DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #742321  autor: Pytam
 21 sie 2014, 16:59
Informacje w necie sa sprzeczne dlatego tez pytam posiadaczy tego telefonu.

 #742709  autor: sa
 23 sie 2014, 02:09
Pytam pisze:Informacje w necie sa sprzeczne dlatego tez pytam posiadaczy tego telefonu.
Sprzedawca w media expert twierdzi że ma mini sim czyli standardowa karta sim co do wielkości.I tak też twierdzi strona nokii
http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/tel ... cyfikacje/
A to o czym myślisz tj micro sim,czyli mniejszy rozmiar(występuje w smartfonach i np. nokia 207,208 515,501,503).Po prostu standard kart sim tj faktycznie "mini sim",a ludzie z niewiedzy używają błędnego nazewnictwa,i potem są zdziwieni, że mini sim to właśnie ten standard.Tu masz szczegóły wymiarów kart sim
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_SIM

 #743019  autor: tagal
 24 sie 2014, 08:13
Orientacja w Asha 503 zmienia się bezproblemowo na obydwu klawiaturach, wiem bo mam ten telefon (smartfon).
 #743275  autor: zajcu0192
 25 sie 2014, 01:26
Ja mam takie pytanie czy w nokii 225 da sie jakos zwiekszyc pamiec na sms poniewaz strasznie szybko sie konczy i musze co pare dni czyscic skrzynke. Ratujcie czy da sie cos z tym zrobicbo inaczej nieda sie wytrzymac

 #743422  autor: hdfunpack
 25 sie 2014, 14:52
Kup sobie karte pamięci i wszystkie zdjęcia, muze, gry, wszystko co da sie przenieść na nią przenieś, wydatek około 20 zł.

 #743482  autor: sa
 25 sie 2014, 17:03
Ale smsów nie przeniesie na kartę pamięci ,bo nokie przynajmniej z systemem s40 nie mają takiej możliwości(próbowałam nokia 206 nie daje takiej możliwości)i obstawiam że te z systemem s30+ też tego nie oferują.Więc musi niestety pogodzić się z brutalną rzeczywistością i mieścić w 4 czy 5 mb podstawowej pamięci telefonu .

 #743499  autor: hdfunpack
 25 sie 2014, 18:11
Właśnie chodzi mi o to, żeby przeniósł muzyke, wideo, gry i zdjęcia na kartę pamięci (jak nie można za pomocą telefonu to za pomocą komputera, podłączyć w trybie pamięci masowej) po to, aby zrobić miejsce dla wiadomości w pamięci telefonu, których sie nie da przenieść.

 #743582  autor: sa
 25 sie 2014, 22:14
hdfunpack pisze:Właśnie chodzi mi o to, żeby przeniósł muzyke, wideo, gry i zdjęcia na kartę pamięci (jak nie można za pomocą telefonu to za pomocą komputera, podłączyć w trybie pamięci masowej) po to, aby zrobić miejsce dla wiadomości w pamięci telefonu, których sie nie da przenieść.
Poważnie ? to teraz mi powiedz ile zdjęć ,muzyki ,video czy gier zmieścisz w telefonie co ma Pamięci 4-5mb?no pomyśl ,mnie nawet jedna mp3 by się nie zmieściła...A "cudowna"nokia 225 daje właśnie tyle dla Użytkownika Podstawowej pamięci mówiąc wprost bez karty pamięci nawet nie ma sensu tego fona używać nie mówiąc o uruchomieniu, no chyba że ktoś będzie używać dzwonków, tapet ,motywów z tych zainstalowanych fabrycznie zdjęć robić nie będzie ani filmików oglądać(ani nagrywać) tylko rozmowy i smsy,dodam że ostatnimi czasy nokia się wycwaniła i daje blokadę na usuwanie zbędnego balastu co znaczy że musisz się męczyć z całą masą Zbędnych dodatków a pamieć wolnej więcej mieć i tak nie będziesz.

 #743688  autor: hdfunpack
 26 sie 2014, 10:52
No nie wiem, w każdym razie myślę, że się opłaca kupić tą karte, chociaż 1gb, bo rzeczywiście to skandal dawać tylko tyle pamięci wbudowanej. Ze swojego doświadczenia wiem, że na np. 3mb pamięci zmieści się na Nokiach około 2500 smsów.

