DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 12 z 14
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
 #781002  autor: WitekT
 28 sty 2015, 21:18
Tak, oczywiście, mamy to w dupie. Napisz to wprost...

Kurcze - naprawdę sądzicie, że my sobie siedzimy i nic nie robimy? Zmiany w takim serwisie nie są trywialne. Zmiany systemu na serwerze nie są trywialne. Forum nie jest jedynym projektem, który prowadzimy. Jest jakiś bug w forum, który powoduje wzrost obciążenia (głównie poprzez zamulające bazę dziwne zapytania). Żeby jakoś temu zaradzić, np. poprzez instalację memcache, trzeba zaktualizować stary system, który jest zainstalowany na serwerze - żeby z memcache był kompatybilny. Żeby go zmienić, najpierw trzeba na NOWYM serwerze zainstalować nowy system, zainstalować wszystkie potrzebne paczki i dodatki do php, przenieść system, przetestować... To nie jest stawianie Windowsa na domowym komputerze. Zapytam wprost - któryś z Was coś takiego robił? To ułatwi nam dalszą rozmowę...

Uprzedzając pytania i zarzuty - nie, nie dało się błędu wyłapać wcześniej. On ujawnia się dopiero po kilku godzinach pracy pod pełnym obciążeniem, czego nie byliśmy w stanie podczas testów zasymulować.

Generalnie w Polakach dziwi mnie jedno - jak coś wychodzi nie tak, to od razu zakładana jest zła wola te zmiany robiących. Panowie, zrozumcie, że pewne rzeczy muszą trwać, po prostu. I nikt tego złośliwie nie robi.

PS. Jak wielokrotnie pisaliśmy, Opery Mini nie będziemy wspierać, bo przeglądarka ta tak mieli kod strony, że nie jesteśmy w stanie zdiagnozować problemów. To jak szukanie igły w stogu siana...
 #781022  autor: garfield-
 28 sty 2015, 23:55
WitekT: sorry, ale zajmę teraz i ja głos: Widzę tu dużo naleciałości korp - "nie da się".
Nie o to chodzi, że NIC nie robicie, ale 2 miesiące stawiacie system forum i wszystkie paczki ? Co to jest projekt osoby pracującej gdzieś indziej na etacie po godzinach za darmochę ? no chyba, że stawia to ktoś kto się dopiero uczy ? albo jest to jednoosobowy zespół od wszystkiego - w tym od wyciągania zaciętych kartek w sekretariacie.
Scenariusze testów systemów na kilka milionów klientów u opa tyle nie zajmują, przy integracji z wieloma systemami.

Część z nas stawia nie takie rzeczy i dziwi się temu, bo jeśli silnie działacie w tym temacie (a tak się tłumaczysz) to wygląda to na projekt rozmiaru 2-letniego update systemu u opa, z czego 50% to spotkania, a i tak to będzie robił student na praktykach.

podsumowując kolokwialnie - TAK, stwierdzam, że macie nas jako społeczność skupioną wokół telekomunikacji i tą która daje tu własny swój wkład - w dodatku za darmochę - w dupie!

ile Wam zajmie jeszcze detekcja wylogowywania z forum ? Chcecie to mogę się tym zająć, oczywiście na fvat.
Udało się Wam nas skupić, a nie szanujecie nas. Nie jeden z nas jest specjalistą w telko/IT.
Tak - stawiałem forum na phpBB(i nie tylko) i to już 12 lat temu... Tylko co to ułatwi ?
Tak - robiłem update-y, również na częściowo żywym organizmie (kiedyś). dalej nie wiem co to zmienia.

Mnie się powoli odechciewa tutaj zaglądać, nie tylko ze względu na błędy, ale i brak właściwej moderacji. Jedną rzeczą, która mnie tu trzyma są użytkownicy - Ci merytoryczni.
Tyle w temacie. Sorry za lekkie uniesienie, ale takie korporacyjne wykręcanie się sianem mnie zawsze irytuje.
Dobranoc.
 #781041  autor: bazooka
 29 sty 2015, 07:33
Popieram poprzednika...
Ja tylko z jedną teorią, która nigdy nie zostanie potwierdzona:
Od czasu "przejęcia korporacyjnego" - zaproponowano dwóm może trzem "twórcą" jakąś gażę - reszta miała zapewne robić dalej robotę moderacyjną w czynie społecznym - nie zgodzili się, stąd burdel na forum (w sensie moderacyjnym - często spam zalegający po kilkanaście godzin), bo po prostu musicie to robić: "Wy - opłacani" - reszta ma na to wylane, bo wie, że choć może nie najważniejszą, forum jest częścią "projektu", ale w tym momencie odstawioną przez Waszego Właściciela na boczny tor.... To się "utrze samo" i żaden wkład finansowy nie jest tu potrzebny.
Przykre, ale tak właśnie działa ustalanie priorytetów w korporacjach - wyzyskuje się najmniej ważne ogniwa ("pracowników"), poprzez założenie: Oni mają się cieszyć, że mogli zostać w tej korporacji, nawet za darmochę - tam na zewnątrz czeka tysiąc chętnych na te same miejsce, dla których się to będzie liczyło.
 #781048  autor: WitekT
 29 sty 2015, 09:02
Ale macie teorie... Żadna z nich nie jest prawdziwa.

