DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 2 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

 #749255  autor: goral2099
 16 wrz 2014, 10:15
A może wykorzystać punkty "Pomógł"? Np powyżej 10ciu można by było oceniać dopiero? A i musiały by być przyznane przez kilku różnych użytkowników, którzy sami musieli by mieć odpowiedni staż/ilość punktów "Pomógł". Mam wrażenie, że tylko taki w sumie skomplikowany system może pomóc w weryfikacji "plusów i minusów" odgórnie. Pewnie i to jest do przeskoczenia, ale będzie już trudniej...

Calm: A do ciebie żali nie mam żadnych także odpuść i wyluzuj. :)

 #749307  autor: Niezgodna7
 16 wrz 2014, 13:24
Nie ma dobrego rozwiązania, więc to najprostrze jest i tak lepsze: nie ukrywać komentarzy zminusowanych przez multikontowców.

 #749343  autor: darek638
 16 wrz 2014, 15:14
A to minusowanie to w ogóle jest konieczne?

Nigdy więcej Play.

 #749568  autor: słoneczny
 17 wrz 2014, 12:43
Ostatnio czytałem temat o NJU, jest strasznie zaśmiecony prywatnymi inwektywami. Calm7 nie jest pod tym względem aniołem, po prostu trolluje, tylko że w drugą stronę.
Także proponuje Calm7, weź się za siebie i staraj się wypowiadać merytorycznie, bo póki co to tylko szukasz zaczepki i przyciągasz innych trolli.
Jak ci przeszkadzają komentarze spamerów, to "zgłoś komentarz", zamiast na niego odpowiadać kontratakiem.
Agresja rodzi agresje. I po 10 wpisach mamy później efekt kuli śnieżnej.

I proszę skończcie z tymi sieciowymi ideologiami, bo zachowujecie się jak małe dzieci w piaskownicy.

Z mojej strony będzie automatyczny minus i zgłaszanie komentarza, żeby takie sytuacje wyeliminować.
Za merytoryczne wypowiedzi zawsze będą plusy.
Proszę tez moderatora o szybkie reakcje i sprzątanie takiego śmietnika jak ten o nowej ofercie NJU. Żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć z komentarzy, trzeba przepłynąc przez szambo i morze pomyj.

Pozdrawiam.

 #749596  autor: Golarz Filip
 17 wrz 2014, 16:18
Moim zdaniem problem trochę wyolbrzymiamy.
Zgadzam się,że często w komentarzach pod artykułem, kiedy śledzimy wątek na bieżąco rozwija się całkiem ciekawa,merytoryczna dyskusja i wtedy pojedyncze wstawki ( np. nie mające nic wspólnego z tematem,ale mające rozpocząć napinkę ) nie przeszkadzają.
Problem pojawia się w momencie,kiedy wchodzimy w dany wątek np. kilka godzin po jego ukazaniu się.
Przychodzimy po pracy,siadamy z kawką i przebrnąć przez kubeł pomyj jest równie ciężko jak maluchem przez wydmy w Łebie.
Stąd zapewne pojawiła się opcja ukrywania komentarzy które dostają kilka minusów.
Samo zarejestrowanie fake konta albo założenie kilku kont to żaden problem,widać komuś chce się często bawić w takie klocki.Szczególnie wysyp widać przy mających się pojawić nowych ofertach czy sprzęcie.
Blokada na ip nic nie da, oczekiwanie na akceptację moderatora też zapewne wiele nie da,bo komu się będzie chciało siedzieć i to sprawdzać.
Możliwość oceniania przez osoby z jakimś tam stażem, jest to jakieś wyjście z sytuacji.
Jednak wydaje mi się,że portal późną jesienią przejdzie małe przeobrażenie, również forum więc chyba taka "pierdoła" zejdzie na razie na plan dalszy.
Jest opcja- nie wiem czy dla kont NIE premium również- która daje możliwość podejrzenia również ukrytych treści,więc problem chyba w większej jego części został rozwiązany.
Tak jak pisał kolega wyżej- zgłaszajcie niepasujące do wątku komentarze i czytajcie dalej.Szkoda tracić nerwy na takie rzeczy.

 #753676  autor: WitekT
 04 paź 2014, 13:38
Dobra, rozwiązanie jest proste - od ilu minusów zrobić chowanie?

Calm7 - prośba o to, żebyś nie wyolbrzymiał i nie kreował problemów, które prosto można rozwiązać. Co do tego, że "zawiesiłeś rozmowy z redakcją" - nie wszyscy muszą podzielać Twoją wizję świata, a tego typu zachowanie można jedynie porównać do zabierania zabawek i wyjścia z piaskownicy.

