktos moze korzystal z tego serwisu http://www.aliexpress.com ? Kupowalem juz na allegro i ebay, ale tutaj podchodze troche z wieksza rezerwa. Maja sporo fajnych rzeczy do komorek za duzo mniejsze pieniadze niz w pl i zastanawialem sie czy by nie kupic troche akcesoriow.

Jakie sa kruczki co do korzystania z samej platformy? Jakos nie znalazlem by kupujacy placili jakies oplaty, ale wolalbym nie byc czyms zaskoczony.

I czy chinski sprzedawcy sa wiarygodni, bo to zazwyczaj oni oferuja tam towary?

[ Dodano: 2013-08-20, 23:27 ]
Widze, ze chyba nikt nie korzystal. :(

Ja sprobowalem i na razie poczatki nie zachecaja. Przy platnosci karta Firefox wywalil mi ostrzezenie, ze strona jest tylko czesciowo zaszyfrowana i ze dane moga zostac odczytane. Upps. Wiec danych karty nie wpisalem.

Probowalem pisac do aliexpress (generalnie ciezko znalezc sposob jak do nich napisac, bo przekierowuja tylko do FAQ albo wirtualnego agenta), ale nie odpisali. Probowalem znalezc pomoc na ich forum na stronie i tez nikt nic nie doradzil.

Napisalem do sprzedawcy, odeslal tylko jakas szablonowa odpowiedz.

Generalnie mam wrazenie, ze serwis aliexpress nie bardzo stara sie o klientow.

Zastanawiam sie czy by nie zamowic jakiejs visy electron, zaplacic jednorazowo i pozniej zastrzec.

Ale generalnie serwis nie zacheca do zakupow.

 #662327  autor: marxxx
 17 wrz 2013, 10:09
Aliexpress to największa chińska platforma handlowa, ma bardzo dobre rozwiazania np pieniadze sprzedawca dostanie jak potwierdzisz że towar jest zgodny z zamówieniem.
przesyłki idą od 3 dni (kurier) do ponad miesiąca pocztą- często darmowe.
połowa sprzedawców z aledrogo się tam zaopatruje bo ceny o 50% niższe niż u nas.
Jest polskie forum kupujących na aliexpress
Płacić najlepiej kartą rozliczaną w dolarach, unikniesz podwójnego przewalutowania.
Wybieraj pocztę najlepiej SG lub HK
 #801544  autor: jarre
 13 maja 2015, 18:10
Ale minusy tej platformy to to, że możesz kupić tam podróbki, a dwa trzeba mieć paypal, a to wcale nie jest aż takie korzystne rozwiązanie. Ja bym poszukał polskich platorm sprzedażowych.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 13:17 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie reklamy
 #801608  autor: Chemicalifornia
 14 maja 2015, 05:34
Do jarre: A skad niby ta pewność?

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #801667  autor: M a r c i n
 14 maja 2015, 13:15
Przecież to reklama :P

Ja kupiłem już koło 60 rzeczy, teraz 4 w drodze, wszystko doszło, raz anulowałem zamówienie za 52$, raz za 17$ kasa wróciła po 2 dniach. Łatwiej odzyskać niż z allegro ;)

Obrazek
 #801670  autor: Golarz Filip
 14 maja 2015, 13:24
Z Ali jest tak, że trzeba być świadomym kilku rzeczy:

1. 90% oferowanych tam produktów jest kopią marki działającej już na rynku ( co oczywiście wcale nie oznacza, że rzecz będzie bezużyteczna )
2. jeśli kupimy coś taniej i myślimy, że unikniemy cła ( dotyczy produktów które ocleniu podlegają ) to lepiej odpuścić. Kupując jakąś elektronikę lepiej mieć przygotowane w pogotowiu również środki na zapłacenia cła.
3.Paradoksalnie szybciej natniemy się na oszusta na polskich portalach niż na Ali. Tam jeśli dobrze popatrzy się na tzw. feedback danego sprzedawcy, mamy prawie pewność, że towar dostaniemy.
4. Jakość idzie tutaj w parze z ceną.Im jest taniej, tym nie spodziewajmy się szału. Im jest drożej towar powinien spełnić Nasze oczekiwania ( znów powtórzę- im większy % feedbacku, tym będzie dobrze )
 #801672  autor: matteo
 14 maja 2015, 13:29
Ad ww.

1) Nie ma cła, jest VAT. Z Chin nie ma cła na elektronikę.

2) Na aliexpress sprzedają tylko i wyłącznie firmy, nie ma użytkowników indywidualnych. Takie jest założenie.
 #801674  autor: Golarz Filip
 14 maja 2015, 13:38
Tak, tak VAT, przepraszam za błąd, ale założenie posiadania w pogotowiu gotówki na jego opłacenie, pozostaje.
Co do podmiotów handlujących na Ali- większość to jednoosobowe działalności gospodarcze, które kupują hurtowo dane produkty prosto z "fabryk".
 #998800  autor: marcin19883
 13 cze 2018, 13:28
Ja jestem tam od kilku lat. Kupiłem drobnice za grosze dosłownie. Każda paczka doszła. Raz dostałem inny przedmiot niż mówiłem. Zwrócili mi kasę.
 #999315  autor: fernandes
 17 cze 2018, 11:12
Ja tam kupuję od kilku lat i nie mam problemów, raz tylko nie dostałem paczki ale dostałem zwrot w przeciągu 2 dni także bez spiny. Tylko szkoda było tego czekania na darmo, no ale zdarza się.
.