Jakie naleciałości korporacyjne? Wszystko się da - nigdzie nie napisałem, że się nie da. Tylko chwilę to trwa. Naprawdę uważasz, że 100 osób pracujących w Comperii wszystko rzuca i grzebie przy TELEPOLIS.PL? Akurat trafiliśmy na słaby czas, bo jednocześnie ciągniętych jest kilka projektów i są małe problemy z mocą przerobową...

To, że stawiałeś phpBB 12 lat temu ma się NIJAK do TELEPOLIS.PL. Nie znasz ani architektury serwisu, nie znasz stopnia integracji forum. I uwierz, że nie jest to takie proste jak Ci się wydaje - szczególnie z zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa, które nie wywalą serwisu w kosmos. To jest właśnie problem, bo główna osoba odpowiedzialna za serwery (utrzymanie) ma w tej chwili inny, angażujący projekt na głowie.

I tak, SZANUJEMY WAS. Traktujemy Was dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Twierdzenie, że olewamy Was, celowo czegoś nie robimy jest cholernie krzywdzące. Szczególnie w kontekście tego, jakie tempo prac było przez 10 lat, kiedy byliśmy sami, a jakie jest teraz od pół roku. Tak, nie jest jeszcze idealnie, pewne rzeczy pod względem operacyjnym trzeba ewidentnie poprawić.

Jest mi po prostu cholernie przykro, bo zasuwam od ponad 10 lat ciężko, nikomu nic nie ukradłem, do każdego wychodzę z otwartym sercem - a ciągle słyszę, że olewam, nie szanuję... Jeszcze napiszcie, że nakradłem.
 #781049  autor: piechucki
 29 sty 2015, 09:17
Panie, Panowie, spokojnie. Nie wiemy, nie znamy, ale ja osobiście nie znając się na tym zupełnie oczekiwałbym, mając gdzieś z tyłu głowy, że "parę groszy" zapłaciłem, chociażby takiej reakcji na moje uwagi (zgłaszane już po kilkakroć, a utrudniające "życie"): "tak, wiemy, że to i to nie działa, poprawimy to, ale w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie. Przewidywany termin to ...". Do tej pory nic, a teraz (ni w pięć, ni w dziewięć) wyskakujesz Witku (pozwolisz, że "per Ty") z "mamy Was w dupie" :( - wiem nie było tak napisane. Moja rada - mniej emocji, więcej konkretów. Dziękuję
 #781053  autor: Morvius
 29 sty 2015, 09:19
witku skoro jesteś "ojcem" tego forum to czemu nie stawiasz go na pierwszym miejscu i wspominasz o tym że musisz się zajmować innymi projektami.

Klasyczny obserwator wątku.
 #781055  autor: Niezgodna7
 29 sty 2015, 09:20
Hmm.. ,,Opery mini nie będziemy wspierać" - dobrze to WRESZCIE wiedzieć.
No to bawcie się dobrze, bo któregoś dnia nie będę w stanie tu zajrzeć... A marnować czasu na reloady (po kilkadziesiąt razy) nie mam zamiaru.
Pa.
 #781058  autor: WitekT
 29 sty 2015, 09:32
Morvius pisze:witku skoro jesteś "ojcem" tego forum to czemu nie stawiasz go na pierwszym miejscu i wspominasz o tym że musisz się zajmować innymi projektami.
Bo to są projekty w ramach TELEPOLIS.PL. Np. porównywarka usług stacjonarnych, zmiany w karcie telefonu w katalogu, żeby pokazywać na podstawie danych z porównywarki średnie ceny telefonów u operatorów itp. Zauważcie, proszę, że nie jesteśmy wielkości Rzeczpospolitej czy gazeta.pl - jesteśmy skromnym, kilkuosobowym składem, a zobaczcie ile się u nas dzieje.

Jeżeli chodzi o forum, to właśnie kończone jest nowe środowisko dla TELEPOLIS.PL (nowy serwer tymczasowy, nowy system). Zaraz będą trwały jego testy - czy wszystko jest dobrze skonfigurowane, czy nic się nie krzaczy. Potem będą przenosiny na ten serwer. Stary (stały) serwer zostanie zaorany, postawiony zostanie nowy system. Po testach TELEPOLIS.PL na niego wróci.

W międzyczasie, jak już TELEPOLIS.PL będzie na nowym systemie (nieważne na którym serwerze), nastąpi upgrade forum, którego teraz nie jesteśmy w stanie zrobić ze względu na stary php, który mamy zainstalowany. Dojdzie m.in. memcache, którzy powinien opanować kwestie zapychania bazy przez forum.

