DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #750396  autor: bebos86
 20 wrz 2014, 21:03
Witam.
Na allegro kupiłem telefon xperie s z Singapuru za 490 zl czyli połowa ceny jaką trzeba dać w Polsce. Stan NOWY prosto od producenta.Ponad 300 komentarzy tylko 11 negatywnych. Telefon doszedł po 3 tygodniach. Przesyłka z Singapuru, pod żółtą folią pudełko oryginalne tylko bez żadnej plomby. W pudełku telefon, instrukcja, ładowarka, kabel usb i słuchawki, brak gwarancji i dokumentu sprzedaży. Osprzęt oryginalnie zapakowany. Telefon jak nówka, bez jakiegokolwiek zadrapania. Tylko te bąble z powietrzem pod folią na wyświetlaczu. Zdejmuje klapkę, żeby włożyć kartę, a tam poobrabiane śrubki. Może jakiś wybrakowany, dlatego takie tanie pomyślałem. Odpaliłem wszystko działa, wyświetlacz bez żadnej ryski. Wchodzę w galerię, a tam ponad 4000 zdjęć Holenderki.

Napisałem do sprzedającego i wysłałem zdjęcia. Bez problemów powiedział, żebym mu odesłał telefon i zwróci mi za wszystko pieniądze. Pomyślałem, że telefon może być kradziony jak i pozostałe na jego aukcjach i mogę mieć problemy jak ktoś to kiedyś zgłosi a ja będę na liście kupujących.

Przeszukałem zdjęcia i znalazłem legitymacje szkolną. Skontaktowałem się z dziewczyną i okazało się, że rok temu telefon spadł ze schodów, oddała do salonu i wzięła inny.

Telefon widocznie trafił do Fabryki w Singapurze i został naprawiony (odświeżony) zmienili mu obudowę był biały, a teraz czarny. Na pewno nie został sprzedany jako nowy, bo wchodziłem na stronę Sony w Singapurze i ceny są podobne jak u nas.

Jako, że za tą cenę nie dostane tego modelu w takim stanie postanowiłem, że go zatrzymam. Napisałem o tym sprzedającemu, ale zaznaczyłem, że za okłamywanie ludzi będzie najwyżej neutralny komentarz. Sprzedający odpisał że moje oskarżenia nie są niczym poparte i taką historyjkę mógł sobie każdy wymyśleć.

W przesyłce brak paragonu i karty gwarancyjnej. Sprzedawca mówi, że wysyła fakturę po odebraniu paczki i jest ona także gwarancją. Odpisałem więc żeby przysłał mi fakturę z dokładnymi danymi telefonu, aby w przyszłości uniknąć nieporozumień. Jestem ciekawy skąd weźmie numer IMEI.

Odradzam kupowania na Allegro tego typu telefonów, chyba że chcemy używany. Jest dużo takich aukcji, także z wysyłką z Polski, ale na zdjęciach można zauważyć np. chińskie litery w androidzie, bo komuś nawet nie chciało się zmienić języka.

Po komentarzach widać, że nie tylko ja miałem taki przypadek (11 nieszczęsnych komentarzy), a reszta najwidoczniej nie zauważyła.

 #750401  autor: darase
 20 wrz 2014, 21:25
Hmmm... dobre ku przestrodze, tak jak napisałem wcześniej tylko kupuję ze 100%-tami pozytywów :)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #750412  autor: DerTolleMajor
 20 wrz 2014, 22:03
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile osób nie wystawiło negatywa i przysłowiowo machnęło ręką, by nie otrzymać zwrotnego. Ja bym na Twoim miejscu odstąpił w ciągu 10 dni od umowy i odesłał telefon. A sprawa to kolejny dowód na to, że nie warto kupować tych chińskich "nowych" telefonów.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900

 #750652  autor: user_delete21
 21 wrz 2014, 23:14
W takim stanie to nie może być refurb od producenta. Dostałeś najpewniej cud techniki uzdatniany w jakimś azjatyckim garażu, na lepiej lub gorzej podrobionych częściach. O gwarancji z zasady możesz zatem zapomnieć.

Dobrze chociaż, że cena była atrakcyjna. Ludzie, którzy rzucają się na nowe "kultowe nokie" jeszcze bardziej kombinowane z komponentów używanych i podrobionych byle jakoś pasowało do kupy mają zdecydowanie mniej szczęścia.

 #754809  autor: badylo
 09 paź 2014, 08:24
DerTolleMajor pisze:Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile osób nie wystawiło negatywa i przysłowiowo machnęło ręką, by nie otrzymać zwrotnego. Ja bym na Twoim miejscu odstąpił w ciągu 10 dni od umowy i odesłał telefon. A sprawa to kolejny dowód na to, że nie warto kupować tych chińskich "nowych" telefonów.
Na wykopie jest sporo tematów odnośnie podróbek za tysiąc+ zł sprzedawanych na allegro jako oryginały.

Niedawno pojawił się jeden rodzynek, który został oszukany na Galaxy - jak się okazało wystawił sprzedawcy pozytywa :-D

Generalnie allegro nie radzi sobie z wysypem podróbek i skala tego typu oszust stale rośnie

 #754879  autor: saleen
 09 paź 2014, 14:50
badylo pisze:
DerTolleMajor pisze:Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile osób nie wystawiło negatywa i przysłowiowo machnęło ręką, by nie otrzymać zwrotnego. Ja bym na Twoim miejscu odstąpił w ciągu 10 dni od umowy i odesłał telefon. A sprawa to kolejny dowód na to, że nie warto kupować tych chińskich "nowych" telefonów.
Na wykopie jest sporo tematów odnośnie podróbek za tysiąc+ zł sprzedawanych na allegro jako oryginały.

Niedawno pojawił się jeden rodzynek, który został oszukany na Galaxy - jak się okazało wystawił sprzedawcy pozytywa :-D

Generalnie allegro nie radzi sobie z wysypem podróbek i skala tego typu oszust stale rośnie
Autor tematu nie dostal podrobki tylko refruba - oryginalny telefon (a przynajmniej oryginalna plyta glowna) odnowiony w Chinach przez zewnetrzna firme (nowa obudowa itp)

 #754994  autor: bebos86
 09 paź 2014, 21:04
Zobaczymy jak z gwarancją bo własnie padł mikrofon.