DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #771429  autor: Kojot80
 18 gru 2014, 23:36
Zaczynam dopiero poznawać HH6 i pomimo polskiego języka zauważyłem mnóstwo chińskich znaków i aplikacji.
Czy jest sposób aby to wszystko całkowicie spolszczyć? Czy to kwestia tego EMUI 3.0 ?
 #771461  autor: bazooka
 19 gru 2014, 08:24
Większość aplikacji z "krzaczkami" da się normalnie odinstalować - przytrzymaj i przesuń do góry na śmietnik. Te co się nie dadzą (ze 2 czy 3) będzie od razu zamiast śmietnika na pasku, że apka systemowa czy chroniona, jakoś tak.
Dałem to na ostatni ekran to folderu "Chronione" i zostawiam do momentu, aż zdecyduje się na root (moją fazę testów sprawności hardwarowej telefonu ustaliłem na pół roku).
Chcę się wstrzymać z grzebaniem w sofcie jak najdłużej ze względu na doświadczenie z bateriami - ryzyko jest zawsze, a bateria w tym modelu niewymienialna samemu - gdyby coś się zaczęło z nią dziać zamierzam reklamować - w końcu jakoś roczną gwarę od sprzedawcy z alle trzeba wykorzystać...tfuuu, oby nie.
Na razie, 2 tygodnie, wszystko gites, ładuję co 2 noc - raz tylko rozładował się ok16-17 drugiego dnia używania, ale wtedy było sporo grzebania, gierczenie i przede wszystkim ok2h połączenia głosowego na słuchawce BT :)
 #771488  autor: yack07
 19 gru 2014, 10:56
Witam,
Z ciekawości zapytam ile oczekiwaliście na dostawę telefonu? Kupiłem tydzień temu na przez pompmall.com z opcją przesyłki ekspresowej, która miała być zrealizowana od 3 do 5 dni roboczych a nadal nie mam. Jak jest z vatem z urzędu celnego?
 #771609  autor: bazooka
 19 gru 2014, 20:39
@yack07 - podejrzewam, że na tym forum będziesz prekursorem zakupu w ten sposób akurat tego telefonu - podziel się wrażeniami jak dojdzie.
 #772059  autor: Kojot80
 21 gru 2014, 19:41
Miałem dziwne zdarzenie, któregoś razu wziąłem telefon i okazało się ze nie odpowiada, nie reagował na żaden przycisk. W nic nie grałem, tylko chwilę wcześniej robiłem aparatem zdjęcia i przeglądałem je. Momentalnie też zaczął się tak rozgrzewać że po ok 10min. stał się gorący i lekko parzył. Po 30min zresetowałem go, temperatura oczywiście spadła ale poziom baterii obniżył się przez to zdarzenie o 30%. Czy ktoś miał taki przypadek? Co na to można poradzić żeby się nie powtórzyło?

Ja kupiłem H60-L12 na Allegro, zapłaciłem z góry we wtorek, a w czwartek telefon już dojechał z Poznania do Warszawy.

Co do baterii to w trybie bardzo energooszczednym i odpowiednich ustawieniach (np. minimalna jasność ekranu) zżarło mi zaledwie 20% w ciągu pierwszej doby (wysłałem tylko klika smsów i przegadałem 20min).

