DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #760774  autor: Rostov
 05 lis 2014, 15:15
Obecnie korzystam z usługi Neostrada w Orange. Opcja do 10 Mb/s. Umowa kończy mi się wraz z ostatnim dniem lutego. Płacę 49,90 za Neostradę + 21,53 za utrzymanie linii, ponieważ nr mam zawieszony. Bardzo chciałbym zaoszczędzić na tej opłacie za utrzymanie linii, w związku z czym zainteresowała mnie usługa Dropss w Netii. Nie wiem tylko za bardzo, jak to zrobić, żeby zmienić operatora i nie mieć przerwy w dostępie do sieci. Możliwe jest w ogóle tak płynne przejście z usług jednego operatora na usługi drugiego? Czy może po wyłączeniu Neostrady z końcem umowy, przyjdzie mi czekać kilka dni/tygodni na aktywowanie usługi Dropss?

 #760814  autor: mojito
 05 lis 2014, 16:44
Najlepiej jesli zadzwonisz do konsultanta, mysle że jesli odpowiednio wczesniej umówisz się z netiowcami to nie bedziesz mieć przerwy w dostepie do neta, warto zaryzykowac z netią

 #760840  autor: Rostov
 05 lis 2014, 17:48
Jeśli ktoś już ma doświadczenia z migracją z Neostrady na Dropssa, to proszę o rady. :)

 #760853  autor: goral2099
 05 lis 2014, 18:11
Ja też przymierzam się do migracji firmowej Neostrady do Dropsa, a stacjonarki do Playa. Z tego co zrozumiałem czytając ten wątek: trzeba iść do Netii i tam załatwić wszystkie formalności, czekać aż dostawca internetu się zmieni i później przenosić nr telefonu dopiero?
Jeszcze pytanie mam odnośnie samego procesu przenoszenia: jak długo firma może pozostać bez internetu/telefonu przy przenoszeniu? Bo nie ukrywam, że jest to sprawa krytyczna...
 #761044  autor: marcinkoleksl
 06 lis 2014, 15:12
Przechodziłem, co prawda nie z Tpsa do Dropssa, ale z Multimo do Dropssa. Wszystko oczywiście na kablach Tpsa. Przerwa w usłudze była około 13 godzin, bo net w Multimo odcięli mi jakoś w nocy, a już po 13tej dostałem smsa z loginem i hasłem do Dropssa. Prze konfigurowałem router i śmiga.
Jak chcesz Dropssa, to tuz po nowym roku wypełnij formularz na stronie, przyślą kurierem Umowę. Sprawdź jednak, ile trwa okres wypowiedzenia obecnej Umowy, bo może to być więcej, niż miesiąc, wówczas przeniesienie usługi trzeba będzie zacząć wcześniej, jeszcze w grudniu 2014.
Netia jest dość ślamazarna i bierz to w swoich obliczeniach. W moim przypadku mieli miesiąc poślizgu, bo dostarczenie wypowiedzenia do starego operatora zajęło im kilkanaście dni. Żenada, ale w końcu się udało.
Jesteś w zasięgu LLU, czy to będzie BSA?

gooral, przeniesienie internetu i tel powinno się odbyć w ciągu doby. Także nie jest to nie wiadomo jaki termin. I dobrze myślisz. Operator wypowiada umowę tylko o net, jak już podłącza nowy net, dopiero wtedy wypowiadamy umowę o telefon i go przenosimy. Pamiętaj jednak, ze z Playem są problemy i możesz mieć w przypadku pecha mega skuchę, z utratą numeru włącznie (niekompetencja pracowników jest podobna, jak w przypadku Netii, niestety).

 #761058  autor: M a r c i n
 06 lis 2014, 16:49
A do kiedy masz umowę na telefon ?? Tak samo się kończy ??

Obrazek

 #761132  autor: Rostov
 06 lis 2014, 21:04
Nie mam umowy na telefon na czas określony. Jestem abonentem Orange (wcześniej TP S.A.) od kilkudziesięciu lat, więc moja umowa na telefon obowiązuje już bezterminowo.
Niestety, Netia nie ma w mojej miejscowości żadnej infrastruktury, więc prawdopodobnie będę skazany na opłatę 59,90 miesięcznie.

 #761370  autor: qcom
 07 lis 2014, 21:51
Ja mam neostrade z telefonem voip (neofon) nie mam telefonu na analogowej lini. Podpisując umowę z dropss oni sie zajmuja wypowiedzeniem internetu w orange a co z telefonem? Bez liveboxa ten neofon nie będzie działał, to jest jakby jedna usługa z neostradą.
Z telefonu stacjonarnego chcę całkiem zrezygnowąc, tylko jak to zrobić żeby nie było potem jeszcze dodatkowych komplikacji??

 #761447  autor: tyre23
 08 lis 2014, 11:20
qcom, wszystko zależy od tego z jakiej promocji Orange skorzystałeś. Mogłeś wziąć najpierw internet, a potem neofon lub wszystko w pakiecie. Najprościej będzie, jak sprawdzisz to w swojej umowie.
Bez liveboxa ten neofon nie będzie działał, to jest jakby jedna usługa z neostradą.
Niekoniecznie, neofon może działać na każdej bramce VoIP.

