DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
 #780241  autor: UndiscloseD
 24 sty 2015, 17:38
Xy pisze:Co do Flasha to w 4.1 ponoć już nie ma? Ale jak da się doinstalować to miło ;-)
Instalujesz Dolphin Browser i dodatek Jetpack, czy jak to się tam zwie i masz flasha ;)
 #780666  autor: Xy
 27 sty 2015, 13:22
Streaming... Dziś miałem okazję przez dwie godziny korzystać z OpenFM bo nie wrzuciłem muzyki w telefon. A raz na jakiś czas mam niezwykłą okazję korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. I dziś odpalam sobie OpenFM w nadziei, że chociaż przez kilka minut będzie dobrze bo przecież na Androidzie rwało okrutnie.
A tu zaskoczenie. Dźwięk nawet ładny (jak na stream i Nokię), nic nie rwie, nic nie przerywa... Pełne, pozytywne zaskoczenie. Nie wiem jak z innymi aplikacjami ale słuchanie muzyki przez Internet na Lumii jest bardzo przyjemne :-)
Pominę fakt, że okrutnie zjada transfer ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780667  autor: lee
 27 sty 2015, 13:24
Na open fm jest jeden strumien... Nawet napisalem im komentarz ze po 3g nie bardzo nadaje sie to do uzytku xd
U mnie chodzi bez problemu ;)
 #780683  autor: Xy
 27 sty 2015, 14:03
A u mnie zaiwania, aż miło posłuchać :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780738  autor: ja.michal
 27 sty 2015, 17:44
Xy pisze:- żywe kafelki pokazują stare dane mimo uruchomionego Internetu.
Niestety kafelki odświeżają się co 30 minut, albo po wejściu w daną aplikację.

Windows na telefonie będzie dobry jeśli wreszcie zrobią z tego komputer. Nie wiem jak, ale aby po wsadzeniu do stacji dokującej mieć pełnowartościowy PC. ;)
 #780795  autor: Xy
 27 sty 2015, 22:07
ja.michal pisze:Niestety kafelki odświeżają się co 30 minut, albo po wejściu w daną aplikację.
Aha czyli w tej materii wszystko jest ok. Zapomniałem, że to Windows...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780797  autor: ja.michal
 27 sty 2015, 22:11
Każdy system ma swój urok. ;)
Resztę objawów masz nienormalną i masz raczej felerny egzemplarz. Mam 920 z Orange od ponad 14 miesięcy i nie miałem takich przebojów.
 #780799  autor: Xy
 27 sty 2015, 22:16
Nie chce mi się już ratować tej Nokii. Może kiedyś, zanim gwarancja się skończy? Chociaż znając życie serwis i tak nic nie zrobi bo "wina właściciela" czy podobnie. Ewentualnie objawy nie wystąpią w Regenersis bo akurat moja Lumia będzie miała dobry humor...
Co do systemów to... Windows jest fajny. Ale Android jest o krok fajniejszy ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780911  autor: Xy
 28 sty 2015, 15:36
Zawsze możesz spróbować wgrać inną wersję Windowsa jeżeli nie masz ochoty bawić się w serwisy.
W sensie bez brandu? Może to by coś pomogło ale wątpię. Przez trzy dni natomiast telefon chodzi bezbłędnie. Jak chciałbym się przywalić do niego to działa dobrze ;-)

