DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
 #797632  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:02
babeo pisze:Witku, o ile to nie jest tajemnica, jak kształtuje się ruch na forum, liczba odwiedzin, zalogowań?
Zauważam, że pojawiają się użytkownicy, krórzy się zarejestrują, zadadzą pytanie i się więcej nie pojawiają.
Straciliśmy (chyba) ten trzon twardych i pewnych bywalców.
Tu znajdziesz wszystkie statystyki: http://www.telepolis.pl/forum/stats.php
 #797635  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:07
sebusy pisze:@Witku, proszę Cię - jeśli nie chcesz czytać miedzy wierszami to tego nie rób, nie zmuszam...
...to nie ma nic akurat do rzeczy do tego co zostało napisane w tym wątku.
Widocznie czegoś nie widzę, dlatego proszę, żebyś napisał wprost. Mam takie wrażenie, że bawisz się ze mną, traktujesz z wyższością i napawasz się tym, że nie jestem Ciebie w stanie zrozumieć. Nie mam problemu z przyznaniem się do jakiś swoich braków czy nieumiejętności. Twoje postępowanie każe mi jednak zastanowić się nad Twoimi intencjami...
Czy pamiętasz jaki byłeś i o czym myślałeś 11 lat temu, gdzie była wtedy Comperia, gdzie Ty i Twój portal, gdzie Taptalk w tym wszystkim - ta dyskusja prowadzi do nikąd - ja też nie pisze złośliwie i nie stosuje podtekstów.
Każdy gdzieś pracuje, my także. My pracujemy tu. A dlatego, że lubimy robić to, co robimy, to wyszło nam momentami rodzinnie, ze świetną atmosferą. Pewnie po drodze parę razy się pogubiliśmy, nie zawsze wyciągaliśmy dobre wnioski, czasem pewne rzeczy przeoczyliśmy, ale nigdy nie uciekaliśmy od dyskusji i staraliśmy się wyciągać konstruktywnie wnioski. Ostatnia iteracja naszych wniosków miała miejsce kilka tygodni temu i te dni nam pokazały, że idziemy w dobrą stronę. Co nie znaczy, że zadowolimy wszystkich, ale jesteśmy w stanie uzasadnić takie, a nie inne kroki.
 #797638  autor: goral2099
 21 kwie 2015, 20:12
Też nie rozumiem o czym pisze sebusy...to moim zadaniem ucieczka od konkretów. Takie nie, bo nie! :)
 #797640  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 20:16
goral2099 pisze:Też nie rozumiem o czym pisze sebusy...to moim zadaniem ucieczka od konkretów. Takie nie, bo nie! :)
Hehe i vice versa: Tapatalk za darmo NIE, bo nie :D
WitekT pisze:Mam takie wrażenie, że bawisz się ze mną, traktujesz z wyższością i napawasz się tym, że nie jestem Ciebie w stanie zrozumieć.
Nie uważasz, że mogę mieć dokładnie to samo wrażenie tyle, że kartą przetargową jest to co Ty możesz mi/nam dać ale nie chcesz/nie możesz i napawasz się tym, że i tak będzie jak chcecie :?:

Tak sobie tylko pomyślałem - ale na prawdę luźna myśl - oddziel konto premium portalu od konta premium na forum. Wprowadź opłatę...(tffuu...złe słowo) ...konieczność "wsparcia" by używać Tapa, np za ćwierć piwa, ale w postaci płatności SMSem premium czyli za 1,23zł - co Ty na to :?:
Przelewowo byłoby jeszcze taniej, a pół rocznie wiadomo, prawie za darmo - nie będzie to tak, że wilk syty i owca cała :?:
 #797641  autor: Golarz Filip
 21 kwie 2015, 20:18
Witek masz nerwy. Będzie Ci chłopak pisał 3,33 PLN x 500 użytkowników...co to Cię to człowieku obchodzi?
Ty nie dokładasz to nie wyliczaj innym. Na razie w temacie dyskusję podjęło góra siedem osób.Jak na ilość przebywających średnio na stronie osób to będzie jakiś promil.
Rozumiem, że Telepolis to miejsce gdzie dla niektórych to jedyne poletko gdzieś coś znaczą.Nie mają swoich spraw, prowadzą koperkowe rozmowy a Witek jeszcze z grzeczności podejmuje polemikę ale jak widzę już też powoli traci chyba cierpliwość.
Razem z Marcinem napisali co i jak w sprawie rozwoju.Tap dla Premium i dziękuję.Albo kupujecie,albo nie i kolejne łapanie się za słówka tego nie zmieni.
Witek gratulacje za cierpliwość,naprawdę.
Tylko nie podejmuj tego wątku w którymś z odcinków "Witek nadaje.." ;)
 #797642  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:22
sebusy pisze:Hehe i vice versa: Tapatalk za darmo NIE, bo nie
Wyjaśniliśmy, że tak nie jest i podaliśmy konkretne argumenty. Przypomnę je:
- w TapaTalk nie ma reklam, jest to dla nas ograniczenie przychodów,
- staramy się wynagrodzić tych, którzy wspierają nas w bezpośredni sposób - i dajemy im dodatkowe usługi NIE ZABIERAJĄC dotychczasowych użytkownikom, którzy nie chcą bądź nie mogą Konta Premium wykupić.