W trybie normalnym, przy dwóch kartach sim, po 45 godzinach od ładowania mam jeszcze 49% naładowania. W międzyczasie przegadałem ok 30-40min, wysłałem kilkanaście smsów i przez ponad dobę jestem pod WiFi ale nic nie ściągałem.
 #772087  autor: bazooka
 21 gru 2014, 20:52
Mógł to być zwyczajny przypadek - zwróć większą uwagę, jeśli się powtórzy, jakie apki działały w tle - usunąłeś wszystkie "krzakowe" :?: Pozostaje parę, których się nie da - je trzeba zablokować z poziomu menedżerów zezwoleń, uruchamiania czy powiadomień.
Przy swoim sposobie używania telefon działa całe 2 dni, jak dla mnie to idealna sprawa. Używam tylko trybu oszczędnego (nie potrzebne mi w ogóle FullHD, od samego początku chciałem 720p rozdzielczości) - ta funkcja jest jakby stworzona dla mnie, jedynie podciągam troszkę jasność w automacie do 3/4...zresztą ciekawe - niby automat a jednak z możliwością modyfikacji.
Wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tych menedżerów zezwoleń, czasami się wkurzam, że jakaś apka mi nie działa jak w starym foniku, mimo że mam zezwolenia włączone - okazuje się, że najważniejsze jest włączenie ochrony dla apki, by mogła pracować w trybie wygaszonego ekranu, potrzebne to mi jest np dla aplikacji SofaScore :)
 #772091  autor: Kojot80
 21 gru 2014, 21:06
Przede wszystkim chciałbym Ci podziękować Sebusy za podpowiedzi. Jeżeli chodzi o te "Krzaki" to jeżeli pozwolisz popytałbym Cię o to na priva, bo nie chce tu przypadkowo od wątku zbytnio odchodzić. Natomiast co do wspomnianego zdarzania to co ciekawe nie miałem wtedy żadnych aplikacji włączonych. Tez lubie tryb oszczędny i 720p w zupełności mi wystarcza.
 #783448  autor: wook
 08 lut 2015, 21:03
Jak wygląda regulacja jasności ekranu? Chodzi o poziom minimalny czy nie wypala w nocy oczu?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #783475  autor: bazooka
 08 lut 2015, 22:53
Jest bardzo dobra, by nie pisać przesadnie: idealna - automat działa bardzo dobrze, jednak nawet w automacie można doregulować nieco, mi było za słabo i podniosłem na 3/4.
 #784500  autor: wook
 13 lut 2015, 15:51
Jak wygląda sprawa z przenoszeniem danych na kartę pamięci? Da się aplikację przenieść na kartę? Pamięć wewnętrzna jest jakoś podzielona?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #784533  autor: bazooka
 13 lut 2015, 18:53
Wybrałem wersję L02 z 16GB pamięci, ponieważ nie zapełnię jej nawet w połowie, nie interesuje mnie przenoszenie aplikacji na kartę SD - chciałem w zasadzie tego uniknąć przy zakupie nowego smartfona, mój mały miał 4GB wbudowanej i pamięć wydzieloną do 1+coś GB - w Honorku mam do dyspozycji 11,5GB - przynajmniej tak pokazuje TotalCommander - nie mam roota więc nie podam dokładniejszych danych :) ...mam wolne ok 9GB więc o żadnym miejscu nie myślę.
Z tego co widzę nie można przenosić apek, ale dziwne - AnTutu Benchmark zainstalował się na karcie SD - jak to się stało, nie wiem (?)

Apropos AnTuTu Benchmark => wynik 45362 :)
 #784732  autor: wook
 14 lut 2015, 16:17
To poczekam na odpowiedź kogoś używającego karty pamięci, bo 11,6 GB pamięci to mało.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #784754  autor: wook
 14 lut 2015, 17:17
Ja chce się dowiedzieć po prostu jak wygląda sprawa z zapisem plików domyślnie przy pobieraniu itp. Kartę pamięci mam już 64 GB zakupioną do przyszłego telefonu (choć nie wiem jeszcze jaki wybiorę).

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #784756  autor: bazooka
 14 lut 2015, 17:28
Hmmm, no to chodzi Ci o przenoszenie aplikacji, które Twoim zdaniem przekroczą 11GB i będzie to dla Ciebie za mało... czy chodzi Ci po prostu czy można przenosić pliki i gdzie je można zapisywać :?: :roll:
SCREEN
...bo przecież to jasne, że w każdym Andku można przenosić z jednego na drugie.
 #784789  autor: wook
 14 lut 2015, 20:09
sebusy pisze:czy chodzi Ci po prostu czy można przenosić pliki i gdzie je można zapisywać
tak o to mi właśnie chodziło,
sebusy pisze:bo przecież to jasne, że w każdym Andku można przenosić z jednego na drugie
na pewno? pytam ze względu na to co wyczytałem tutaj:
http://www.spidersweb.pl/2014/10/androi ... mieci.html

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #784804  autor: bazooka
 14 lut 2015, 21:08
Jejku, jak dobrze, że ja nie czytam takich portalów...
...istnieją 3 wytłumaczenia tego "artykułu":
1. albo Sony "pojechał" z użytkownikami (czyli swoją nakładką) a nie jak sugeruje artykuł, że niby to wina systemu Android
2. albo autor wykazał się najwyższej klasy amatorszczyzną nie formatując karty w telefonie i mając problem związany z zapisem na niej danych
3. napisał to hejter Androida
@wook - zapewniam Cię, że nie ma takich problemów - to absolutnie wykluczone.
Właśnie przeniosłem 90MB na kartę SD - pliki się odtwarzają, jakby kto pytał :D
 #786868  autor: Gregrin
 24 lut 2015, 03:10
W kitkacie aplikacje które nie są systemowe (w tym przypadku inne niż pre instaluje sony) albo nie posiadają uprawnienia root (modyfikacja systemu) nie mogą zapisywać na sd. W lolipopie z tego zrezygnowano.
 #786869  autor: bazooka
 24 lut 2015, 05:54
Dobrze, że napisałeś o Kitkacie w Sony, tylko czemu w temacie o telefonie Huawei ?
Nakładka nakladce nierówna, w Honorze 6 można apki przerzucać na kartę SD.
Powyżej dałem też screen z możliwością wyboru miejsca docelowego dla nowych apek.