Uważam Cię za inteligentnego człowieka i widzę po prostu dysonans pomiędzy merytoryką a zachowaniem.

 #753723  autor: bazooka
 04 paź 2014, 15:35
WitekT, pięknie, ładnie, elokwentnie, ale jak rozwiązać sprawę nicków (podszywania się) - jeśli mam nick jaki mam, a na tymże forum można zarejestrować się pod nickiem Sebusy lub _sebusy to w komentarzach na głównej stronie będzie to słabo odróżnialne... takie więc takie działanie nie powinno być dopuszczalne, moim zdaniem... a jest, przynajmniej przez inne osoby funkcyjne na telepolis.
Tymczasem o ile dobrze pamiętam nie można dublować kont, bo najlepiej by było bym zrobił sobie takie konta o w/w nickach aby nikt ich nie mógł utworzyć, prawda?
Czy to jest również dziecinne rozumowanie :?:

 #753738  autor: Niezgodna7
 04 paź 2014, 16:37
Teraz mam większy problem niż zabawa w chowanie komentarzy.
*
A swoje zabawki zabieram z tej piaskownicy - zupełnie z innego powodu, o którym redakcja /administracja dobrze wie.
PS. Właśnie, niby jestem inteligentny, a przegrywam z jakimś chamem, który może se klonować userów.
Niech tak klonuje i Was i resztę userów - wtedy pan Witek zauważy jak to będzie wg.regulaminu ładnie i pięknie. Np. witekT, sírmark, etc, itd
*
Ja mam swoją godność, i na to sobie nie pozwolę, by jakiś chłystek robił mi koło pióra.
Mogą mnie wyzywać, kląć itd, to mi nie wadzi.
Ale pisanie jako Caĺm 7 - i protekcja administracji tego złodzieja nicków , to ja dziękuję, wysiadam.

[ Dodano: 2014-10-04, 16:51 ]
A propo kreowania problemów które można łatwo rozwiązać - skoro już pan Witek to wykopał, to trudno, wrócę do tego starego tematu, w celu wytłumaczenia niechęci rozmów:
Tak, wiem , że to żaden problem jest rozwiązać sprawę minusowania, ale gdy pisałem o tym na głównej stronie - odesłaliście mnie z tym na forum. Na forum poruszyłem ten temat i zero odezwu.
Napisałem znów na głównej - i ponownie odesłaliście mnie na forum.
Wtedy uznałem, że to nie ja bawię się zabawkami w piaskownicy.

 #753745  autor: WitekT
 04 paź 2014, 17:32
Calm7, czyli przyznajesz, że próbowałeś na nas coś wymóc, a jak Ci się nie udało, to się obraziłeś?

A my sobie poczekaliśmy co napiszą inni. Też widzą problem - OK, pochylamy się nad nim, szukamy prostego rozwiązania i działamy. Ponawiam pytanie - na ile punktów ustawić chowanie?

Druga rzecz - klonowanie. Wielkość liter jest nieistotna dla systemu, więc nie można zarejestrować nicka identycznego różniącego się tylko wielkością liter. Co do nicków podobnych - to będzie walka z wiatrakami. Polecam zastanowić się czemu one są klonowane i ile osób jest klonowanych. Tu leży problem, a nie w systemie.

 #753747  autor: bazooka
 04 paź 2014, 17:47
WitekT, ach to taka zabawa - tak jak pisze Calm7 - jutro ktoś robi nicka pod nazwą: WitekT_ - tak dla jaj bez powodu... w dodatku, dla niepoznaki przypisze sobie Twój Avatar - co z tego, że będzie inny kolor i brak podpisu Administratora - to jest nieważne - ważny jest fakt...

