DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #714802  autor: fumeikoi
 03 maja 2014, 12:36
Witam. Jestem zielony w tematach nowych telefonów i numerów z innych sieci.
Otóż chciałbym wybrać sobie nowy telefon. Na T-mobile znalazłem ofertę z abonamentem 39.99zł miesięcznie Samsung Galaxy S5. I męczy mnie myśl, bo pisze tam coś takiego jak 1919zł opłata na start
Czy jeżeli wybiorę tę ofertę, będę musiał płacić co miesiąc 40zł abonamentu + jeszcze cena za telefon?
Czy może będę musiał płacić jedynie 40zł abonamentu przez ileś tam miesięcy do spłacenia ceny telefonu.
Proszę o wyjaśnienie szczegółowe, jak pisałem, nie jestem w tym obcykany :?

 #714813  autor: UndiscloseD
 03 maja 2014, 13:12
Sytuacja wygląda tak:
Gdy przyjedzie kurier z telefonem czy tam jak pójdziesz do salonu to zapłacisz 1919 zł, a potem przez następne miesiące będziesz płacić opłatę abonamentową w wysokości 39,99, na którą składa się rata za telefon+koszt abonamentu. Na fakturze będzie to jakby rozdzielone, że np. rata 30 zł, a abonament 9,99 zł, ale łącznie zapłacisz te 39,99. Z tym, że oni stosują pewny haczyk, bo tam na stronie jak się wgłębisz w temat to zapewne jest tak:
- cena telefonu na start 1919
-abonament 39,99
- umowa na 24 miesiące
A na dole małym druczkiem jest napisane zapewne coś takiego: raty za sprzęt opłacane w 30 ratach.
Czyli tak naprawdę zobowiązujesz się umową na 30 mc-y. Możesz oczywiście po tych 24 mies zerwać umowę, ale raty za sprzęt będziesz musiał dalej płacić.
Zerknij dokładnie na tą ofertę i zobacz czy jest tak jak piszę z tymi ratami.

 #714868  autor: Niezgodna7
 03 maja 2014, 16:03
Fumeikoi.
Przemyśl też, czy te 40zł zawiera wszystko to, co Ci potrzebne; minuty, smsy, MB.
PS. To moje zdanie, ale nie bierz umowy na więcej niż 2 lata.
Sgs 4 - może wypada korzystniej? Nie jest nowością. A 2tys.to trochę sporo + 40zł /mies.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #714870  autor: user_delete34
 03 maja 2014, 16:10
fumeikoi, nie wchodź w tę umowę. Za tyle samo masz ten telefon na allegro.

Telefony opłaca się brać przy większych cenach abonamentów i jeżeli potrafisz (potrzebujesz) zużyć wszystkie wliczone w cenę jednostki (minuty, SMS, GB).

Numer przenieś do abonamentu bez telefonu (jeżeli jakiś będzie Ci odpowiadał) albo lepiej - do oferty na kartę.

 #714887  autor: fumeikoi
 03 maja 2014, 17:56
Dziękuję serdecznie za pomoc wszystkim. :)
Jednak muszę się poważnie zastanowić co do przeniesienia numeru i nowym smartfonem. Chodzi o to, że mój poprzedni został uszkodzony i żądają astronomicznej sumy za naprawę... :evil:
Więc wyjdzie mi chyba na lepsze, jeżeli bym go naprawił.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :smt006 !

 #714888  autor: user_delete34
 03 maja 2014, 18:00
Jaki, co zostało uszkodzone i kto żąda? Jeśli chcesz go serwisować w autoryzowanym serwisie a uszkodzenie jest poważne (i i tak anulują gwarancję) to może lepiej dowiedzieć się o innym serwisie?
A może też wchodzi w grę zmiana modelu na inny?

 #716092  autor: MarekAD78
 09 maja 2014, 18:43
pytanie co z LTE Plusa, jakieś problemy teraz mogą być z pasmem 1800 - przetarg z przed iluś lat chcą unieważniać czy jakoś tak

 #720011  autor: krawczykadrian
 26 maja 2014, 13:21
U mnie odwrotnie było, przeniosłem z plusa do play. Mieszkam na wsi i z plusa 0 zasięgu.

 #753126  autor: margaret
 01 paź 2014, 19:08
Ja tak samo i miałem spore problemy. Jakoś zawsze tak bywa że łatwiej podpisać umowę niż z niej zrezygnować.
 #753739  autor: judyta233
 04 paź 2014, 17:01
Hej właśnie planuję przenieść numer z oferty na karte i mam pare pytań;
czy to prawda że najpierw muszę zarejestrować ten numer u obecnego operatora bo inaczej nie przeniosę ? po jakim czasie po rejestracji numeru moge wystąpić o przeniesienie do innej sieci ? jak tylko zarejestruje czy trzeba odczekać jakiś czas ? i ile czasu może trwać cała procedura ?pozdrawiam

ps: przepraszam za podpięcie się pod temat :)

 #753741  autor: user_delete34
 04 paź 2014, 17:21
judyta233 pisze:czy to prawda że najpierw muszę zarejestrować ten numer u obecnego operatora bo inaczej nie przeniosę ?
Dokładnie. U operatorów posiadających salony sprzedaży po prostu idziesz do takiego punktu, mówisz w czym rzecz, wypełniasz kartę udostępnienia danych osobowych (potrzebny dowód osobisty i obwódka - plastik - karty SIM, którą chcesz zarejestrować).
judyta233 pisze:po jakim czasie po rejestracji numeru moge wystąpić o przeniesienie do innej sieci ?
Rejestracja jest natychmiastowa i od razu możesz podejść do salonu innego operatora.
judyta233 pisze:i ile czasu może trwać cała procedura ?
Rejestracji - minuty. Przeniesienie - z dnia na dzień, zwykle w nocy. Gwarancji nie ma, potrafią się zdarzyć komplikacje i czas oczekiwania wydłuża się do nieskończoności (albo końca Twojej cierpliwości), ale przeniosłem wiele numerów i każdy w <24h.

 #753952  autor: judyta233
 05 paź 2014, 15:21
Dziękuję za odpowiedz, a czy ta "obwódka" karty sim jest konieczna ? bo niestety mam gołą kartę sim...

 #753955  autor: user_delete34
 05 paź 2014, 15:32
Tak. Na niej jest numer seryjny karty i to jest dowodem, że Ty jesteś jej właścicielką. Jeżeli masz kartę operatora wirtualnego, być może wystarczy podać numer seryjny na stronie (oprócz skanu dowodu osobistego).