DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

 #753904  autor: Golarz Filip
 05 paź 2014, 12:32
Sebusy odpowiadając- ja nie jestem tu,by ktoś mnie lubił,szanował,zgadzał się ze mną ale też gardził,odnosił się do każdego mojego zdania czy wytykał mi błędy. Komentuję, staram się merytorycznie dyskutować, czasem głupio docinam ale nie rozpatruję przed naciśnięciem "wyślij" czy więcej ludzi mnie poprze czy nie pozostawi suchej nitki.
Jeśli ktoś ma tyle czasu i radości z tego,że pod osłoną nocy,kiedy administracja śpi,chce pod moim nickiem popsuć mi reputację-proszę bardzo.Z tego jednak powodu,mam następnego dnia zalać się łzami, wziąć wolne w pracy z powodu depresji i odkręcać całą nie moją aferę?
Ci co mnie będą kojarzyli nawet tylko po kilkunastu postach,będą wiedzieli,że to nie ja.Proste.
Bardzo,bardzo niektórym zaciera się już granica Internetu i świata rzeczywistego.
Świadczą chociażby o tym samobójstwa popełniane przez osoby,które usłyszały na swój temat obraźliwe rzeczy właśnie w sieci.PRZE RA ŻA JĄ CE!
Jeśli ktoś uczuciami życiowymi darzy stosunek społeczności np.telepolis do swojej osoby ( czyli np.większość mnie nie lubi- przykład wlo ) to faktycznie nie powinien lekceważyć problemu i udać się po pomoc.
Ale wspomniany wlo jak pokazał chociażby przy nominacji Witka przy Ice bucket, gardzi "popularnością" w sieci i pokazuje,jak powinno wyglądać zdrowe podejście do hejtu w jego stronę.
Ma swoje zdanie i jednocześnie spływa po nim,czy ktoś go lubi czy nie.

 #753907  autor: slawekt
 05 paź 2014, 12:43
WitekT pisze:sensownie komentuje, są to także pracownicy operatorów, którzy nie chcą być w żaden sposób zidentyfikowani.
A jak na podstawie nicka (bez udziału adminów telepolis.pl) sieć ma zidentyfikować swojego pracownika? Pomijam tutaj nicki typu play4you itp.? Możesz mi rozjaśnić temat?
Jeżeli już by komuś na tym zależało, to prędzej po adresie IP, który wyświetla się dla komentatorów niezarejestrowanych...

 #753911  autor: bazooka
 05 paź 2014, 12:59
Golarz Filip, jak zwykle bardzo fajnie się Ciebie czyta - i nie mogę napisać, że Cię nie lubię. Jednak jeśli mamy pisać o sobie i swoich uprzedzeniach to przy tworzeniu jakiegoś algorytmu zabezpieczającego przed takim klonowaniem to nie popłaci. Ja z kolei staram się zawsze patrzeć oczyma większości i ogółu i nie będę się kierował podejściem do życia jednej jakiejś przytaczanej jednostki czy siebie.
Czy ja gdzieś pisze o swoich uprzedzeniach lub też to, że moje podejścia do spraw forum, portalu telepolis, jest zdrowe czy niewłaściwe? Każdy człowiek jest inny i Ty możesz jednego stawiać na piedestale za jego dystans do siebie, a ja będę uważał, że taka osoba okłamuje sama siebie...ale to moje zdanie i tu i teraz jest ono nieważne.
Jestem szczery, często do bólu - 3 razy czytam co napisałem i wciskam podgląd na forum, do tego stopnia, że mnie ludzie wyprzedzają z odpowiedziami :) ...jednak w takich kwestiach jak powyższa staram się spojrzeć dobrem ogółu.
Czy okazaniem szacunku redakcji w stronę użytkownika jest brak reakcji na jego wyraźne zgłoszenie, że złamano regulamin forum? Tak miałem, ostatecznie problem mój załatwiono, jednak określono, że: "mam szczęście, że trafiłem na tak dobrego Moda".
Do czego się innego odwoływać jak nie do zasad, tudzież regulaminów :?:
Bez takich zasad jest jeszcze gorzej, bo jest wolność Tomku, więc suma-sumarum chyba lepiej, żeby jakieś obostrzenia były lub ich nie było, a więc abstrahując od Twojego czy kogo innego indywidualnego podejścia do spraw "życia w internecie".

 #753927  autor: WitekT
 05 paź 2014, 14:33
slawekt pisze:A jak na podstawie nicka (bez udziału adminów telepolis.pl) sieć ma zidentyfikować swojego pracownika? Pomijam tutaj nicki typu play4you itp.? Możesz mi rozjaśnić temat?

Jeżeli już by komuś na tym zależało, to prędzej po adresie IP, który wyświetla się dla komentatorów niezarejestrowanych...
Rejestracja wymaga posiadania konta mailowego - to są kolejne, niepotrzebne ślady.

Może jeszcze o nastawieniu redakcji TELEPOLIS.PL do kwestii tego typu danych.