Przepraszam Cię Prezesie, ale teraz to i mnie zirytowałeś - w Twoim poście wynika niebanalny podtekst, przez niektórych zwany "pomówieniem", a przecież ludzie się różnią również inteligencją, czy za to też mam odpowiadać - za całe zło w internecie, które jest akceptowane przez administrację :?:

A teraz poważnie - w związku z akceptowaniem tego typu "klonowania" na tym forum - mam zamiar jak pisałem wyżej utworzyć kilka kont by ktoś się dla jaj nie podszywał - zbanujecie mnie :?:

 #753794  autor: Niezgodna7
 04 paź 2014, 20:22
Panie Witek.
Przekręcasz pan.
Ja nie mówię o tym, że tego minusowania nie zmieniliście, a o braku odezwu.
A jak już był odzew, to typu: nie da się.
A nie: czekamy na opinie. Pomyślimy, etc.
A teraz kota ogonem.
*
Panie, ja mam się zastanawiać dlaczego mój nick ktoś sklonował???
Padło akurat na mnie, czyli się nie liczę, bo to marginalny przypadek?
To ja panu coś więcej powiem:
Zapytajmy innych czy będą zadowoleni z klonów, typu dan 7, orson dz, WíteK, SírmarK, wĺo ITP, ITD? komuś to odpowiada? zapraszam do robienia krótkich wpisów!
Nic pan nie rozumiesz? Ten robak wylazł spod kamienia, i se biega, i patrzy na co mu pozwolicie, i się śmieje ze mnie, bo administrator go przytulił.
Nie rozumiesz pan, że mój klon to nie przypadkowa osoba? Że ciągle robi wpisy pod cudzym nickiem? My sobie z nim radzimy, gdy się nie loguje, i nie wymagamy pomocy, interwencji.
Mówisz pan o wiatrakach - a ja panu mówię, że takim podejściem (niech sobie klonują kogo chcą) zezwolisz na rozwiatraczenie robactwa. Pewnie, może tak być, że na mnie ten robak się zatrzyma, ale znając złodzieja - zawsze będzie kradł, póki się go o głowę nie ukróci.

 #753819  autor: tymis
 04 paź 2014, 21:38
*Calm7: tak to jest, jak się przymyka oko, innymi słowy, nie ma się "żelaznych" zasad. Tobie najbardziej przeszkadzało ukrywanie komentarzy, w ogóle nie przeszkadzało ci trollowanie i bałaganienie w komentarzach oraz jawne popieranie tego przez Redakcję. Teraz wyszedł problem z dublowaniem kont (to też jest trollowanie) i w końcu dostrzegłeś problem.

Niestety, Redakcja konsekwentnie i wytrwale promuje trolli i przymyka oko na klonowanie w komentarzach. Odkąd pamiętam, to przypadki trollowania nie dość że są tolerowane, to te zasłużone, w mniemaniu Redakcji, są dodatkowo promowane oddzielnym newsem, reklamą na YT czy tak, jak ostatnio dożywotnim kontem premium.

Przypomnę tylko, że newsa doczekał się *szalony z Aleksandrowa i *papszmir z Radzionkowa. W przypadku hotelarza tłumaczono to, że to tylko pojedynczy przypadek i przez długi czas nic z tym nie robiono.

W przypadku największego trolla Telepolis i jednocześnie największego pieszczocha Redakcji - *wlo, tłumaczy się to tak: "Raz, że to kawał historii TELEPOLIS.PL i 17 tys. komentarzy. Dwa, że pomimo swoich czasem specyficznych wypowiedzi, zawsze wypowiada się kulturalnie i z dystansem. Trzy, że był ciepło wspominany przez kilku piszących w tej edycji konkursu".

Kawał historii tworzy mnóstwo użytkowników, a nie akurat ten jeden. Jego 17 tys. komentarzy, to w większości zero merytoryki i nie temat, to typowe rozpalanie wojenek, wsadzanie kija w mrowisko i pisanie dla pisania, zero praktycznych porad dla niezorientowanych, w rodzaju "wiem, ale nie powiem". Te podobno kulturalne wypowiedzi to pewnie te z słowem "debil", to taka nowa jakość kultury na Telepolis. Ciepło wspomniany przez kilku. W świetle krytykującego komentarza *WitekT pod odnośnym newsem: "tego newsa przeczytało 1100 osób. Naprawdę uważasz, że 5 osób to wiele", zapytam, czy więcej niż 5 osób?

Takie zachowanie, to generalnie wskazówka dla tych, którzy nie są jeszcze pewni swoich możliwości, że dzięki wytrwałości i zaangażowaniu w komentarzach pod newsami też mogą znaleźć się w panteonie sław Telepolis. Oprócz trollowania zaczęli dublować konta z nadzieją, że oryginał się wycofa i próbują swoich sił w komentarzach pod newsami.

Generalnie, obecnie sytuacja na Telepolis jest identyczna do sytuacji wielu serwisów, które po okresie rozwoju w trudzie i znoju (za dotychczasowe osiągnięcia szacunek dla Redakcji) zaczynają działalność komercyjną. I zaczyna się ignorowanie ludzi, którzy mają coś konstruktywnego do powiedzenia, niekoniecznie zgodnego z założoną linią programową (np.: NaviExpert, Yanosik).

