DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #74259  autor: wHuPawel
 17 maja 2006, 15:39
Witam.
Zamierzam zakupić sobie ten telefon. Chciałbym usłyszeć co sądzą o nim właściciele.
- Najbardziej zależy i na tym czy bateria jest trwała tzn. ile czasu wytrzymuje
- oraz na tym czy nie jest awaryjny
- czy wyświetlacz jest dobry tzn. jak wyświetla kolory, czy dobrze widać w słoneczne dni

 #74265  autor: kamil1221
 17 maja 2006, 15:53
Wiesz w szkole mam okazje bawic =)
A wic to nastepca myX5-2.
Odtwarza pliki mp3, oraz rejestruje sekwencje video 3gp.

Bateria bardzo dobra - kolezanka chwali sie ze wytrzymuje jej tydzien bez ladowania.
Wyswietlacz 65tys. kolorow co widac ze ma tyle, w swietle hymm... moglo by byc lepiej ale i tak jest dobrze.
I jego wielka zaleta jest aparat naprawde swietne VGA - jak na VGA robi swietne zdjecia.

A po za tym telefon ma JAVE, GPRS i IrDE (podczerwien).
Menu standardowe - zywcem sciagniete z myX5-2 zadnych fajerwerkow - typowe Sagemowskie menu w tej serii - jest ono czytelne i intuicyjne.

Telefon nie jest awaryjny - nic nigdy sie mu nie stalo, nie zamula, nie zawiesza sie.

Telefon calkiem, calkiem ... :wink:

 #74268  autor: wacóś
 17 maja 2006, 15:58
wię kamil pewnie mówi o moim telefonie:)
telefon racja trzyma długo. raz to mi trzymał nawet 11 dni.
wyświetlacz ładny czytelny.
menu też proste.
dzwonki bajery idzie ściągnąć więc się nie nudzi.
zdjecia jak na telefon robi też dobre.
:P

 #74269  autor: wHuPawel
 17 maja 2006, 15:58
A i jeszcze jedno pytanko:
Czy obudowa się nie rusza, skrzypi lub coś się z nią dziwnego dzieje?
Bo teraz mam K300i i strasznie mnie denerwuje panel strasznie się rusza. :/

 #74271  autor: wacóś
 17 maja 2006, 16:01
szczerze? troszke tak...

 #74523  autor: szczeka
 18 maja 2006, 20:04
troszke bardziej, niz troszkke..

 #75376  autor: Degree
 22 maja 2006, 20:22
Wyświetlacz jest niskiej jakości,aparat znośny,wideo to jest dla bajeru bo jakość jest marna.
Telefon ma 3MB pamięci.Jak odbierasz przez Irde plik 100KB to muszisz mieć 200KB wolnego w pamięci bo nie odbierze.Czasem podczas transmisji IR wyskakuje "ODMOWA" i niewiesz czemu.Telefon używa tego 3MB jako RAMU,wiec jak bedzie mniej niż 200KB wolne to bedzie sie dławił.A obudowa po ok 2miesiącach trzeszczy u wtyku od bateri :twisted: :twisted:
NIE POLECAM :!: :!: :!: :!:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 #75622  autor: Irek
 23 maja 2006, 19:16
wacóś bateria trzyma Ci 11 dni to co Ty masz za baterie przy tym fonie... to raczej realne nie jest.... ile średnio dzwonisz, wysyłasz smsów? czy telefon działa przez całą dobę, czy używasz vibry? itp

Degree znośny aparat? haha bynajmniej robi lepsze fotki niż SE tej samej klasy

"And one more thing..."

 #75757  autor: kamil1221
 24 maja 2006, 08:30
Ja odpowiem jak wacóśowi tak trzyma bateria... do to moja kolezanka z klasy wiec sie widzimy codziennie... :wink:

3 smsy dziennnie, 2 minuty rozmowy, vibra, telefon lezy i co jakis czas tylko jest sprawdzane czy cos nie przyszlo, czasami na 1 minutke podczerwien wlaczona zostaje, i to wszystko ... :mrgreen:
A telefon i tak dlugo trzyma, a baterie ma standardowa czyli 920 mAh.

 #75797  autor: wHuPawel
 24 maja 2006, 13:46
Kamil a mógłbyś się jej spytać czy da się w tym Sagemie zmienić sygnał SMS? Jak byś mógł to byłbym wdzięczny.

P.S. I słyszałem też od kogoś, że ten tel niema kalkulatora czy to prawda?

 #75805  autor: kamil1221
 24 maja 2006, 15:37
wHuPawel pisze:czy da się w tym Sagemie zmienić sygnał SMS?