 #743776  autor: sa
 26 sie 2014, 17:05
hdfunpack pisze:No nie wiem, w każdym razie myślę, że się opłaca kupić tą karte, chociaż 1gb, bo rzeczywiście to skandal dawać tylko tyle pamięci wbudowanej. Ze swojego doświadczenia wiem, że na np. 3mb pamięci zmieści się na Nokiach około 2500 smsów.
Pewnie że się opłaca ale należy pamiętać ze są ludzie co potrzebują telefonu Tylko i wyłącznie do rozmów i ewentualnie smsów i zdjęć telefonem nie robią, kamerki nie używają i zadowalają się dzwonkami ,tapetami i motywami fabrycznie zainstalowanymi,więc dla nich wówczas karta pamięci jest faktycznie zbędna,ale jak ktoś chce już np.własny dzwonek to bez karty pamięci ani rusz.
A co do mb pamięci wolnej w nokiach np.w modelach; 206 ma 10mb, i wszystko co się da usunęłam i całą resztę mam na karcie pamięci,mam też nokię 113 ma też 5 mb pamięci i bez karty pamięci ani rusz,ale nokia i tak ma "dobre serce" dla użytkowników że daje choć te 4,5- 10mb obejrzyj sobie typowo chińskie telefony np. alcatele czy Huaweie tam pamieć wolna to o.1 mb..miałam w rekach jeden fajny wizualnie model co miał ..600kb wolnej pamięci... masakra po prostu, aby sprawdzić jaki ma dźwięk musiałam się nieźle nakombinować by coś w ogóle na ten model mi weszło a do tego bt działa masakrycznie w sensie przesyłania plików(i konfiguracji by nawiązać połączenie), nokia to luksus w porównaniu z tymi modelami jeżeli chodzi i o łatwość obsługi...a alcatel 2005 ma aż 1,2 mb ! wolnej pamięci..
Mój SE Cedar co ma 270mb Wolnej pamięci to Luksus rzadko spotykany w telefonach z klawiaturą i z systemem własnym producenta...a mój śp.. samsung u800 co miał 950mb to wręcz niedościgniony wzór.No ale teraz takich telefonów się już nie robi..ale ostatnie nokie z s40 tj. 208 i 515 mają ponad 250mb wolnej pamięci, ale to telefony klawiszowe dobrze wyposażone z hspa i hd voice.Nie wiem jaki producent w najbliższych 2 latach wyda coś tej choćby klasy z tradycyjną klawiaturą bo na dziś zanosi się tylko na odnawianie solidów i modeli s5610 u samsunga a u noki na "cudowne "modele z series s30+...Ogólnie tragedia jak chcesz dobry telefon z tradycyjną klawiaturą...

 #743916  autor: hdfunpack
 26 sie 2014, 23:36
Ja zauważyłem, że z tą pamięcią to zależy czy jest Nokia brandowana czy nie, np moja Asha 302 miała brand Tm i około 20mb pamięci, potem zmieniłem product code i nagle pamięci się zrobiło... 140mb. :-D

A z tym bluetoothem to rzeczywiście te chińskie low-endy to porażka, zauważyłem to już kiedyś, że się strasznie wolno przesyłają pliki z mojej Nokii na właśnie te chinole, więc w tym wypadku Nokia o to dba, ciekawe jak Microsoft, niestety przekonamy się wkrótce.

 #744070  autor: sa
 27 sie 2014, 15:16
No akurat 206 i 113 są nie brandowane i mają fabrycznie mało pamięci, po prostu to telefony z średnio dolnej półki noki tj mają tylko 2 zakresy gsm(900 i 1800) i maks edge do tego oba są bez wejścia na usb (ale za to bt jest szybki i sprawnie działa)no i karty pamięci czytają do 32 gb bez problemów,no i kolejna zaleta mają s40 co daje im duże możliwości konfiguracyjne i nie tylko w porównaniu z ubogim s30+ jaki jest w 225 i 220.Co do low endów telefonicznych przykładowo motorola i np.modele gleam i gleam+ ,albo wx306 ma identyczne bt co inne chińczyki,no ale powszechnie raczej wiadomo kto robi telefony i inną elektronikę dla amerykanów...i czemu są to Chińczycy...z tym że w modelach motoroli jest więcej pamięci podstawowej w odróżnieniu od "klasycznych chińczyków"...