Ale to musiało trochę trwać, bo jak napisałem - błąd wyłapaliśmy dopiero pod pełnym obciążeniem, a człowiek od utrzymania serwerów (nie od programowania, tylko od stawiania systemów) miał na głowie inne projekty.
 #781059  autor: WitekT
 29 sty 2015, 09:37
Calm7 pisze:Hmm.. ,,Opery mini nie będziemy wspierać" - dobrze to WRESZCIE wiedzieć.No to bawcie się dobrze, bo któregoś dnia nie będę w stanie tu zajrzeć... A marnować czasu na reloady (po kilkadziesiąt razy) nie mam zamiaru.
Przykro nam, ale postaw się na naszym miejscu. Użytkownicy Opery Mini stanowią mniej niż 2% użytkowników TELEPOLIS.PL. Dostosowanie serwisu pod tą przeglądarkę jest bardzo pracochłonne.

Co wybrałbyś na naszym miejscu - nowa funkcja na forum, wyraźna poprawa jego działania czy po prostu dostosowanie go do Opery Mini? Myślę, że odpowiedź jest jasna...

A tak przy okazji - co Ciebie ciągle trzyma przy Operze Mini?
 #781062  autor: Niezgodna7
 29 sty 2015, 10:25
Co mnie ciągle trzyma?
1. Nokia 5230, a nie komputer
2. Mała ilość pobieranych MB
3. Szybkość otwierania Telepolis
4. Pozostałe przydatne mi funkcje.
 #781065  autor: WitekT
 29 sty 2015, 10:42
Calm7, postaramy się rozwiązać Twój problem tak, żeby i wilk był syty, i owca cała.
 #781067  autor: WitekT
 29 sty 2015, 10:46
Jeszcze jedno słowo wyjaśnienia - przepraszam Was za niektóre moje wypowiedzi. TELEPOLIS.PL jest moim dzieckiem i zarzuty traktuję bardzo osobiście. Uwierzcie, że nikt nikogo nie olewa. Chciałbym mieć 20-osobowy zespół programistów, który robiłby wszystko na moje skinienie palca - no ale tak nie mamy. Ale i tak jest lepiej niż było wtedy, kiedy byliśmy "na swoim". Mamy kupę pomysłów, które staramy się realizować - i mamy na to "dzielone światło". Po 10 latach pracy "na swoim", od pół roku "wgryzamy się" w struktury Comperii. Jak to bywa w tego typu przypadkach, na początku zdarzają się fuckupy. Ale docieramy się. Forum jest jedną z najważniejszych części serwisu i nic tu nie odpuszczamy. Parę rzeczy poszło nie po naszej myśli. Ale powoli to naprawiamy, cały czas działamy. Będzie coraz lepiej i ja Wam to tu obiecuję, proszę jednak o odrobinę wyrozumiałości, prace trwają, wkrótce powinno być widać efekty. Zaraz potem zabierzemy się za kwestię moderacji, bo zdaję sobie sprawę, że tu jest dużo, nawet bardzo dużo do poprawy. Jeszcze chwila...
 #781068  autor: Golarz Filip
 29 sty 2015, 10:49
Nie wiedziałem gdzie zapytać,a ten wątek jest aktywny...

Latem 2014 ktoś zapowiadał kontynuację opowiadań o BOKach operatorów telekomunikacyjnych.
Tak mi się teraz przypomniało; będzie podjęta dyskusja w tym temacie czy padło?
 #781075  autor: WitekT
 29 sty 2015, 11:38
Będzie podjęty. :-)
 #781109  autor: Niezgodna7
 29 sty 2015, 13:29
Panie Witek. Mój problem nie istnieje stale. Teraz widzę i mogę czytać Twój portal, czy forum, czy główną.
A za jakiś czas - guzik.. Huk wie co to jest...
 #784288  autor: Xy
 12 lut 2015, 09:50
WitekT pisze: TELEPOLIS.PL jest moim dzieckiem i zarzuty traktuję bardzo osobiście.
Ja natomiast traktuję Telepolis jako moje ulubione Forum. Nie tylko telefoniczne. Kilka zmian zaszło na plus, kilka na minus. Mi się podoba ale jak zawsze mam parę uwag. Mimo tego nie zamierzam emigrować na inne strony. Tu mi dobrze i dopóki nie zamkniecie Forum albo mnie nie zbanujecie to się stąd nie ruszę :-D
Wpadłem na chwilę po pomoc co wziąć jako następcę SE K700i. I zostałem do dziś... ;-)
A pomagajki wrócą? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #784325  autor: Niezgodna7
 12 lut 2015, 12:25
A guzik ,,delete" wreszcie wróci???
:- p
 #785187  autor: wlisik
 16 lut 2015, 19:16
Logowanie na forum przenosi na portal i trzeba klikać button forum, aby się na nie dostać.
Poza tym to co to jest to coś na górze nad forum? Nie lepiej jest to wstawić w osobną stronę np?
 #786417  autor: Xavi
 22 lut 2015, 16:19
Mam takie pytanie, czy teraz nie ma już możliwości jak kiedyś dodawać linki. Wcześniej klikałem url pojawiało się okienko wpisz wyświetlany tekst potem wklej link i było git! teraz nie widzę takiej możliwości chyba że coś nie umiem znaleźć??
  • Strona 12 z 14
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14