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #753830  autor: WitekT
 04 paź 2014, 22:02
tymis, komercyjność nie ma tu nic do rzeczy. Działamy tak samo, jak wcześniej - tu się nic nie zmieniło.

Ale OK - rozmawiajmy. Mówisz o wyrzucaniu offtopów. Czy jesteś w stanie podać algorytm określania co jest offtopem, a co nie, aby wszystko było jasne? Żeby nie było całego zalewu komentarzy o cenzurze, strachu przed prawdą i innych tego typu pierdół? Sparametryzuj to, a wdrożymy.

Słucham też jasnego zdefiniowania co jest klonowaniem nicka, a co nie. Ale tak, żeby było to jednoznaczne i dało się wrzucić w regulamin.

 #753839  autor: bazooka
 04 paź 2014, 22:34
"Klonowaniem nicka" nazwałbym tworzeniem nicka/konta, które różni się od istniejącego w bazie o zaledwie 1 do 3 znaków, ale tylko znakami specjalnymi.

Wyjaśnienie: użycie do 3 znaków specjalnych przy nicku "Calm7": czyli Calm_7, _Calm7_, _Calm_7_ - słabo odróżnia od oryginału, tymczasem wszystko to co odróżnia się od istniejącego standardowym znakiem nie nazwałbym klonem, czyli próbą podszycie się pod istniejącą osobę, np Calm7x, Calm07

 #753841  autor: tymis
 04 paź 2014, 22:42
*WitekT: korzystam z internetu od dawna i bez względu na forum (z wyjątkiem tych dedykowanych bardzo wąskim grupom) struktura jest wszędzie mniej więcej ta sama, tzn. 85 % ogólnej wolnej dyskusji i wymiany myśli, kwalifikowanej przez ludzi zorientowanych jako śmieci, 10 % rzeczy niekoniecznie na temat, ale ciekawe, pożyteczne i rozwijające, 5 % to perełka, tylko na temat, zawierające rozwiązania konkretnych problemów, wiarygodne informacje niedostępne w tzw. szerokim obiegu.

Nie czarujmy się, nie można zrezygnować z tych 85 %, bo to podstawa działania. Ale można zadbać, żeby to działało w ramach określonych zasad. Nie odbijam piłeczki, bardzo chętnie wymienię poglądy, ale zasady ustala Redakcja i na ile pozwoli Redakcja, na tyle będzie się działo w komentarzach.

Trzeba samemu podjąć decyzję, zwłaszcza tak identyfikując się z serwisem stworzonym od zera jak to robicie Wy. Co byście nie zrobili, zawsze ktoś wyskoczy z cenzurą, strachem przed prawdą i innymi pierdołami. Zauważ, że ja będąc krytycznym, co do waszych poczynań, ani słowa nie wspomniałem o cenzurze, strachu przed prawdą lub innymi pierdołami, a o zupełnie innych rzeczach. Coś jest jednak na rzeczy.

To co można wrzucić w regulamin, to użycie już zarejestrowanego nicka. Sorry, ale ktoś, kto się zarejestrował i zakładam, że zrobił to świadomie, niech się loguje. Jak nie chce się logować (to czemu się zarejestrował?), niech sobie wpisze inny nick.

Klonowaniem są nicki tego typu, jak podał *Calm7. Dziwnym trafem prawie wszystkie niosą treści mające zaburzyć spokój komentarzy. Ale tego nie da się ująć w regulamin, to już rola Redakcji.

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #753842  autor: WitekT
 04 paź 2014, 22:44
Dobra, mamy już jakiś początek. Co inni sądzą o takiej definicji?

 #753887  autor: Golarz Filip
 05 paź 2014, 10:47
Zablokować możliwość komentowania dla osób niezarejestrowanych.
Jeśli komuś przyjdzie na myśl,założenie nicka np.Calm_7 (albo co jeszcze łatwiej zrobić,ale mało osób o tym wie- zamiast literki "el" w nicku zastąpić ją dużą literką "i",co system rozróżni,ale oko ludzkie już nie koniecznie )z jego avatarem to chyba będzie logiczne,że to klon, ponieważ: data rejestracji/ilość komentarzy będzie inna od oryginału,poza tym sam nick Calm7 już będzie zajęta.Z drugiej strony, nie wydaje mi się,żeby aż tak rozpychać problem,by wpisy klona Calm7'a miały aż tak duży wpływ na jego psychikę.Jeśli wpisy nie dotyczą tematu i jednocześnie obrażają innych to chyba logicznym jest,że ktoś zwyczajnie podszywa się pod niego.
Inna sprawa,że sam Calm7 pod wpisami na głównej,praktycznie zawsze pisał jako niezarejestrowany i stąd pewnie ktoś to sprytnie wykorzystał.

