DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #753334  autor: Alegria
 02 paź 2014, 19:21
Witam, piszę tutaj, bo może ktoś racjonalnie odpisze mi na moje pytanie, a mianowicie: tydzień temu zmarł mój brat, w dzień jego śmierci, kiedy próbowałam się dodzwonić do niego słyszłam w telefonie "abonent czasowo niedostępny"...w tej chwili mam jego kartę w domu, karta jest wyciągnięta z telefonu. Dzisiaj z głupia postanowiłam spróbowac zadzwonic na ten numer i pojawił się sygnał, jak to możliwe ???
Bardzo proszę o odpowiedz, bo wyobraźnia mnie mocno ponosi, i chiałabym w nocy spokojnie zasnąć.

 #753344  autor: user_delete34
 02 paź 2014, 20:01
Jak możliwe, że wtedy był niedostępny, a teraz jego karta po włożeniu do telefonu działa normalnie, tak? Po pierwsze i najważniejsze: mógł być poza zasięgiem sieci (np. w budynku, lesie), po drugie: telefon mógł się przełączać między stacjami, jednak zerwał kontakt z jedną, a do drugiej nie zdążył się jeszcze zalogować.

 #753347  autor: Micho
 02 paź 2014, 20:09
Markadiusz,
Alegria pisze:w tej chwili mam jego kartę w domu, karta jest wyciągnięta z telefonu.
... karta wyjęta :)

Jak jest sygnał to czekać co będzie.

 #753352  autor: krecik6667
 02 paź 2014, 20:22
Jak pracowałem w orange mialem taka dzwina sytuacje ze 2 rozne osoby mialy ten sam numer. Klientka zorientowala sie dopiero po x czasu jak jej rodzina zaczela ja informowac ze jak do niej dzowni odbiera jakis facet. co najdziwniejsze nie bylo to za kazdym razem. moze i w tym przypadku cos sie pomylilo w systemie u jakiegos operatora albo po prostu czysty przypadek itp

 #753359  autor: Alegria
 02 paź 2014, 20:38
noo tak karta wyjęta. Też sobie tłumaczę, że to bład jakiś, ale jednak wyobraźnia mi nasuwa też inne mniej racjonalne myśli ://

 #753360  autor: Arvath
 02 paź 2014, 20:55
Az się specjalnie zarejestrowałem żeby odpisać.

numer przekazany do nowej aktywacji
trafił do puli wolnych numerów
po zgonie od razu trafia do puli wolnych numerów chyba że ktoś zadeklaruje cesje na siebie albo przejście na kartę jak nie to jeszczegop tego samego dnia numer może wyjsc do nowej aktywacji

 #753364  autor: Alegria
 02 paź 2014, 21:18
Arvath pisze:Az się specjalnie zarejestrowałem żeby odpisać.

numer przekazany do nowej aktywacji
trafił do puli wolnych numerów
po zgonie od razu trafia do puli wolnych numerów chyba że ktoś zadeklaruje cesje na siebie albo przejście na kartę jak nie to jeszczegop tego samego dnia numer może wyjsc do nowej aktywacji


Trafia do puli nowych numerów ? w tydzień po ? a skąd operator sieci miałby informacje, że mój brat nie żyje ? Do tego słychać muzykę, którą brat sam sobie ustawił.

Ok, dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

 #753380  autor: user_delete34
 02 paź 2014, 22:24
Czyli jakby 2 SIMy przypisane do jednego konta abonenckiego?
A brat nie miał przenoszonego numeru? Być może jakaś pomyłka w systemie z identyfikacją numeru seryjnego karty.

 #753437  autor: Alegria
 03 paź 2014, 09:44
Nie miał przenoszonego numeru.

 #753441  autor: MaciejM
 03 paź 2014, 10:24
Alegria, może na karcie twego brata jest włączone przekierowanie na numer, który jak wcześniej dzwoniłaś nie miał zasięgu ?

 #753459  autor: Morvius
 03 paź 2014, 11:51
czary :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #753610  autor: KA
 04 paź 2014, 06:56
Też podejrzewam coś z ustawionym przekierowaniem, o którym nie wiesz.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #753743  autor: Alegria
 04 paź 2014, 17:29
Jestem na 100% pewna, że nie miał innej karty i innego aparatu telefonicznego.

 #754552  autor: misk
 07 paź 2014, 22:26
Przekierowania mają kilka form - wyłączony telefon, poza zasięgiem, zajęty, nie odbiera. Stąd czasami tego typu problemy wydają się dziwne/losowe. Warto byłoby w BOK technicznym sprawdzić ich stan, niemal napewno o to chodzi. Takim tropem działałbym przynajmniej gdyby do mnie wdzwonił się ktoś z takim problemem.

Dwie karty SIM na bank to nie są, w Orange druga karta SIM w normalnych ofertach może korzystać tylko z internetu i w praktyce ma drugi numer telefonu. Wymiany automatyczne wyłączają starą kartę, nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, gdzie 2 SIMki działają naraz.