DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #756758  autor: barni2
 18 paź 2014, 18:09
Obecnie posiadam nokie 6280 i mam dziwny problem z baterią jak jest prawie cała bateria a np ktoś dzwoni to zaraz wyświetla ze jest słaba a potem znów wraca jak by była naładowana dodam ze jak leży i się nie bawię to jest ok dodam ze ta nokia była używana z jakieś 5 lat

 #756760  autor: bazooka
 18 paź 2014, 18:17
Jeżeli przywrócenie ustawień fabrycznych (master reset) nic nie pomaga to moim zdaniem bateria jest uszkodzona.

 #756761  autor: dan7
 18 paź 2014, 18:25
Bateria jest po prostu zużyta.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #756774  autor: Sig
 18 paź 2014, 18:48
Tu się nic wielkiego nie wymyśli. Jak przedmówaca mówił, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, czy coś się w telefonie nie zapętliło (bo raczej w takim nie doinstalowało) i ciągnie baterię, ALE moim zdaniem przy normalnie używanym telefonie 5 lat oznacza, że bateria już pada. Czuwanie nadal może być nie najgorsze, ale też bez rewelacji. Ciesz się, że ci nie spuchła :-).

Pytanie na co wymienić. No, tu jest kłopot, bo wszędzie pełno chińszczyzny, a najgorsza jest taka, która się pod "oryginalne" podszywa. Możesz pomyślać o np. Maxximus itd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #756786  autor: dan7
 18 paź 2014, 19:29
Sig - mam Maxximusa jako drugi akumulator to może się wypowiem:
barni2 - nie sugeruj się pojemnością na akumulatorze - wydaje mi się że proces wytwarzania orginału i zamiennika się trochę różni. Kupiłem Maxximusa dwa miesiące temu o pojemności 1850mAh i działa krócej niż orginał o pojemności 1450mAh. Nieznacznie ale krócej. Orginał ma 2,5 roku. Jeszcze jedno mnie zastanawia : po dużym poborze energii wskazanie akumulatora wraca o kilka procent do góry co przy starym akumulatorze nie występuje.
Sedno sprawy: jeżeli masz możliwość to kup orginał z pewnego źródła i wtedy znowu będziesz miał spokój na parę lat.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #756983  autor: Kryniczanin
 19 paź 2014, 13:00
Lata temu miałem Nokię 7110 i tel nawet na nowym akumulatorze trzymał 2-3 minuty rozmowy. W serwisie mówili że końcówka mocy czy coś takiego poszło.