 #761462  autor: cache
 08 lis 2014, 11:44
może czegoś nie doczytałem lub nie rozumiem...

mam internet neostrada na laczu podkladowym (nie mam oferty telefonu) place za 10mb 59+29 za łącze. czy dla Jastarni będę mógł przejsc na Dropss i płacic tylko 49?

wyglada na to ze jednak za utrzymanie łącza i tak będe płacił Orange zgadza sie czy jednak nie? jakos nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi...

 #761467  autor: tyre23
 08 lis 2014, 11:53
cache, jeżeli przejdziesz na Dropssa nie będziesz płacił opłaty za utrzymanie łącza. Musisz tylko dowiedzieć się czy jesteś w zasięgu LLU, czy BSA. Możesz to zrobić tutaj - oddzwoni do Ciebie konsultant i wszystkiego się dowiesz.
Jeżeli będziesz w zasięgu LLU będziesz płacił 49,9zł/msc.
Jeżeli nie (BSA) to będziesz płacił 59,9zł/msc.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2014, 18:09 przez tyre23, łącznie zmieniany 1 raz.

 #761512  autor: qcom
 08 lis 2014, 16:20
Wiem na pewno że jestem z zasięgu BSA, a neostrade z neofonem mam w jednym pakiecie. To była jedna umowa na internet i telefon. Nawet na fakturze internet z telefonem jest jako jedna usługa. Więc jest pytanie co będzie z telefonem po przeniesieniu internetu do dropss? Umowa z orange kończy sie 20 lutego, jak podpisze umowę z dropss zajma się wypowiedzeniem umowy neostrady, nie wiem czy rezygnacje z telefonu muszę wysłać sam do orange czy automatycznie rozwiąże się tez ta umowa na telefon. Nie chce żeby sie okazało że wysyłam rezygnacje z telefonu z dniem 20 luty, i wtedy orange odłączy mi linie całkiem zanim podłączy dropss - słyszałem o takim przypadku.

Tak to wygląda na fakturze:
Obrazek

 #761737  autor: artekk
 09 lis 2014, 21:38
ja zrobiłem to tak że telefonz przeniosłem do plfona a internet do dropsa. Zlecenie przejścia zleciłem w tym samym czasie dla obu usług. Dokupiłem bramke voip fritzbox i podłączyłem do routera i chodzi bez problemu. Telefon w plfonie na prepaid i po przeniesieniu numeru nie ma opłaty za numer.
Co do przerw na przejście z jednej firmy do drugiej to trwało to podobnie jak u @marcinkoleksl. Jak coś to pytaj.

 #761975  autor: qcom
 10 lis 2014, 18:16
Pewnie zrobię tak samo, przeniose internet do dropss a numer stacjonarny do plfon albo happycall, może jeszcze kiedyś sie przyda. Przeniesienie do plfon gładko poszło?

 #761988  autor: artekk
 10 lis 2014, 19:34
bez problemu. Z plfona jestem zadowolony. No i z dropsa też.

 #761992  autor: michcio123
 10 lis 2014, 19:48
Pozwole sobie wtrącić pytanie. Czy w dopssie na bsa działa ten słynny stabilizator dlm?

Re:

 #765799  autor: mojito
 28 lis 2014, 00:37
Rostov pisze:Nie mam umowy na telefon na czas określony. Jestem abonentem Orange (wcześniej TP S.A.) od kilkudziesięciu lat, więc moja umowa na telefon obowiązuje już bezterminowo.
Niestety, Netia nie ma w mojej miejscowości żadnej infrastruktury, więc prawdopodobnie będę skazany na opłatę 59,90 miesięcznie.
Drops działa na kablach orange i jest to własnie super rozwiązanie dla tych którzy nie mają innego dostepu do innego źródła do internetu i musza miec telefon stacjonarny
 #765864  autor: Rostov
 28 lis 2014, 12:00
Tak się składa, że ja akurat nie potrzebuję telefonu stacjonarnego. Z tego też względu mój nr w Orange jest zawieszony, a płacę tylko za utrzymanie linii, by mogła działać na niej Neostrada.
 #765877  autor: qcom
 28 lis 2014, 13:03
To teraz możesz przejść do dropss i nie będziesz musiał płacić za utrzymanie łącza, płacisz tylko 59zł za internet do 20mb/s i w tym już jest wliczona opłata za utrzymanie lini.
 #765881  autor: Rostov
 28 lis 2014, 13:14
Zastanawiam się nad czym innym. Mianowicie nad Szybkim Internetem MAX - 10 Mb/s. Dychę mniej tylko za to, że zamiast umowy na czas nieokreślony, umowa na 24 miesiące. Płaciłbym wtedy 39,90 + 10 za łącze Orange. Dwuletnie umowa mi nie przeszkadza, a 20 Mb/s mi nie potrzeba, ponieważ jestem podpięty do starego DSLAM'u, bez możliwości przepięcia na nowszy i nawet na obecnej Neostradzie "do 10 Mb/s" mogę wyciągnąć max 7 Mb/s... Zastanawia mnie tylko, czy wszystkie inne warunki przejścia na Szybki Internet MAX będą takie same jak w przypadku Dropssa.