Jeżeli prosi nas ktoś, bo chodzi np. po kwestie naruszenia czyjejś godności (ktoś kogoś wyzywa od złodziei bez absolutnie żadnego podparcia dowodami), to takie dane udostępniamy nawet bez nakazu sądu, ale osobie dobrze motywującej chęć pozwania.

Jeżeli ktoś prosi nas o dane, bo chodzi o kwestie podania niewygodnych faktów albo ujawnienia jakiejś tajemnicy, to będziemy się zapierać rękami i nogami, żeby bronić danych takiej osoby. W ostateczności jesteśmy w stanie nawet użyć interpretacji, że wpis na forum czy komentarz można traktować jako list do redakcji, czyli jest to tekst redakcyjny, czyli podchodzi pod kwestię tajemnicy dziennikarskiej (źródło).

A teraz małe podsumowanie - różne sądy różnie orzekają. Trzeba się ubezpieczać. W logach naszego serwera zostaje bardzo dużo przydatnych danych pomocnych przy identyfikacji takiej osoby. Nie będę mówił jakie to dane. Przy potrzebie rejestracji zostaje jeszcze więcej danych, bo jeszcze dochodzą logi dostawcy poczty.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem sprawę w miarę jasno. :-)

 #754036  autor: babeo
 05 paź 2014, 21:25
Ja może parę słów od siebie w sprawie ukrywania komentarzy w zależności od ilości minusów...
Zastanówmy się, czy ta walką z osobami (hejterami?), które robią coś, by tylko zająć sobie czas, ma w ogóle sens? Może nasze starania wyeliminowania tego zjawiska, są wodą na ich młyn?

Powiem, że moje zdanie wyrażam na przykładzie sytuacji, która dotknęła mnie osobiście i teraz inaczej na nią patrzę. Mam tu na myśli wiadro pomyj jakie się wylało na Redakcję i po części na mnie przy okazji wygrania przeze mnie konkursu urodzinowego Telepolis.pl. Zupełnie bezpodstawne oskarżenia, że konkurs ustawiony, że się dwóch kumpli (Witek i ja) dogadało itp.

Podjęliśmy próbę "rozmowy" i nagle? Nasze wpisy miały nagle po 5 minusów, a nasz oponent miał po 5 plusów. I co z tym niby zrobić?

PS właśnie odkopałem tego newsa, widzę że posty "oskarżyciela" zostały usunięte. Ktoś jednak musiał to zrobić, więc prośba do Was, uszanujcie pracę Redakcji.

 #754218  autor: mofom
 06 paź 2014, 18:19
Pod opera mini nie widzę na m.telepolis.pl linka do forum. Za dużo metanolu wypiłem, czy jak?

 #756301  autor: Niezgodna7
 16 paź 2014, 14:58
Macie kolejnego ,,zdublowanego" usera. Złodziej tym razem wziął bardziej znany nick.
:-p

[ Dodano: 2014-10-16, 15:22 ]
Plus jeszcze jednego mnie, czasowo z kontem premium jako CaIm7.
GRATULACJE, ADMINISTRACJO!

 #756419  autor: Sirmark
 16 paź 2014, 23:04
Calm7, a ja mam do ciebie prośbę. Może wziąłbyś się najpierw za siebie i przestał spamować komentarzami nie związanymi z tematem wiadomości, jakimiś wycieczkami osobistymi i tego typu dyskusjami? Tego jest sporo z twoim udziałem i na to wszystko marnujemy czas sprzątając komentarze.
Komentarze to nie jest czat.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #756425  autor: goral2099
 16 paź 2014, 23:48
SirmarK: Mimo. że Calm ma swoje za uszami, to nie on jest tu głównym problemem...proponuję skupić się na rozwiązaniu sprawy podobnych nicków.

 #756426  autor: Niezgodna7
 16 paź 2014, 23:54
Panie Sirmark.
Wy nie bronicie mojego dobrego imienia, więc sam muszę to robić.
*
A to, że nazywam złodziejstwo - złodziejstwem ? Prawdy mi nie wolno napisać?
**
I jeszcze jedno:
Pan ma do mnie pretensje, ale nie patrzy pan w ogóle skąd to się wzięło. I nie będę tego tematu znów zaczynał, bo to pan ten temat dawno ukrócił.
***
Mimo powyższego - postaram się zmniejszyć moje odpowiedzi do minimum, bo proszę nie liczyć na to, że jakiś gnojek będzie pisał pod moim nickiem, a ja będę siedział cicho.

 #756430  autor: dan7
 17 paź 2014, 05:19
SirmarK - Calm7 ma trochę racji - bałagan się zrobił pod komentarzami i żrą się jak cholera.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #756441  autor: Niezgodna7
 17 paź 2014, 09:06
A mówiłem, że robactwo się rozlezie, że może się nie zatrzymać tylko na mnie. Ale gdzie tam, administracja wie lepiej. I wiedzą kto temu winny - ja, ja, ja, wyłącznie ja!
PRZEPRASZAM że żyję!

 #756445  autor: Sirmark
 17 paź 2014, 09:22
Są pewne zasady, w tym taka, że komentarze powinny być związane z treścią wiadomości. Jak ktoś masowo pisze nie na temat/prowadzi rozmowy jak na czacie/i inne wojenki, to jest dla mnie spamerem bez względu na to, czy to jest Calm7 czy inny caim7.

