DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 199
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199

 #746633  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 11:56
pauvre pisze:Będę wdzięczny za Wasze ewentualne konstruktywne uwagi na temat takiego rozwiązania. Zwłaszcza jeśli dostrzeglibyście jeszcze jakieś negatywne jego strony, których mogłem nie uwzględnić.
Negatywną stroną Twojej refleksji zapewne nie będą pomyłki w liczeniu, ale przede wszystkim to, że trzeba zamrozić w to sporo pieniędzy nie mając pewności co się stanie z ofertą w VM.

Moim zdaniem taryfa jest niepewna, zaznaczono możliwość odwołania wszystkiego, teoretycznie w każdej chwili - tu jest przewaga W4 nad MVNO, w razie draki ucierpi marka, która mogłaby zniknąć z rynku a poszkodowanych byłoby zaledwie 100tys. ludzi.

Tymczasem Ty wydasz te pieniądze, nie dość tego stworzysz jakiś tam sobie dług wdzięczności u znajomych (jeśli im powiesz o 20zł rabacie na allegro, może też by skorzystali :) ).

Po drugie jeśli chcesz korzystać i ufasz, że Virgin nie pogorszy oferty/nie zwinie się itp to czemu nie skorzystać z sześciopaków, które jeszcze bardziej obniżyły by ten koszt - o tym było pisane w 2 części wątku o VM, gdzieś na ponad 180stronie :?:
everymen pisze:Tutaj znowu użyłbym zwrotu "jest porównywalny";) Dla mnie w żadnym momencie nie jest lepszy niż BK. Minuty i smsy mam tańsze w BK, a net mam z Lycamobile;)
Licząc dla dzwonienia, mniej niż 50minut/m-c - TAK
Cenę pojedyńczego SMSa - TAK
Pakiet w Lycamobile - TAK

Ale zapytałbym - jak można to łączyć przy porównywaniu operatora w kontekście używania jednej sieci i karty SIM - nie piszemy chyba o używaniu DUAL-SIM :?:

Zsumuj wszystko razem i porównaj tak jakby uniwersalniej, bo jeśli TAK to mBank mobile+korzystanie z minut na bank jest też lepsze od VM BK do 40min i jeśli ktoś tak jak ja nie wysyła SMSów z telefonu tylko z neta / tylko 50MB mniej na m-c za friko - aczkolwiek znacznie więcej kasy miesięcznie trzeba zamrozić na koncie w Virgin.

VM BK, łapało by mi się wówczas tylko w przedział 40-50min (choć już tu niedaleko czai się nju z "tylko do komórkowych" + dla tego komu starczy 100MB/m-c i ładowanie co miesiąc po 10zł.

 #746644  autor: everymen
 06 wrz 2014, 12:40
sebusy pisze: Ale zapytałbym - jak można to łączyć przy porównywaniu operatora w kontekście używania jednej sieci i karty SIM - nie piszemy chyba o używaniu DUAL-SIM :?:
Oczywiście, że pisałem z uwzględnieniem DUAL-SIM;) Może nieco przewrotnie, chcąc podkreślić w ten sposób, że arbitralnie nie można wskazać "najlepszego" prepaida, bo za dużo jest jednostkowych czynników;)

 #746647  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 12:45
everymen, w takim razie się z Tobą zgadzam :)

 #746650  autor: pauvre
 06 wrz 2014, 12:51
Sebusy, dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Nie wiem jak to się stało, ale przeoczyłem wątek sześciopaków. Jednak na 177 str. widzę, że Piotras pisał: "Co prawda sześciopak jest dostępny dla osób migrujących z bez kompromisów ale (jak się właśnie dowiedziałem) można go kupić wyłącznie przez operatora płatności, środki nie mogą być pobrane z konta", więc w tej sytuacji już się chyba nie zetnie kosztów, nawet przy moim zaufaniu do Virgin.
Pozostałe spostrzeżenia również wezmę pod uwagę, łącznie z doliczeniem słusznie zauważonych długów wdzięczności. ;-)