 #744087  autor: Xavi
 27 sie 2014, 15:52
sa pisze:Nie wiem jaki producent w najbliższych 2 latach wyda coś tej choćby klasy z tradycyjną klawiaturą bo na dziś zanosi się tylko na odnawianie solidów i modeli s5610 u samsunga a u noki na "cudowne "modele z series s30+...Ogólnie tragedia jak chcesz dobry telefon z tradycyjną klawiaturą...
Myślisz że Samsung wypuści coś nowego z solidów? Kupiłbym C3350 ale nie ma gdzie, pomijam sprowadzane wynalazki z chin. Teraz jak się w końcu zdecydowałem na 515 czarną to jakieś dziwne braki są tylko białe w "normalnych" sklepach.

 #744099  autor: sa
 27 sie 2014, 17:11
Xavi pisze: Myślisz że Samsung wypuści coś nowego z solidów? Kupiłbym C3350 ale nie ma gdzie, pomijam sprowadzane wynalazki z chin. Teraz jak się w końcu zdecydowałem na 515 czarną to jakieś dziwne braki są tylko białe w "normalnych" sklepach.
No akurat jedyne sensowne telefony samsunga z normalną klawiaturą to właśnie solidy i model bardzo powszechny czyli b2710 szczególnie w sklepach z elektroniką w moim mieście i okolicach,zaś model c3350 ostatnio jakoś rzadziej występuje,ale też jest do nabycia(w neonecie ostatnio widziałam coś o.270 do 290zł)ale to może być chwilowe zwłaszcza że samsung nadal do sklepów ładuje tyle solidów(b2710) to znaczy musi je nadal produkować ,bo jakoś wierzyć mi się nie chce że ich tyle wyprodukował i teraz wyprzedaje, w końcu tj model z 2010 roku...następny dość popularny model to s5610(z 2011) i jego kopia s5611,samsung kompletnie nie ma pomysłu na modele z tradycyjną klawiaturą więc produkuje stare modele pod nową nazwą z nieco zmodyfikowanym oprogramowaniem(na gorsze zmodyfikowanym).
Co do noki podoba mi się 515 ale metalowa obudowa o dziwo ale sprawia ze ma słaby zasięg, a do tego same dualsimy,chyba można czegoś dostać od tych dualsimów,co do koloru widuję i czarne i białe ,spróbuj może w sklepach neonet tam mają czarne modele mnie osobiście bardziej kusi model 301 wiem bateria i szwankujący dual sim ale i tak nie zamierzam w nim 2 kart nosić.No i ma lepszy zasięg niz 515 , a reszta i tak to samo w specyfikacji, tylko ze tańszy jest średnio o 200zł,za obudowę nie warto przepłacać zwłaszcza że jakość telefonu ani trochę lepsza nie jest.Problem w tym że jedną kartą prawie niedostępny ale dualsimy nadal są do nabycia(ostatnio w komisie nawet single sima 301 za 279zł widziałam nowóka z 24 m-czną gwarancją, nie podoba mi się tylko ze jest biały inaczej już brałabym).A jest jeszcze 208 z tym że ma micro sim(czyli trzeba wyciągać z oprawki lub wycinać kartę) no i głośnik zewnętrzny ma podobno dość słaby ale model specyfikacyjnie ma tylko słabszy aparat foto od modeli 301 i 515 reszta specyfikacji w zasadzie identyczna (z hd voice włącznie) jest taka sama.,gdyby nie to mico sim.. to może bym się właśnie na 208 zdecydowała bo nie jest dual simem..

 #757047  autor: greenrs
 19 paź 2014, 17:07
A jak ocenilibyście przydatność Nokii 225 dla starszej osoby, która używa telefonu prawie wyłącznie do rozmów. Oprócz tego (bardzo) sporadycznie aparat foto i radio. Z innych wymagań ważne są:
- wyraźny ekran i duża czcionka,
- wygodne klawisze,
- głośne dzwonki,
- dobra bateria,
- dobry zasięg i przyzwoita jakość rozmów (niekoniecznie HD voice).
Jeśli N 225 nie spełnia tych wymagań to jaka inna Nokia? Do innej marki niż Nokia osoba ta raczej nie da się przekonać ;)