Czy to jest postawienie sprawy na zasadzie "nie bo nie"?
sebusy pisze:Nie uważasz, że mogę mieć dokładnie to samo wrażenie tyle, że kartą przetargową jest to co Ty możesz mi/nam dać ale nie chcesz/nie możesz i napawasz się tym, że i tak będzie jak chcecie


Ty, w przeciwieństwie do mnie, nie musisz do mnie pisać, że czegoś nie rozumiesz i prosisz o postawienie sprawy wprost.
sebusy pisze:Tak sobie tylko pomyślałem - ale na prawdę luźna myśl - oddziel konto premium portalu od konta premium na forum. Wprowadź opłatę...(tffuu...złe słowo) ...konieczność "wsparcia" by używać Tapa, np za ćwierć piwa, ale w postaci płatności SMSem premium czyli za 1,23zł - co Ty na to
Przelewowo byłoby jeszcze taniej, a pół rocznie wiadomo, prawie za darmo - nie będzie to tak, że wilk syty i owca cała
Jeżeli ktoś nie chce / nie może nas wesprzeć kwotą 3,30 zł miesięcznie, to uważasz, że zrobi to jak obniżymy kwotę do 1,23 zł? Pytam z ciekawości - uważasz, że naprawdę problemem jest koszt Konta Premium?
 #797644  autor: user_delete27
 21 kwie 2015, 20:28
A ja po złości wkleję treść newsa autorstwa Witka z 30 maja 2014 r.
Na sprzedaż serwisu zdecydowaliśmy się dlatego, że wizja rozwoju TELEPOLIS.PL zaproponowana przez Comperię bardzo nam odpowiada. Cała redakcja - czyli Witek, Marcin i Lechu - pozostaje na swoich stanowiskach. Do tego pojawią się nowe osoby, zyskamy także potężne wsparcie operacyjne Comperii, które pozwoli nam wdrażać szereg nowych usług i funkcji znacznie szybciej niż to miało miejsce do tej pory. W końcu będzie się działo! :-)

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/comp ... 30654.html
Niedługo rok minie. Słowa "potężne wsparcie; szybciej; będzie się działo" można już teraz traktować z przymrużeniem oka.
Tak bez złośliwości, ale szanownej redakcji wydawało się że Telepolis będzie oczkiem w głowie Comperii? Chyba coś nie do końca zagrało ;)
 #797646  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 20:29
WitekT pisze:Pytam z ciekawości - uważasz, że naprawdę problemem jest koszt Konta Premium?
a) TELEPOLIS.PL - konto premium
b) forum.telepolis.pl - konto premium
...ale już NIE, Witku - odszczekuję wszystko, po wpisie nieomylnego na tym forum, nie mam ochoty Cię już do niczego przekonywać - podzieliłem los Calma7 tylko, że w nieco innej sprawie - jestem od dziś: "koperkowy chłopak" - możesz mi podpis zmienić nad Avatarem :)
Golarz Filip pisze:Nie mają swoich spraw, prowadzą koperkowe rozmowy a Witek jeszcze z grzeczności podejmuje polemikę ale jak widzę już też powoli traci chyba cierpliwość.
No i proszę doczekaliśmy się jeszcze wizji rozjemcy, najbardziej opanowanego i jak się domyślam użytkownika premium...
Bilans musi wyjść na zero, kozioł ofiarny jest - siedem odważnych swoje powiedziało, ale Golarz stojący na straży w Orange jak i w kilkunastu innych tematach, w których jest nie do zagięcia - rozwiąże każdy problem.
Niech więc podsumowaniem będzie... https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 #797648  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:33
Niedługo rok minie. Słowa "potężne wsparcie; szybciej; będzie się działo" można już teraz traktować z przymrużeniem oka.
Tak bez złośliwości, ale szanownej redakcji wydawało się że Telepolis będzie oczkiem w głowie Comperii? Chyba coś nie do końca zagrało
Po raz kolejny piszesz w oparciu o intuicję. To akurat wyjaśniałem - problem leżał po naszej stronie, źle sami sobie ustawiliśmy pracę w firmie, źle się w nią wgryźliśmy. Wywróciliśmy to do góry nogami kilka tygodni temu, efekty zaczyna być widać. Polecam również poczytać dzisiejszy czat z prezesami Comperii na SII, gdzie kilkukrotnie wspomniano o TELEPOLIS.PL jako najbardziej perspektywicznym projekcie spółki.