P.S. I słyszałem też od kogoś, że ten tel niema kalkulatora czy to prawda?
Na 102% ma kalkulator, i da sie zmienic dzwiek dzwonaka na dowolny plik muzyczny.
Ustawienia > dzwieki > sms cos takiego

 #75814  autor: wHuPawel
 24 maja 2006, 16:07
To super ! Dzięki za info. :)

 #76074  autor: szczeka
 25 maja 2006, 19:20
zdecydowales sie juz?

dzis mialem okazje go uzytkowac.. zrobil na mnie fatalne wrazenie, mialem z nim kontakt dzis pare godzin i za kazdym razem po wyjsciu z gry telefon potrzebowal czasu, zeby sie rozbujac, strasznie wolno chodzil.

 #76085  autor: kamil1221
 25 maja 2006, 20:00
E co ty opowiadasz ??
Mam z nim kontakt codziennie i śmiga milo...
Może wiesz, może nie ale Sagemy z starym softem typu myX5-2, myX5-2v, myX6 i myX7 maja takie cos - od ilości wolnego miejsca na telefonie zależy pamięć RAM w telefonie.
Czyli jak zostało tobie 200kb pamięci wolnej to ta pamięć jest wykorzystywana jako RAM.
To dlatego kiedy Sagem ma mniej niż 200kb nie zapisze pliku odebranego przez port podczerwieni bo by nie miał RAMu.
Może tym którym się bawiłeś pamięć byłą zawalona ??

 #76137  autor: wHuPawel
 26 maja 2006, 08:19
Dowiedziałem się, że ten Sagem ma wyświetlacz CSTN, a większość telefonów TFT i zastanawiam czym się różnią te dwa typy wyświtlaczy?

 #76148  autor: kamil1221
 26 maja 2006, 10:43
Współczesne wyświetlacze CSTN mają już zbliżony czas odpowiedzi do wyświetlaczy z aktywną matrycą, a jednocześnie są dużo tańsze w produkcji. Piksele w wyświetlaczach CSTN sterowane są przy pomocy tranzystorów obsługujących daną kolumnę lub wiersz.

Wyświetlacze TFT umożliwiają uzyskanie lepszych parametrów obrazu niż typowe wyświetlacze LCD, CSTN.

___wikipedia.pl___

Czyli mówiąc inaczej TFT sa lepsze, sa ostrzejsze - to znaczy w kontakcie ze swiatlem slonecznym wszystko jest lepiej widoczne niz w wyswietlaczach CSTN, a do tego pobieraja mniej energi.

 #76163  autor: szczeka
 26 maja 2006, 11:19
TFT sa ladne,
CSTN brzydki ;)

to tak po krotce .. w TFT sa wszystkie pixele jednoczesnie rowno podswietlane, a w CSTN jest troche inaczej, przez co daje to slabszy efekt.
Może wiesz, może nie ale Sagemy z starym softem typu myX5-2, myX5-2v, myX6 i myX7 maja takie cos - od ilości wolnego miejsca na telefonie zależy pamięć RAM w telefonie.
wiem, wiem.. sagemy to scierwo. inaczej tego okreslic sie nie da ;) akurat wtedy telefon mial prawie cala pamiec wolna.

 #76173  autor: Frasio
 26 maja 2006, 11:47
wHuPawel pisze:Dowiedziałem się, że ten Sagem ma wyświetlacz CSTN, a większość telefonów TFT i zastanawiam czym się różnią te dwa typy wyświtlaczy?
CSTN jest o wiele gorszy.
Bodajże SE T610 ma wyśw. CSTN, a np. SE k508i ma tyle samo kolorów, ale TFT i widać o wiele ładniejsze kolory itd.

Obrazek

 #76207  autor: kamil1221
 26 maja 2006, 15:16
Wiesz Frasio ale ten wyswietlacz nie jest taki tragiczny - jak za ta cene telefon calkiem, calkiem...
No fak juz mogli zastosowac technologie TFT - bo to o wiele lepsze rozwiazanie :cry:
Ale moge na pewno powiedziec ze kolory sa lepiej odzwierciedlone niz na SE t610 :wink:

 #76210  autor: Degree
 26 maja 2006, 15:26
szczeka pisze:zdecydowales sie juz?

dzis mialem okazje go uzytkowac.. zrobil na mnie fatalne wrazenie, mialem z nim kontakt dzis pare godzin i za kazdym razem po wyjsciu z gry telefon potrzebowal czasu, zeby sie rozbujac, strasznie wolno chodzil.
Telefon ogólnie robi kiepskie wrażenie na ludziach.Wolno chodzi i ma menu w 256kolorach :evil: Nagrywanie wideo to jest jakiś żart ze strony producentów :evil: Ogólnie telefon niejest za wygodny :(