 #757124  autor: sa
 20 paź 2014, 04:45
Jeżeli to są jedyne wymagania to powinien dać radę zwłaszcza że czcionka jest regulowana, a ekran faktycznie duży i wyraźny,nie wiem tylko jak jest faktycznie z tą głośnością bo tu może być różnie co dla jednego jest głośne dla drugiego już nie musi.Bateria ujdzie choć 206 pod tym względem nie ustępuje,zaś jakość rozmów...to telefon pracujący tylko na gsm i dwóch zakresach tj .900 i 1800 nie oczekuj cudów jakości,a jak masz telefon z np.3g to będą zgrzyty i wyraźnie gorsza jakość rozmowy w powodu różnic w w technologi głosu i zasięgu,.To się zawsze odbija na jakości rozmowy na minus.
Ja raczej poleciłabym 208(właśnie z powodu rozmów) co prawda kartę trzeba przycinać do microsima ale ma 3g i jakość rozmów jest gwarantowanie lepsza na starcie to raczej obija się negatywnie na wytrzymałości baterii.No ale coś za coś,albo lepsza jakość rozmów i zasięg a gorsza bateria albo mocniejsza bateria a telefon gorszy w sensie zasięgu i jakości rozmów,nie czarujmy się gsm nigdy nie będzie mieć takiej jakości rozmów jak zasięg 3g, chyba że sieć udostepnia hd voice na gsm,i posiada się w użytku takie właśnie aparaty tj z hd voice na 2 g i 3g.

 #757146  autor: greenrs
 20 paź 2014, 09:10
Myślę, że brak 3G nie będzie tu wielkim problemem. Do tej pory używana była Nokia 113 i skarg na jakość rozmów również nie było. Natomiast wydaje mi się, że Nokia 208 ma znacznie mniej wygodną klawiaturę - bardzo słabo wyczuwalny skok klawiszy.

 #757149  autor: bazin111
 20 paź 2014, 09:24
Miałem ten sam dylemat, co kupić dla taty, Nokie 225 czy 206. Wygrała jednak 206, a to głównie dlatego, że działa do Series 40, gdzie mogłem ustawić dla taty kontakty pod jeden z klawiszy funkcyjnych (w moim wypadku ten nad "czerwoną słuchawką") i najpotrzebniejsze skróty pod drugi klawisz (ten nad "zieloną słuchawką"). W Noki 225 która działa pod Series 30, klawiszy i skrótów nie można zmieniać/edytować gdyż tam są już ustawione na "sztywno". I jeszcze jedno (może dla kogoś to nie ważna rzecz) w Noki 225 brak notatnika (nie można go nawet ściągnąć/zainstalować ze sklepu Noki, gdyż dla tego modelu po prostu go nie przewidziano).

 #757346  autor: sa
 20 paź 2014, 22:07
greenrs pisze:Myślę, że brak 3G nie będzie tu wielkim problemem. Do tej pory używana była Nokia 113 i skarg na jakość rozmów również nie było. Natomiast wydaje mi się, że Nokia 208 ma znacznie mniej wygodną klawiaturę - bardzo słabo wyczuwalny skok klawiszy.
Ja też polecam 206 jak wyżej napisał Bazin111,bo wg.mnie s40 to zdecydowanie użyteczniejszy system od s30+(szczególnie że poprzednik to 113 na systemie s40),klawiatura też jest bardzo wygodna, a akurat klawiatura w 225 i 208 mają wizualnie prawie identyczną ale 208 ma dużo lepszą specyfikacje.W każdym razie ja bym się nad 225 mocno zastanowiła ten telefon nadaje się głownie do rozmów i może jeszcze do pisania,ale wszystkie inne jego funkcje są dość Upośledzone w porównaniu do modeli na s40 a więc 113 czy 206.Ja osobiście nie polecam tego modelu, bo jest straszliwie ubogi w systemowe funkcje, to sprzęt dobry dla dziadków w wieku 75+ jako oferta zamienna za typowo seniorskie fony(ma w odróżnieniu kolorowy wyświetlacz).Jego funkcje i możliwości systemu stawiają go właśnie w tej skali telefonów.W dziale obok Zygmund nie potrafi na nim nawet wybrać dowolnej buźki do smsa bo to cudo nawet nie ma tej funkcji w opcjach..

 #757363  autor: greenrs
 20 paź 2014, 22:55
Dzięki za wskazówki!

Tak na marginesie... Zupełnie nie rozumiem, że wypuszcza się nowy telefon ze starym systemem sprzed kilku lat. Co Nokia chciała przez to osiągnąć?