 #746657  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 13:11
pauvre pisze:"Co prawda sześciopak jest dostępny dla osób migrujących z bez kompromisów ale (jak się właśnie dowiedziałem) można go kupić wyłącznie przez operatora płatności, środki nie mogą być pobrane z konta"
Ciekawe czy tak było od początku... :?:
Ja z kolei nie mam zaufanie do Virgin, mimo że skorzystałem przez 4,5m-ca darmówek po sieci od Walentynek 2014 :)
Bynajmniej nie rozchodzi się oto co się dzieje na ich fanpage'u fb, ale ze względu na to, że chcieliby być poważni, a tu co rusz zmiany, poprawki - niby tak badali rynek, teraz proszą o wypełnianie ankiet, ale jednak parę miesięcy nie mogli dopieścić oferty, tęgie głowy - z takimi poprawkami to ja też bym mógł zarządzać marką - kwestia tego ile chcą na tym skorzystać/zarobić a ile mogą/chcą poświęcić. Kierunek na przedział wiekowy to porażka oraz straszna dyskryminacja a brak możliwości aktywacji startera zakupionego przed 18 sierpnia w starej taryfie kto wie czy nie podlegałaby pod osąd UKE lub Inspekcji Handlowej... Wiem, wiem napisali to co aktywowane po 18 sierpnia działa w nowej, ale czy pisali o tym wcześniej gdy ktoś kupował np 15 sierpnia :?:
A więc teraz traktuje Ich tak, karta SIM na półce z groszami na koncie czeka na moment gdy się określą chcą jeszcze starych (BK) klientów czy tylko nolimity, konkurencja dla podobnych. Być może zostaną tak jak jest ze wszystkim, jednak patrząc co wyprawiają to wszystkiego można spodziewać, nawet wprowadzenia pakietów z nolimitem po P4, czyli coś co se trzymają na czarną godzinę, jak tu wyżej ktoś pisał...

Kurde muszę skończyć, bo tak gdybać to se można b.długo :)

 #746670  autor: Blank
 06 wrz 2014, 14:13
Co do (nie)opłacalności pakietów w VM.
W kontekście ostatniej promocji jednodniowej w Play dla taryfy RWK i MiniMax.

1. Pakiet 29
29 zł = nielimitowane SMSy + 100 minut + 1GB
Play (RWK): 2 doładowania za 11 zł = 200 minut. Nielimitowane SMSy = 10 zł. Pakiet 1 GB = 9 zł.
Uwzględniając doładowanie w parze: mamy nielimitowane SMSy, 1 GB danych i 200 minut, wydaliśmy 7 zł mniej (22 zamiast 29), a na dodatek zostaje nam jeszcze 3 zł na koncie głównym i 10 zł na promocyjnym.
Zakładając, że możemy sobie na to pozwolić (ważność konta), w PnK 0gr mamy do tego nielimitowane rozmowy i SMSy w sieci, a w PnK LT dodatkowe 400 MB. W minimaxie rozmowy, SMSy i MMSy w sieci, a pakiet SMS o 1 zł tańszy (i nie wymaga aktywacji).

2. Pakiet 59
59 zł = nielimitowane rozmowy, SMSy i 3 GB
Play (MiniMax): Doładowanie za 51 zł daje 51 zł na konto glówne i 30,50 zł na promocyjne (25,50 bonus, 5,00 w parze). Kupujemy z tego pakiet 3 GB i zostaje 31 zł na koncie głównym i 30,50 zł na promocyjnym.
Wysylając SMSy i MMSy, oraz rozmawiając, kończymy miesiąc, a na naszym koncie po odliczeniu 38 zł za rozmowy i SMSy zostaje jeszcze 23,50 zł na koncie głównym...
Krótko mówiąc, to tak jakbyśmy doładowali nie za 51 zł, lecz za 27,50 zł...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #746698  autor: słoneczny
 06 wrz 2014, 15:48
Ja już doładowałem się za 150zł i się nie boję. :D
Z bonusem wyszło 225zł.

