DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #76922  autor: sebasec
 29 maja 2006, 17:28
Mam pytanko; kupiłem myx6-2 w zeszły piątek, rozładowałem baterię(nówkę sztukę,w sposób naturalny) i załadowałem ją jak w instruckji napisano(4 h się ładowała,aż przestał wskaźnik migać) Dziś rano bateria się wyładowała całkowicie. Czy to normalne? (fakt że trochę był kom katowany;zdjęcia, transfery przez IRDĘ,itp.) Jaki czas powinna trzymać nowa bateria, po sformatowaniu? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Od IreQ: Zapoznaj się z zasadami zamieszczania tematów. Poprawiono!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2006, 22:01 przez sebasec, łącznie zmieniany 1 raz.

 #76983  autor: popo76
 29 maja 2006, 21:56
W instrukcji piszą, że ładować 4h ale z doświadczenia i opinii innych wiem, że formowanie baterii to trzykrotne ładowanie po ok 12h na wyłączonym telefonie. Telefon ma się wyłączyć za każdym razem sam po całkowitym rozładowaniu baterii (oczywiście tylko trzy razy na początku, potem już można normalnie doładowywać).

Pozdro.

 #76989  autor: kamil1221
 29 maja 2006, 22:28
Nie chce cię martwic - ale najprawdopodobniej zakatowałeś własną baterie.
Spróbuj jeszcze raz sformatować i ładuj 12 godzin.

 #77224  autor: sebasec
 31 maja 2006, 16:56
Tak też przypuszczałem, dzięki. W poniedziałek rano podłączyłem koma do ładowarki i ok. 20-tej odłączyłem od prądu. Do teraz jest stan 2 kresek, ale niczego praktycznie nie używałem. Trudno. Najwyżej kupię nową baterię.... Jeszcze pytanko; przy formatowaniu napisaliście że trzeba to robić na wyłączonym komie,12h. Ale na początku trza włączyć, ponieważ jest na wyświetlaczu prośba o potwierdzenie ładowania. To chyba po tym potwierdzeniu trzeba wyłączyć?

[ Dodano: 2006-05-31, 17:24 ]
Jeszcze jedno pytanko do starszych stażem użytkowników sagemów myx6-2; ile powinna działać bateria przy średnim użytkowaniu "bajerów" tego telefonu? Taka przybliżona długość?

 #77230  autor: kamil1221
 31 maja 2006, 17:59
Okolo 3 dni maksymalnie.
Telefon lubi miliAmperoGodziny polykac.

 #77237  autor: sebasec
 31 maja 2006, 19:06
Thnx Mate!

[ Dodano: 2006-06-01, 17:47 ]
Przy formatowaniu napisaliście że fon ma byc wyłaczony, jak go wyłączam to przestaje ładować i pyta o potwierdzenie ładowania. W instrukcji nie ma nic na ten temat. Sorcki że zawracam gitarę ale próbuję stosować się do instrukcji. Po poniedziałkowym ładowaniu dopiero parę minut temu mi padł. Może nie jest z tą baterią tak źle..?