Czy powyższe wyjaśnienia są dla Ciebie wystarczające? :-) Czy przyjmiesz je do wiadomości i nie będziesz już stawiał tez niemających nic wspólnego z rzeczywistością?
Żeby nie było, że tu się pastwię i wywyższam - miałeś prawo wygłosić taki osąd na podstawie tego, co widzisz. Ja jednak podałem fakty, które przeczą Twojej tezie.
 #797649  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:36
WitekT napisał(a):
Pytam z ciekawości - uważasz, że naprawdę problemem jest koszt Konta Premium?

a) TELEPOLIS.PL - konto premium
b) forum.telepolis.pl - konto premium
...ale już NIE, Witku - odszczekuję wszystko, po wpisie nieomylnego na tym forum, nie mam ochoty Cię już do niczego przekonywać - podzieliłem los Calma7 tylko, że w nieco innej sprawie -
Czyli jednak nie chciałeś konstruktywnie rozmawiać i nie umiesz w jasny i konkretny sposób wyrazić swojej opinii. Albo też po prostu brakuje CI argumentów... Twoje intencje są dla mnie niejasne.

Na tym zakończę dyskusję, bo z Twojej strony nie padają konstruktywne propozycje, znowu bawisz się w "czytanie między wierszami".
 #797652  autor: user_delete27
 21 kwie 2015, 20:41
Czat na SII jest ciekawy, jest jednak kilka ale.
Zarząd Comperia.pl SA: W tej chwili najwiekszy wklad w przychody spolki ma Comperia.pl oraz program partnerski Comperia Lead. Najbardziej perspektywiczne: Telepolis.pl oraz Comperia Agent i ogolnie czesc ubezp.
Zarząd Comperia.pl SA: W tej chwili koncentrujemy sie na czesci ubezp. oraz na zwiększaniu monetyzacji porownywarki GSM na Telepolis.pl. W tle prowadzimy kilka mniejszych i wiekszych projektow inwestycyjnych ktore szczegolowo opiszemy w raporcie IQ.
Czyli nie owijając w bawełnę, Telepolis jest perspektywiczne bo jest szansa na zwiększenie zysków z porównywarki :)

Dla mnie sprawa jest wyjaśniona.
 #797653  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 20:45
@Witek - tak, masz rację, biorę zabawki i idę bawić się "koperkiem"...
Dodam tylko, że tak - kwestia 3,33zł i to tylko przy opłacie z góry za pół roku - jest sumą nieakceptowalną za dostęp do podanych korzyści z posiadania konta premium na portalu tego typu. Mógłbym przełknąć tę sumę za porady prawne, ale nie za treści o telekomunikacji i dostęp do zagadnienia z tytułu tego wątku.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015, 20:45 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #797654  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:45
Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakąś ofertą w porównywarce, to zostawia swoje dane kontaktowe. My te dane przekazujemy operatorowi i na tym zarabiamy. Przy okazji porównywarka to fajne i przydatne narzędzie.

Porównywarka będzie tym częściej odwiedzana, im więcej odwiedzających będzie miało TELEPOLIS.PL. TELEPOLIS.PL będzie miało tym więcej odwiedzających, im będzie miało lepsze treści i przyjazną społeczność.

