DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #751940  autor: _
 26 wrz 2014, 23:59
Jakie polecacie strony o telekomunikacji z szczegółowym i prawdziwym opisem telefonów/smartfonów ? Pytam ponieważ ostatnio przeglądając opisy pewnych smartfonów tutaj na telepolisie znalazłem parę nie prawdziwych informacji/nie zgadzających się z innymi opisami na innych stronach, dlatego szukam czegoś bardziej wiarygodnego i z bardziej szczegółowym opisem różnych modeli telefonów/smartfonów.

 #754581  autor: Braymer
 08 paź 2014, 00:56
Z polskich to tylko Telepolis oraz dla porównania coś zagranicznego raz na jakiś czas.

Parę lat temu korzystałem tylko z MGSM i gdy zamierzałem kupić SE Xperia X8, na tamtej stronce podawali, że ten telefon nie ma UMTS900 (a ma), więc go wtedy nie kupiłem.
Dopiero jak im napisałem w zeszłym roku to poprawili dane.

Na Nokii 2730 i LG A310 też pisali tam, że nie mają U900; dopiero niedawno poprawili.

 #754586  autor: bazooka
 08 paź 2014, 06:53
Braymer, ale przyznasz, że baza telefonów na MGSM jest jedna z największych w Polsce?
Pierwsze co robię to szukam u nich, są porównania - potem sprawdzam na portalu sprzedającym, czasem niektóre mają o ile są dostępne w Polsce, potem można posiłkować się telchina o ile chodzi o chińczyka, albo stronami producenta. Na samym końcu pozostaje wpisać w google, idealnej bazy zdaje się jednak nie ma - na jednej nie ma tego, na drugiej czego innego, a na trzeciej są błędy. Gdy chce się kupować, ale nie kota w worku :) to trzeba poszukać i tak potwierdzeń w kilku miejscach, nieprawdaż?

 #754991  autor: orson_dzi
 09 paź 2014, 20:53
Błędy w specyfikacjach na Telepolis, jeśli już są, to w ponad 90% jest to błąd ludzki. Każdy parametr jest do katalogu wklepywany ręcznie i przy x-dziesiątym modelu z rzędu można się machnąć. Większość modeli sam wprowadzałem, więc wiem co mówię.

Jeśli chodzi o specyfikacje, to nie ufam żadnej innej stronie w Polsce. Wprowadzająca dane do katalogu nie jedno widziałem. Ze stron zagranicznych tylko trójka - gsmarena, phonearena i pdadb.net . Nic więcej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)