DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #754660  autor: sharpmarv
 08 paź 2014, 13:41
Jestem w sytuacji w której w grę wchodzi tylko internet mobilny. W budynku do którego się przeprowadzam nie ma chyba nawet kabli telefonicznych w ścianach. Na dodatek, do jakiego dostarczyciela internetu bym się nie odezwał (ups, vectra, multimedia itp) to mówią że w mojej lokalizacji nie działają. Prawdopodobnie nie mam innego wyjścia i jestem zmuszony wsiąść internet lte z plusa. Nie uważam się za hevy usera jednak lejek trochę mnie martwi. Myślę że w miesiącu 100 gb danych to takie minimum jakie ściągam. Mieszkam w miejscowości Rzepin w woj. Lubuskiem. Do BTSa mam 200m. Myślicie że takim małym mieście jest szansa, że lejek będzie nakładany przy trochę większych ilościach danych? Czy w ogóle jest jakaś alternatywa dla tego internetu? Nie potrzebuje super szybkich łączy, wolał bym się po prostu nie ograniczać przy korzystaniu z internetu.

 #754668  autor: p2225
 08 paź 2014, 14:26
widzę na mapie, że w Rzepinie jest planowana budowa LTE Play'a (jest już w Torzymiu). LTE Play'a oczywiście jest wolniejsze, ale jak piszesz to ci nie przeszkadza. nie ma także żadnych informacji, żeby komukolwiek założyli lejek. proponuję kupić modem LTE (w ofercie operatorów zapłacisz i tak więcej) i startery Plusa i Play'a i przetestować prędkości (nielimitowany internet z Play działa też w 3G). w małym mieście rzeczywiście stacja nie powinna być obciążona, lecz może się zawsze znaleźć ktoś kto będzie ściągał coś cały czas. jeśli prędkości w godzinach 18-22 będą w miarę dobre to małe prawdopodobieństwo nałożenia lejka. możesz też wziąć najdroższą ofertę Plusa na próbę (w najdroższej mniej zapłacisz za testowanie) i sprawdzić jak to będzie wyglądało, a po okresie próbnym zwróć sprzęt i podpisz umowę na mniejszą kwotę jeśli będziesz chciał.

pozdrowienia z Zielonej Góry ;)

 #755910  autor: Nikita_Bennet
 14 paź 2014, 15:17
Tez zaczynam się interesować internetem mobilnym. Po prostu czasem go potrzebuję poza domem a korzystanie z niego w telefonie to nie jest dla mnie. To czy prepaid czy postpaid jest mi bez różnicy

Intryguje mnie jednak jak jest z tym internetem w różnych sieciach i chodzi mi głównie o RBM/PLAY. Chodzi o to z jakich przekaźników korzystają. Albo inaczej pytanie - w której sieci mieć internet mobilny aby móc korzystać z zasięgu T-Mobile, PLUS i PLAY (ostatni najsłabszy).
Zależy mi mieć zasięg wszędzie. W domu na niego nie liczę ale tutaj mam adsl i akurat w domu nie jest mi potrzebny ten mobilny ale poza domem coraz bardziej. W grę nie wchodzi sciąganie wielkich ilości danych.

 #756070  autor: david4nal
 15 paź 2014, 11:56
Nikita_Bennet

Skoro potrzebujesz mobilnego jako "dodatku" to może weź za darmo Aero2, zasięg mniej więcej pokrywa się z tym na stronie Plus HSPA+ Plus - zasięg
a tutaj mapka od Aero2 zasięg Aero2
Oczywiście mapki trochę przekłamują ale powiedzmy, że mniej więcej tak jest.

No i liczyć się trzeba z tym, że połączenie trwa 60 min. a szybkość jest do 0,5 Mb/s.

A jeśli chcesz korzystać z Play i roamingu krajowego to tylko taryfy głosowe wchodzą w grę bo w internecie z Play można tylko z ich własnego zasięgu, a tu może być problem na wsiach itp.

 #756272  autor: Nikita_Bennet
 16 paź 2014, 11:11
areo u mnie i tam gdzie bywam nie ma więc pozostaje PLUSGSM a ten ma też bardzo mizerny zasięg wg map.

Będę musiał jeszcze rozeznać się w T-mobile choć tam nic w cenach 15-20zł nie dostanę (a w play jest chyba nawet od 11,99).

 #756491  autor: david4nal
 17 paź 2014, 11:24
A Plus ma tam UMTS?
Jak sprawdzałeś czy Aero działa? Jak przez telefon w wyszukiwaniu sieci to nie znajdzie Ci Aero tylko wyświetli jako Plus.

 #756568  autor: Nikita_Bennet
 17 paź 2014, 17:37
rzuciłem okiem na mapy zasięgu podane wyżej. W sumie to BTS plusa jest chyba z 4-6km ode mnie, Tmobile może z 4 a Orange ponad 10km.

 #756906  autor: david4nal
 19 paź 2014, 09:54
To nic dziwnego że słabo działa ;)
Najlepiej byłoby dodać antenę zewnętrzną.