Jedni lubią jedno, drudzy drugie. Co komu potrzeba.
I dlatego taki Windows powinien mieć:
1. większy udział w rynku
2. więcej aplikacji w Sklepie
3. więcej telefonów z WP. Ideałem byłby wybór systemu do telefonu. Coś jak w kompie: Albo chcę Ubuntu albo Win XP albo 7...
A ja, gdybym miał inne wymagania, to zapewne byłbym bardzo zadowolony z WP.
Jednakże patrząc na nowe Lumie i nowe inne telefony to wzorniczo Lumie są zaje8iste. I nie wiem czy posiadając już Xperię S nie pokusić się o taką 930 lub 830...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780928  autor: ja.michal
 28 sty 2015, 16:45
Xy pisze:W sensie bez brandu? Może to by coś pomogło ale wątpię. Przez trzy dni natomiast telefon chodzi bezbłędnie. Jak chciałbym się przywalić do niego to działa dobrze ;-)
Bez brandu, albo z innej sieci.
Xy pisze:2. więcej aplikacji w Sklepie
Części aplikacji pewnie nie ma na każdy system, ale z drugiej strony to nie potrzeba kilkuset aplikacji latarka, a i w WP nie ma nakładek na system jak to w Androidzie. Jeśli o mnie chodzi to mam wszystko co mi potrzeba na WP.
Xy pisze:3. więcej telefonów z WP. Ideałem byłby wybór systemu do telefonu. Coś jak w kompie: Albo chcę Ubuntu albo Win XP albo 7...
Mały krok w przód chyba zrobi HTC. Jest już HTC One M8 by Windows, który jest identyczny jak ten model z Androidem. Jest tylko wgrany Windows, a z tego co czytałem podobno odblokowany jest bootloader i można teoretycznie kupić wersję z Androidem i wgrać Windowsa. Nie wiem na razie jak praktyka. Wszystko wskazuje, że również Samsung zacznie wypuszczać te same modele z różnymi systemami. Canonical podobno dogadał się już z jakimś producentem telefonów co do wypuszczenia modeli z tym sprzętem, ale nie wiadomo z kim i na jakiej zasadzie to będzie, czy również na zasadzie jeden model, ale różny soft.
Wygląda na to, że twój postulat powoli zacznie się spełniać. ;)
Xy pisze:Jednakże patrząc na nowe Lumie i nowe inne telefony to wzorniczo Lumie są zaje8iste. I nie wiem czy posiadając już Xperię S nie pokusić się o taką 930 lub 830...
Fajne są również modele telefonów, które sprzedają w USA (jakieś lokalne firmy). Trochę podobne do Lumii, trochę do HTC. O ile da się niektóre kupić na Amazonie, tak trochę nie ma to sensu bo część modeli ma wyłącznie północnoamerykańskie częstotliwości LTE i 3G. W Polsce działałby tylko GSM więc bezsens w noszonym komputerze.
 #780934  autor: Xy
 28 sty 2015, 17:08
ja.michal pisze: ale z drugiej strony to nie potrzeba kilkuset aplikacji latarka, a i w WP nie ma nakładek na system jak to w Androidzie.
Dobrze, gdyby można było zmienić wygląd. Żyjemy w czasach, gdzie UŻYTECZNE może być za razem ŁADNE :-) Jedno nie wyklucza drugiego.
Co do apek to w dalszym ciągu nie ma za dużego wyboru odtwarzaczy filmów i muzycznych, czytników e-książek, szeroko pojętej alternatywy tego, co już mamy w systemie ale miło gdyby było coś innego do wyboru. I niestety w Sklepie WP także jest od groma latarek, stoperów, szybkościomierzy, poziomic, kalkulatorów czy kompasów. Ja także mam to, czego potrzebuję ale korzystając z telefonu z systemem konkurencji widzę, jak wiele Windows ma do nadrobienia w dziedzinie dodatkowego oprogramowania. Są braki i to duże. Ale dopóki WP będzie miał udziały rzędu 3% nikt na poważnie nie zainteresuje się tą platformą.
ja.michal pisze:Mały krok w przód chyba zrobi HTC. Jest już HTC One M8 by Windows, który jest identyczny jak ten model z Androidem. Jest tylko wgrany Windows, a z tego co czytałem podobno odblokowany jest bootloader i można teoretycznie kupić wersję z Androidem i wgrać Windowsa. Nie wiem na razie jak praktyka. Wszystko wskazuje, że również Samsung zacznie wypuszczać te same modele z różnymi systemami. Canonical podobno dogadał się już z jakimś producentem telefonów co do wypuszczenia modeli z tym sprzętem, ale nie wiadomo z kim i na jakiej zasadzie to będzie, czy również na zasadzie jeden model, ale różny soft.
Tak, o HTC wiem. Ale tu rzecz kolejna: Taka sama dostępność modelu z Androidem jak i z Windowsem. Cóż z tego, że wybór jest, jeżeli trzech na czterech operatorów proponuje mi HTC z Androidem, a czwarty to Plus ;-) Kupno indywidualne niby tak, ale...
Telefon mógłby być jak komputer. Nabywam tylko urządzenie i sam decyduję jaki system na nim postawię. Czy Windowsa czy Androida. Oczywiście wiązałoby się to z niemałymi zmianami w obydwu systemach ale idę o zakład, że ludzie byliby zadowoleni mając taki wybór. Rok na Windowsie, później format i dalej z Androidem. Tylko czy taka fantazja ma szanse na realizację w takiej formie o jakiej piszę?