Dziadek186, czy mógłbyś wskazać mi jakikolwiek miejsce, gdzie postępujemy nieuczciwie wobec czytelnika? Tyle jest mowa o finansach spółki - czy możesz powiedzieć co Cię w tym temacie boli?
Na oba pytania, jeżeli można, chciałbym poznać konkretne odpowiedzi, bo normalnie się zagubiłem...
 #797655  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:48
sebusy pisze:@Witek - tak, masz rację, biorę zabawki i idę bawić się "koperkiem"...
Dodam tylko, że tak - kwestia 3,33zł i to tylko przy opłacie z góry za pół roku - jest sumą nieakceptowalną za dostęp do podanych korzyści z posiadania konta premium na portalu tego typu. Mógłbym przełknąć tę sumę za porady prawne, ale nie za treści o telekomunikacji i dostęp do zagadnienia z tytułu tego wątku.
Czyli problemem jest cena, a nie że TapaTalk jest w Koncie Premium, tak? Czyli zrozumiałeś nasze argumenty dotyczące takiego rozwoju sprawy? Bo wtedy rozmowa przechodzi na płaszczyznę dlaczego Konto Premium kosztuje tyle, a nie mniej czy więcej.
 #797657  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 20:54
Podałem luźny pomysł, konstruktywny, ale jakoś przeleciał obok Ciebie chyba.
Możesz jako reklamę konta wyjaśnić dlaczego taka 'cena', ale już nie kieruj tego do mnie, nie mam zamiaru powtarzać, że kompletnie mnie to nie interesuje w obecnej cenie.
 #797658  autor: user_delete27
 21 kwie 2015, 20:54
A czy ja powiedziałem gdzieś ze postępujecie nieuczciwie? Powiedziałem tylko że komercjalizujecie darmowa funkcjonalność. Czy mnie coś boli w tym temacie? Absolutnie nie. Ale skoro wy możecie wziąć coś darmowego i próbować na tym zarobić to równie dobrze czytelnicy mogą z czystym sumieniem stosować adblocka :)
 #797660  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:57
dziadek186 pisze:A czy ja powiedziałem gdzieś ze postępujecie nieuczciwie? Powiedziałem tylko że komercjalizujecie darmowa funkcjonalność. Czy mnie coś boli w tym temacie? Absolutnie nie. Ale skoro wy możecie wziąć coś darmowego i próbować na tym zarobić to równie dobrze czytelnicy mogą z czystym sumieniem stosować adblocka
No odnosiłeś się do czatu komentując "dla mnie sprawa jest wyjaśniona". Czy mógłbyś to rozwinąć?
Co do stosowania Adblocka - jeżeli sprawia Ci przyjemność korzystanie z naszej pracy za darmo i sumienie Cię nie gryzie, to proszę bardzo. Życzę Ci, żeby Twoją pracę każdy zawsze szanował i nie próbował wyciągać jej od Ciebie wbrew Twojej woli za darmo.
 #797661  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 20:59
sebusy pisze:Podałem luźny pomysł, konstruktywny, ale jakoś przeleciał obok Ciebie chyba.
Nie, nie przeleciał - po prostu nie uważam go za dobry. Takie podziały nie będą ani jasne, ani nie zmienią podejścia użytkowników do Konta Premium. Jeżeli ktoś nie chce zapłacić 3,30 zł miesięcznie czy nawet 5 zł, to nie zapłaci też 1,23 zł.
 #797664  autor: babeo
 21 kwie 2015, 21:03
1. Ja moge i 10zł, ake muszę wiedzieć za co. Kiedyś były felietony, teraz jest cisza, ale spokojnie czekam na nowe otwarcie.

2. Witku, z tą odbudową bazy użytkowników, społeczności, uuu to potrzebne są i pieniądze i czas i poziom treści. Trzecie uzakeżnione id 1 i 2 i tak w kółko. Ciężkie zadanie przed Wami, ciężkie ale nie niewykonalne.
 #797665  autor: WitekT
 21 kwie 2015, 21:04
babeo pisze:. Witku, z tą odbudową bazy użytkowników, społeczności, uuu to potrzebne są i pieniądze i czas i poziom treści. Trzecie uzakeżnione id 1 i 2 i tak w kółko. Ciężkie zadanie przed Wami, ciężkie ale nie niewykonalne.
Powtórzę - nic w życiu nie jest proste. Ale to po prostu trzeba zrobić i tyle.
  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16