 #753895  autor: WitekT
 05 paź 2014, 11:46
Nie planujemy wprowadzania opcji możliwości komentowania tylko dla zarejestrowanych. Wiele osób zarejestrowanych sensownie komentuje, są to także pracownicy operatorów, którzy nie chcą być w żaden sposób zidentyfikowani.

 #753898  autor: Golarz Filip
 05 paź 2014, 12:11
WitekT pisze:Nie planujemy wprowadzania opcji możliwości komentowania tylko dla zarejestrowanych. Wiele osób zarejestrowanych sensownie komentuje, są to także pracownicy operatorów, którzy nie chcą być w żaden sposób zidentyfikowani.
Chyba miałeś na myśli NIEZAREJESTROWANE osoby :-)
Ja tylko dałem przykład.
Tak w ogóle- o czym pisałem wcześniej- uważam problem za zbyt rozdmuchany; obrażać się za to,że ktoś próbuje podszywać się pod moje opinie w Internecie...
Poza wszystkim, ten nick ( w sensie Calm7 ) nie jest opatentowanym czy zarejestrowanym znakiem firmowym,więc można go używać do woli, a poza tym wypowiedzi obrażające innych są przeważnie kasowane.
Owszem gdybym pisał pod swoim imieniem i nazwiskiem i wtedy zdarzały się sytuacje,że ktoś ich używa w celu obrażania czy poniżania,tak wtedy to podpada nawet pod jakiś paragraf kodeksu ale w takiej sytuacji...
Przecież nie jesteśmy tu jedynie dla poklasu i ukłonów innych osób tylko do wyrażania swoich opinii,dzielenia się swoją wiedzą itp.
Wiesz Calm7 dlaczego prawdopodobnie spotkało to akurat Ciebie- bo reagujesz.Bo dajesz się prowokować,co w sieci nazywa się popularnie "karmieniem trolla".
Co z tego,że ktoś obraża innych,podając w miejscu nick, Twoją nazwę.Daj się poznać-co czynisz często na forum,jako normalny,pomocny człowiek i gwarantuje Ci,że bez jakiejkolwiek odpowiedzi z Twojej strony,troll przerzuci się na innego użytkownika albo np.znajdzie pracę czy skończą się wakacje i wróci do szkoły.To jest Internet,nie normlane życie. To jeśli ktoś ma taką ochotę,niech wylewa w Twoją stronę wiadro pomyj,obraża Twoich bliskich,cokolwiek...nie reaguj.Takie słowne przepychanki świadczą jedynie o kompleksie, słabości i mimo,że na początku cześć czytających jest "przednie" ubawiona to jednak źle działa na korzyść serwera na którym wywiązuje się ta "przepychanka" a i dla większości nie jest akceptowalna.
Trochę odpuść w tym temacie, bo naprawdę- obrażać się na cały portal,za takie coś,to zagrywka na poziomie przedszkolaków.
Żebyś mnie dobrze zrozumiał- piszę tylko i wyłącznie o problemie "podszywania się"; nie ruszam w tym poście wątku minusowania komentarzy,o którym pisałem wcześniej.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2014, 12:25 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz.

 #753901  autor: bazooka
 05 paź 2014, 12:24
Golarz Filip, nie bierzesz pod uwagę tego, że ludzie łatwiej w internecie potrafią być złośliwi oraz, że sporo niewyżytej młodzieży się pałęta po takich portalach telekomunikacyjnych. Nie wszyscy więc myślą racjonalnie, i nie wiedzą, że krzywdzą a bynajmniej mogą zachwiać równowagę poglądową o danym użytkowniku. Trochę wyobraźni, nie trzeba trzymać się suchych faktów, pójście krok do przodu nikogo nie zabije a może wzmocnić. Fajnie wraca się do komentowania na danym portalu gdy się wie, że redakcja liczy się z jego stażem i wkładem w przekazywanie swojej wiedzy. Nikt przecież nam tu nie płaci za dzielenie się wiedzą więc chyba szacunek się nam należy, a taki może być nam dany poprzez uniemożliwienie okazywania w/w złośliwości.
  • Strona 2 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8