Panie Calm7 zacznij robić porządek od siebie.

goral2099 pisze:SirmarK: Mimo. że Calm ma swoje za uszami, to nie on jest tu głównym problemem...proponuję skupić się na rozwiązaniu sprawy podobnych nicków.
Ja nie widzę prostego rozwiązania, a juz na pewno nie widzę rozwiązania automatycznego, bo takie pewnie zawsze bedzie można obejść.
Ale może jakieś jest? Może widzieliście? Słucham.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #756465  autor: Niezgodna7
 17 paź 2014, 10:17
Ja już swoje rozwiązanie tego problemu dawno napisałem.
Odpowiedź pańska była jasna:
Nie ma tu żadnego problemu, wszystko jest zgodne z moim regulaminem.
PS. Skoro mam mniej praw, niż jakaś złodziejska przybłęda - nie mamy o czym rozmawiać.
A pewne zasady, to trzeba mieć we krwi, sercu, a nie tylko w regulaminie, panie Sirmark.
B. O.

 #756876  autor: mkkot
 19 paź 2014, 02:01
Czy filtr Bayesiana nie dałoby się wyuczyć na okoliczność trollowania? Druga propozycja: dać użytkownikom, którzy mają na forum wiele "pomógł" na koncie możliwość usuwania komentarzy prosto ze strony na której jest news. Przy czym trzeba usunąć instytucję "komentarza nie na temat". Należy zdefiniować komentarz wnoszący coś nowego do newsa, uzupełniający go w przydatny sposób lub polemizujący z nim, ale merytorycznie. I teraz uwaga - wszystko, co nie spełnia tych kryteriów powinno trafić do kosza. Użytkownicy piszący na temat mogą zostać namaszczeni na kolejnych moderatorów. I zrobiłby się porządek jak na blogu Karola Wieczorka.
Tym sposobem pod newsem o Formule stacjonarnej Play nie miałby prawa zaistnieć komentarz "w Play jest drogo" lub "w Play w lubuskim działa roaming z aero2", ale mógłby "w Plusie jest podobna usługa o nazwie X" czy "w play jest tez usługa drugi numer".

 #757864  autor: Sirmark
 23 paź 2014, 10:42
panie Calm7, a ja prosiłem, abyś zaczął wreszcie stosować sie do zasad i regulaminu, i w tym temacie nie mam zamiaru dyskutować.

mkkot, to co napisałeś, to jest ogromna przebudowa systemu komentarzy, zbudowanie całego systemu kasowania przez userów, zarządzania prawami oraz kontroli tego co robią ci moderatorzy.
My możemy jakoś zdefiniować "komentarz nie na temat", ale to wtedy user-moderator będzie oceniał komentarze innych. Zawsze będzie się mogła znaleźć taka osoba, która będzie chciała zdobyć takie uprawnienia i zamieszać.. - czyli będziemy jeszcze bardziej musieli rozbudowywać system komentarzy. I tak dalej..
Dla mnie to błędna droga. Ja wolę czas poświęcić na co co rozwija serwis.
A spamerów i ich komentarze pozostaje po prostu wycinać.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #757866  autor: Niezgodna7
 23 paź 2014, 11:02
A co ja ,,znów" zrobiłem???
Zresztą, nie pytałem.

 #757987  autor: mkkot
 23 paź 2014, 20:11
SirmarK pisze: A spamerów i ich komentarze pozostaje po prostu wycinać.
Rozumiem, że wycinaniem będzie się zajmować Redakcja? Czy od ostatniego "wkurzenia się" Witka na klony zmieniło się coś w kwestii podejścia Redakcji do problemu bezsensownych komentarzy?

 #758113  autor: Sirmark
 24 paź 2014, 12:25
Calm7 pisze:A co ja ,,znów" zrobiłem???
Zresztą, nie pytałem.
To też jest przykład śmiecenia. Napiszę post i dodam "nie pytałem", a następnie ustawie wygaśniecie tego posta. A pisałem o bezsensownych i nie na temat komentarzach.
Jak dalej będziesz udawał, że nie rozumiesz, to twój problem. Nie mam zamiaru tłumaczyć.
mkkot pisze:Rozumiem, że wycinaniem będzie się zajmować Redakcja? Czy od ostatniego "wkurzenia się" Witka na klony zmieniło się coś w kwestii podejścia Redakcji do problemu bezsensownych komentarzy?
Tu sie nic w polityce nie zmieniło, od dawna tniemy komentarze nie związane z tematem wiadomości.
Problemem jest tylko ilość czasu, który trzeba na to przeznaczyć.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #758174  autor: Niezgodna7
 24 paź 2014, 16:48
To chyba już pan o tym mi mówił, zwracał uwagę? Zgadza się?
Dlatego nie rozumiem ponownego upomnienia, abym ,,wreszcie" sie stosował do regulaminu.
PS.
Stąd tamten wpis, a dopisek znaczył, że staram się powstrzymać przed pisaniem do pana.
Tak jak i teraz.
  • Strona 3 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8