DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #777154  autor: barni2
 11 sty 2015, 18:08
Wczoraj wieczorem gadałem z kolegą i nagle zerwała się wichura i nas rozłączyło ja przez kilka sekund nie miałem zasięgu czy to przez duży wiatr ?
 #777157  autor: pemnuj
 11 sty 2015, 18:25
Może była minimalna przerwa w dostawie prądu do stacji? Intensywny deszcz rownież mógłby być przyczyną o ile nie masz zazwyczaj pełnego (3-4 kreski) zasięgu.
 #777400  autor: Flash999
 12 sty 2015, 17:33
pemnuj pisze:Może była minimalna przerwa w dostawie prądu do stacji? Intensywny deszcz rownież mógłby być przyczyną o ile nie masz zazwyczaj pełnego (3-4 kreski) zasięgu.
W kontenerze znajdują się akumulatory, stacja działałaby bez zmian do czasu wyczerpania ogniw.

Najprawdopodobniej jest tak, jak napisał hdfunpack - radiolinia może minimalnie bujać się na wietrze, przez co link się rozpina, a stacja przestaje działać.
Żeby to jednak potwierdzić autor musiałby podać, do której stacji był podłączony.

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #777404  autor: p2225
 12 sty 2015, 17:41
co do akumulatorów to często się zdarza, że jak brakuje prądu to stacja pada. z jakiego powodu to nie wiem. może nie wszystkie stacje mają akumulatory, albo są na tyle stare, że nie dają rady utrzymać stacji. u mnie jak pada zasilanie to zasięg jest, ale jak kończą się zapasy energii to zasięg nie znika tak od razu, tylko powoli zaczyna maleć aż do zera (tak z pół godziny).

co do zaniknięcia sygnału to powodów może być bardzo wiele i ciężko wskazać co mogło być przyczyną.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #777443  autor: Micho
 12 sty 2015, 19:48
barni2 pisze:nagle zerwała się wichura i nas rozłączyło ja przez kilka sekund nie miałem zasięgu
Normalnie koniec świata :) Takie szukanie problemów na siłe. Jakbyś nie miał kilka godzin (dni) zasięgu to jest problem.
 #777588  autor: barni2
 13 sty 2015, 13:46
Micho pisze:
barni2 pisze:nagle zerwała się wichura i nas rozłączyło ja przez kilka sekund nie miałem zasięgu
Normalnie koniec świata :) Takie szukanie problemów na siłe. Jakbyś nie miał kilka godzin (dni) zasięgu to jest problem.
To pytanie zadałem z ciekawości aby się dowiedzieć tylko