Użytkownik
Ranga
Młody wyjadacz
Posty
876
Rejestracja
30 gru 2011, 13:08
Lokalizacja
Warszawka
Chcieć a móc to dwie różne sprawy. Orange ma to do siebie, że chce wszystko niższym kosztem.Horacy pisze: Na pewno pasmo weźmie Orange, pytanie kto będzie drugi/trzeci.
Horacy pisze:T-M z Playem przygarnął 800 MHz, więc jak Orange nie weźmie 1800 .. to nie powiem gdzie będziePrzy ewentualnym rozpadzie Networks leży i kwiczy
Na pewno pasmo weźmie Orange, pytanie kto będzie drugi/trzeci.
bo testują co im się bardziej opłaca kupić jak będzie jedno pasmo droższe, a drugie tańsze i robią scenariusze co będzie jeśli wygrają 800, co jak 2600, co jak jedno i drugie po trochę,mcore pisze:jak wygrają w aukcji jakieś częstotliwości 2600 to można się spodziewać dołożenia pasma w miejscach gdzie obecnie go brakuje (miasta) i wtedy throughputy wzrosną. 2600 MHz to typowo "miejska" częstotliwość. Właśnie po to Orange tak zawzięcie testuje agregacje pasma z wszystkimi dostawcami radia - co chwile są newsy w tej sprawie.
Play komentując aukcję 800/2600Mhz też zapraszał do współpracy. co do NetWorkS! to spółka jako spółka jest własnością dwóch lub więcej podmiotów z % udziałów. w NetWorkS! Orange i T-mobile mają 50%-50%, tak więc nie ma podziału na maszty T-mobile i maszty Orange. Są one teraz własnością spółki i bez różnicy kto je wybudował. NetWorkS! zdecydowało, które maszty należy rozebrać, a które zostają. Jeśli dojdzie do rozpadu to masztami dzielą się po połowie. Może być tak, że po 2025r ponownie zmodernizują sieć i podzielą sprzęt i spółka będzie polegała wyłącznie na wspólnym wykorzystaniu masztów, a sprzęt (anteny, radiolinie, sprzęt w kontenerze itp.) będzie odrębny jak i połączenie ze stacjami MSC i spółka nie będzie już zarządzała siecią tylko bezpośrednio operatorzy. Bo jak sobie wyobrażacie, że obaj operatorzy dają po tyle samo kasy, wspólnie budują sieć, dzielą się kosztami, a potem jeden rezygnuje i zabiera większość?ciekawy pisze:
niewiadomo czy NetWorks nie dołączy do sieci jaką buduje Zygmunt bo on też zaprasza innych do współpracy
W oficjalnych materiałach od początku (2011 r.) podają strukturę udziałów 50/50.ciekawy pisze:gdzie jest napisane że T i O mają udziały w NetWorks ?
Nie mogły, bo udziały to tylko struktura głosów oraz kosztów/przychodów. Umowa zapewne przewiduje zasady działalności spółki, kierunki jej działalności, zasady rozwiązania współpracy, prawo pierwokupu udziałów itp.ciekawy pisze:a jeśli mają udziały to po co umowa na 15 lat z opcją przedłużenia skoro same udziały mogłyby wystarczyć ?
Kolego, jak nie wiesz jak jest to nie pisz bzdur! Zarówno maszty jak i znajdujący się na nich sprzęt (anteny, kable, stacje bazowe itd) należą albo do Orange albo do TMobile. Networks nie jest właścicielem żadnej infrastruktury. Oni tylko tym zarządzają, planują, optymalizują, natomiast cała infrastruktura należy dalej do operatorów.pawelec2225 pisze:w NetWorkS! Orange i T-mobile mają 50%-50%, tak więc nie ma podziału na maszty T-mobile i maszty Orange. Są one teraz własnością spółki i bez różnicy kto je wybudował
A co innego robisz? Nabijasz sobie posty bo brak Ci całkowicie myślenia.ciekawy pisze: nie spamuje tylko się wypowiadam, jak to kogoś boli to trudno, ja nie zabraniam innym pisać,
Dwie sprawyNowych częstotliwości najbardziej potrzebuje Orange, jest też najsilniejszy finansowo. Nieoczekiwanie do gry o szybki internet (LTE) włączył się czwarty gracz ? Szymon Ruta. Szerszej publiczności znany jest jako kierowca Orlen Team, który zeszłoroczny rajd zakończył groźnym dachowaniem na szóstym etapie. Ale jest też synem Heronima Ruty, milionera i największego wspólnika Zygmunta Solorza. Można więc spekulować, czy młody Ruta nie został wystawiony jako zając, który ma podbijać do astronomicznych ceny za częstotliwości, maksymalnie utrudniając życie francusko-niemieckiemu sojuszowi (Orange i T-Mobile), przeciwko któremu gra Solorz.
Z zastrzeżeniem, o którym mowa w kolejnym zdaniu, każdy uczestnik aukcji będzie mógł w wyniku jej przeprowadzenia uzyskać maksymalnie dwie rezerwacje częstotliwości z pasma 800 MHz, co stanowi łącznie 20 MHz widma z pasma 800 MHz.
Uczestnik aukcji może ubiegać się jedynie o taką liczbę rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz, której uzyskanie nie doprowadzi do przekroczenia 20 MHz łącznie widma częstotliwości z pasma 800 MHz, o które ubiega się uczestnik aukcji lub podmioty z grupy kapitałowej, do której przynależy uczestnik aukcji.
8. Z zastrzeżeniem, o którym mowa w kolejnym zdaniu, każdy uczestnik aukcji będzie mógł, w wyniku jej przeprowadzenia, uzyskać maksymalnie cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 2,6 GHz co stanowi łącznie 40 MHz widma z pasma 2,6 GHz.
Uczestnik aukcji może ubiegać się jedynie o taką liczbę rezerwacji częstotliwości z pasma 2,6 GHz, której uzyskanie nie doprowadzi do przekroczenia 40 MHz łącznie widma częstotliwości z pasma 2,6 GHz, o które ubiega się uczestnik aukcji lub podmioty z grupy kapitałowej, do której przynależy uczestnik aukcji.
Na docinki?ciekawy pisze: ktoś wie kiedy będzie przetarg na pasma 800 i 2600 ?
miało być chyba w tym roku 2014, w grudniu, coś się zmieniło, że nie ma o tym żadnych newsów ?