ja.michal pisze:Fajne są również modele telefonów, które sprzedają w USA (jakieś lokalne firmy). Trochę podobne do Lumii, trochę do HTC. O ile da się niektóre kupić na Amazonie, tak trochę nie ma to sensu bo część modeli ma wyłącznie północnoamerykańskie częstotliwości LTE i 3G. W Polsce działałby tylko GSM więc bezsens w noszonym komputerze.
Ano fajne tylko problemem jest to, co napisałeś w dwóch ostatnich zdaniach. Swego czasu sam zastanawiałem się nad zassaniem z USA jakiegoś fajnego telefonu. Po zasięgnięciu języka doszedłem do wniosku, że nie ma to najmniejszego sensu. A szkoda...

ja.michal pisze:Bez brandu, albo z innej sieci.
Jeśli już to bez. Z tego co się orientuję T-Mobile najmniej ingeruje w oprogramowanie i wrzuca najmniej śmieci. Kiedyś Orange strasznie kastrowało telefony, a i Plus nie pozostawał dłużny. Nie wiem jak teraz... Ah, no i plusem Windowsa bez syfu od opa są szybsze aktualizacje bez czekania, aż jakiś T-Mobile je przemieli, udoskonali po swojemu i łaskawie udostępni gawiedzi ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #780954  autor: ja.michal
 28 sty 2015, 18:27
Xy pisze:Dobrze, gdyby można było zmienić wygląd. Żyjemy w czasach, gdzie UŻYTECZNE może być za razem ŁADNE :-) Jedno nie wyklucza drugiego.
No można zmienić, ale w ograniczonym zakresie czyli kolorek, ewentualnie tapeta pod kafelki. Taka specyfika Windowsa. To jak z samochodami. Nie kupisz samochodu, który ma 3 sekundy do 100 km/h, pali średnio 3,5 litra na 100 km i kosztuje 40 000 zł.
Xy pisze:Kupno indywidualne niby tak, ale...
Koszt, ale z drugiej można wziąć raty. Zresztą trend jest taki, aby od operatorów kupować tylko usługę. Zobacz jak wychodzi obecnie abonament z telefonem + koszt zakupu telefonu, a ile porównywalny abonament bez telefonu + zakup na wolnym rynku, nawet doliczając % raty.
Xy pisze: Rok na Windowsie, później format i dalej z Androidem. Tylko czy taka fantazja ma szanse na realizację w takiej formie o jakiej piszę?
Z perspektywy klienta pomysł przedni, ale z punktu widzenia Googla i Microsoftu nieopłacalny. Nie przywiązywałby się taki użytkownik do systemu i całej otoczki usług u danego producenta oprogramowania.
Nadal czekam, aż Microsoft ujednolici Windowsa i smartphone stanie się naprawdę komputerem. Pisałem o tym już chyba nie raz na forum, fajnie by było wkładać smartphone w stację dokującą i mamy PC. Rozwiązanie Padfone od Asusa również mile widziane.
Xy pisze:Jeśli już to bez. Z tego co się orientuję T-Mobile najmniej ingeruje w oprogramowanie i wrzuca najmniej śmieci. Kiedyś Orange strasznie kastrowało telefony, a i Plus nie pozostawał dłużny. Nie wiem jak teraz...
Z tego co wiem w przypadku Windowsa mało mogą ingerować. Dziwiłem się jak mało zmian jest w 920 z softem od Orange. Właściwie tylko tapeta na starcie, dodany kolor pomarańczowy w odcieniu operatora. W pierwszej wersji wycięte było LTE, ale po pierwszej aktualizacji pojawiło się i ono. Nie wiem jak wygląda to w T-Mobile, Plusie i Playu.
Xy pisze:Ah, no i plusem Windowsa bez syfu od opa są szybsze aktualizacje bez czekania, aż jakiś T-Mobile je przemieli, udoskonali po swojemu i łaskawie udostępni gawiedzi ;-)
Tutaj fakt niezaprzeczalny, ale od kiedy odblokowali LTE dwie aktualizacje temu to jakoś nie wypatruję tak kolejnych numerów przy nazwie systemu. ;)
 #783372  autor: znawca
 08 lut 2015, 17:19
ja.michal pisze: Tutaj fakt niezaprzeczalny, ale od kiedy odblokowali LTE dwie aktualizacje temu to jakoś nie wypatruję tak kolejnych numerów przy nazwie systemu. ;)
Jeżeli ktoś już ma aktualizację, a ja jeszcze nie mam, to jest dla mnie disrespectful :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #783391  autor: pakierhakierxd
 08 lut 2015, 18:04
Nie kupię bo :
-słaba możliwość personalizacji
-mała liczba aplikacji(dużo takich co bezpłatne na Andku to na Wp płatne !).