Teraz tylko wykorzystam do końca pakiet netu i zmykam na #miwystarcza.
Z Bonusem - 19zł za ten pakiet to taniocha. Do tego podnieśli pakiet netu z 1 do 1,5 GB.

Starczy tego na ponad 7 miesięcy. Do tego czasu Virgin nie zbankrutuje.

Po nowym roku będą pewnie nowe promocje i nowe oferty, to się będzie myśleć dalej.

Może i można bardziej kombinować w innych sieciach i polować na tańsze usługi, ale #miwystarcza. :-) Przynajmniej na dobre pół roku.

 #747734  autor: gobo
 10 wrz 2014, 13:14
jest promocja za pakiet #miwystarcza zeszli z ceną z 29zł na 19 zł

 #747735  autor: Braymer
 10 wrz 2014, 13:28
Tak, ale można kupić tylko przez www, czyli chyba płacąc przelewem;
ale i tak 19 zł to dobra cena za ten pakiet :)

Plusha poczuli :)

 #747765  autor: marcz123456
 10 wrz 2014, 16:29
W4 nie jest zainteresowane wojną cenową, to teraz mamy MVNO vs MNO.
Tylko czekać na wejście izzy i jakiś renesans Heyah by się przydał.

 #747858  autor: lee
 10 wrz 2014, 20:54
Za 19pln ten pakiet jest już atrakcyjny? ?

Co myślicie?

 #747867  autor: słoneczny
 10 wrz 2014, 21:07
19zł jest tylko przez stronę www i przelew. Co i tak jest atrakcyjne.
Można kupić od razu 6 pakietów, jest wtedy chyba 10% rabatu dodatkowo.

Pakiet jest warty tych pieniędzy.

 #747868  autor: lee
 10 wrz 2014, 21:08
Nawet jak smsów nie wysyłam? :mrgreen:

 #747904  autor: marcinek243
 10 wrz 2014, 22:32
divhashmorex pisze:lee,
W Lyca 130 minut (naliczanie minutowe) i 2 GB to również 20 zł.
O ile nie przeszkadza routowanie danych do Anglii co powoduje 150-200pingu i transfery nie większe niż 2-3 mb/s. Moim zdaniem jest to nieco podejrzane.

 #747912  autor: słoneczny
 10 wrz 2014, 23:08
W Virgin taktowanie co 5 kB, w Lyca szukałem informacji, ale nie znalazłem.....?
Ktoś wie?

 #747940  autor: piotras
 11 wrz 2014, 08:22
Ta oferta pakietu za 19zł jest tylko dla nowych klientów więc raczej nie ma się czym podniecać.

Zakup przez klub virgin to 29zł. W sklepie mogą kupować tylko nowi. W dodatku jak się wybierze 6pak tych nowych pakietów to wyświetla cenę 157zł ;).

 #747981  autor: sloniacz
 11 wrz 2014, 10:25
faktycznie aktywowałem dziecku numer, który leżał sobie od roku. Dostał z automatu taryfę 'wszystko' ale jak chcę kupic pakiet poprzez strony Virgin to cena jest 29zł. Dziwne bo w regulaminie promocji nie ma takich ograniczeń. Faktycznie jak chce się zamówić kartę z nowym numerem to można kupić pakiet za 19zł.
Co ciekawe jak chciałem kupić pakiet za 29 zł zostałem przekierowany na stonę PayU z komunikatem "Przepraszamy, usługa chwilowo niedostępna. Prosimy spróbować później." Coś im chyba nie wyszła ta promocja robiona na szybko, na kolanie mająca uratować fatalnąnową ofetę.

 #747988  autor: lee
 11 wrz 2014, 10:49
Co na to cmok?
  • Strona 3 z 199
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199