Android choć ma bugi to go wolę :)

Pozdrawiam :)
 #783451  autor: znawca
 08 lut 2015, 21:17
Ja się czasem zastanawiam, jak wy personalizujecie te telefony, że wam WP nie wystarcza :D

Przecież tam da się dostosować aż trzy ekrany: główny z kafelkami, blokady i glance screen

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #783455  autor: Xy
 08 lut 2015, 21:46
Taaak? ;-) No to ja w takim razie chcę mieć na Ekranie Blokady programy multimedialne (Winamp, MX Player, VLC), na Glance Screen niech będą użytki jak Office, Szybkie Notatki i jakiś Dyktafon, a na głównym niech będzie reszta. Da się? ;> Bo ja mam w Andrzeju 4 pulpity i każdy jest do czego innego.

No i tak się zastanawiam czy w Androidzie da się jakoś podłączyć pod konto Microsoft aby zassać kontakty z Lumii? Bo zauważyłem, że tak prosta rzecz jak kopiowanie spisu telefonów na kartę SIM, wysyłanie w formacie *.vcf lub udostępnianie poprzez Bluetooth przerosło speców z Microsoftu... Chyba byli tak pewni, że nikt z Windowsa nie zrezygnuje i nie wróci do Androida, że zapomnieli o prostej funkcji, jaką jest eksport kontaktów do karty SIM czy wysłanie ich do innego urządzenia.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #783467  autor: ja.michal
 08 lut 2015, 22:24
znawca pisze:Jeżeli ktoś już ma aktualizację, a ja jeszcze nie mam, to jest dla mnie disrespectful :P
Ja tam z numerem wersji systemu w urządzeniu napisanym na koszulce nie chodzę. :P
pakierhakierxd pisze:-mała liczba aplikacji(dużo takich co bezpłatne na Andku to na Wp płatne !).
To ile ty GB tych aplikacji w telefonie masz? :]
znawca pisze:Ja się czasem zastanawiam, jak wy personalizujecie te telefony, że wam WP nie wystarcza :D
Ktoś lubi ganiać i szukać wszystkiego po urządzeniu. ;)
 #783608  autor: Xy
 09 lut 2015, 13:45
ja.michal pisze:Ktoś lubi ganiać i szukać wszystkiego po urządzeniu.
Ja się szybciej odnajdę na Andku niż w Windowsie.



A wracając do mojego pytania wcześniej... To jak z tymi kontaktami?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
  • Strona 4 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11